Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
548
 

Simyacı'nın güncesinden; astroloji

Bugün benim için "Astroloji" günü... Her doğum evrenin mucizevi bir armağanıdır. Her doğum anı tespit edilmeli ve haritası çıkarılmalıdır. O harita, yaşamın rotasıdır. Birey, bu dünyaya niçin geldiğini, neler yapması gerektiğini, karşılaşacağı engelleri, bunları nasıl aşacağı ve içindeki potansiyel enerjilerin gücünü öğrenme hakkına sahiptir. Bilerek yaşamak, yaşam bilgeliğinin özüdür.

Günün Duası: Tanrım, bana anlamlı yaşam için yüzeysel deneyim yerine derin bir içgörü kazanmamı kolaylaştır.

Günün Onaylaması: Ben öz burcu, yükseleni ve ay burcu ile uzlaşmış ve mutlu olmasını bilen biriyim.

Günün Notu: İnsanın sağlıklı büyümesi, tıpkı bir ağaç gibi, köklerinin sağlığına bağlıdır. Köklerde yer alan sağlıksız değerleri değiştirmeden sağlıklı bir büyümeden söz edilemez. Doğum haritanızdan geleceğinizi öğrenebileceğiniz gibi geçmişin de bilinmeyen yönlerini şaşmaz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Değiştirebilme gücünüz olduğu sürece hiçbir bilgiyi öğrenmekten kaçınmayınız. Bu değişim gücünden emin değilseniz, değiştirme ve iyileştirme gücüne sahip bir danışmandan yararlanabilirsiniz.

Günün Sözü: Eğer doğru ilişkilerin sırrına erişmek istiyorsan, insanlarda ve nesnelerde yüce olanı ara yalnızca ve gerisini tanrıya bırak (J.Allen Boone)

BİTMEMİŞ İŞLER YASASI

Yaşam süreci boyunca doğal duyguların hepsini yaşama hakkına sahibiz. Bu duygular içinde öfke, kıskançlık, inat, endişe, korku, baskı, aşırı hırs ve bencillik gibi duygular da, diğerleri gibi ön planda olmak ister. Ancak bu duyguları yaşarken zarar verdiğimiz tüm ilişkiler nedeniyle yaşam süreci boyunca bitmemiş işler birikebilir. Bu bitmemiş işler, bizim gelişmemizi önler. O nedenle bu duygulardan kaynaklanan bitmemiş işler kategorisine giren istenmeyen davranışlarımızı acilen iyileştirmeliyiz. Kendimizi ve başkalarını affetmeliyiz, hoş görmeliyiz, herkes ile barış içinde yaşamayı öğrenmeliyiz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Feyhan' ın bizlere sizi kazandırmasından mutlu olduk.. selamlar

Su Karakuş 
 22.01.2007 22:13
Cevap :
Teşekkürler Su Karakuş, Biz kaliteli yaşam modelini seçen ve uygulayan bir orduyuz. Hiçbir güç bizim bu harika yolumuza engel oluşturmaz. Biz daima sonsuz şimdide varız ve hepimiz biriz. Sevgiler  23.01.2007 11:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1042
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster