Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
314
 

Simyacı'nın güncesinden: Özgüven

Bugün benim için "Özgüven" günü... Yaptığım işi en iyi şekilde yapmanın keyfini duyumsuyorum ve özgüvenimin arttığını hissediyorum. Seçimlerimin sonucunu yaşıyorum. Mutlu olduğum seçimlerimin pozitif sonuçlarını alıyorum. Farkındalığım artıyor ve beynimi harika seçimlerimden dolayı ödüllendiriyorum.

Günün Duası: Tanrım, bana kusurlarımla birlikte kendimi olumlayacak değerlere sahip olduğumu ve bu değerlerle büyük başarı potansiyeline sahip olduğumu hatırlamamı sağla.

Günün Onaylaması: Her zorluğu bir öğrenme fırsatı olarak değerlendiren bir insanım.

Günün Notu: Nereye bir sınır çizerseniz orada sınırın dışında size ait olmayan bir yer bırakırsınız. En dar sınır savunma amaçlı, en geniş sınır ise sevgi amaçlı olur. Ama biz sınıra nereden bakıyoruz, biz sınırı kimin adına, kime karşı çiziyoruz. Biz sınıra neden ihtiyaç duyuyoruz? Birlikte düşünelim mi?

Günün Sözü: Yapılamayacağı düşünülen bir şeyi yaparak, insanlığın güç alanını genişleten her şey değerlidir. (Ben Janson)

EYLEM YASASI

Evrende her canlı bir amaç için vardır ya da her canlının varlığı bir amaç içindir. Her canlı kendi özgünlüğü içinde istediğini yapmakta özgürdür. Ancak bu özgürlük içinde yer aldığı evrene gerçek bir hazine olan zamandan ne kadarını ayırıyor. Yapabileceği şeyleri yapmamakla, ailesinde, toplumda, ülkesinde, dünyada ve kendi yaşamında neler eksik kalıyor? Herkes boş zaman geçirme hakkına sahiptir. Ancak bu boş zamanlar yüzünden evrenin yitirdiklerini yerine getirmek şartıyla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster