Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '20

 
Kategori
Yoga / Meditasyon
Okunma Sayısı
44
 

Simyacı

Rüyalar, işaretler, hayaller, simgeler, nesneler ve diller çölün mistik havasıyla birleşince rüya içinde rüya gibi bir romana dönüşür Simyacı. Okumadıysanız mutlaka tavsiye ederim.
Simyacıdan öğreneceğimiz 6 ders

1-Hepimiz aslında simyacıyız.
Simya bir şeyi başka bir şeye çevirme yeteneğidir. Mesela değersiz bir metali altına çevirmektir. Aslında burada yatan mental gücü ve anlamı kavradığımızda gerçekte simyacının bize ne anlatmak istediğini anlarız. Biz hayatımızı daha güçlü ve güzel bir şeye çevirecek güce sahibiz.

2- Aslında aradığın her şey senin ilk başladığın yerde olabilir.
Hepimiz hayatın anlamını ve diğer şeyleri arıyoruz. Büyük kazançlar ve değerleri başka yerlerde bulmak için yolculuğa çıkıyoruz. Ama belki aradığımız tüm her şey zaten bizimle birliktedir.
Eğer iç yolculuğuna başlamadıysan dışarıdaki yolculuk seni bir yere vardırmaz.

3- Hayatımızın anlamı bize verilen amacı keşfetmekle ilgilidir.
Kitabın kahramanı sevgilisi ve görevi arasında seçim yapmak zorunda kalır. Hepimiz bir amaç için bu dünyadayız. Ruhsal olarak öğrenmemiz gereken dersler ve düşünceler var. İşte burada amacımızı keşfetmek; gerçekten bizim için çok önemli. Hepimizin gerçekleştirmesi gereken kişisel bir menkıbemiz var ve bunu aslında biliyoruz.

4- Önemli olan yolculuğun kendisidir varacağın yer değil.
Kahramanımız bir hazine bulmak için yola çıkar ama aslında kendi öz benliğini ve menkibesini keşfeder. Hepimiz yolculuğun sonunda her şeye kavuşacağımızı düşünürüz. Bir işi bitirdikten sonra başarı geldiğine inanırız. Ama asıl olan bir şeye başlamaktır.

5- Karar vermek çok önemlidir.
Aslında hayatımızı en çok etkileyen şey verdiğimiz kararlardır. Hepimiz doğru kararlar vermek isteriz. Bu yüzden bazen depresyona ve sıkıntıya gireriz. Ama gerçek aslında zaten gideceğimiz yollar çizilmiştir. Yaşamın işaretlerini doğru okursak ve inanırsak herkes bize kararımız için yardım edecektir.

6- Gerçek ilerlemeyi yakalamadan önce pek çok kez gerileriz.
Gerçek başarıyı yakalayana kadar pek çok talihsizlik yaşarız. Hayatın bir kuralı da budur. Zirveye tırmanan insanlar bunu bilirler. Her şey yolunda gitmez ve pek çok aksilik yaşarlar. İşte bize hayatı ve başarı

 

Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2072
Kayıt tarihi
: 20.01.14
 
 

Merhabalar,  Çocuk yaşlarda hissetmiş olduğum ve bastırdığım hislerim 2016 'da Theta Healing eğit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster