Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '09

 
Kategori
Sınavlar
Okunma Sayısı
565
 

Sınavdan 3 gün sonra gelen giriş belgesi

Sınavdan 3 gün sonra gelen giriş belgesi
 

OSYM sınav başvurularına kolaylık getirdi. Artık önceki yıllarda başvurunuz varsa http://www.osym.gov.tr/ üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Ben de bu sene KPDS sınavı için bu yolu kullanmıştım. Pratik bir çözüm olduğu için de mutlu olmuştum.

Geçen yıl sınava giriş belgem Cuma günü gelmişti ve Pazar günü sınava girmiştim. Bu sene sınava girmem gerekli olmadığı halde, deneme mahiyetinde girmeyi düşünüp başvuru yapmıştım. Sınav günü yaklaşırken de bu yoğunluk içinde giremeyeceğimi fark ettim. Ben yine online sistemin nasıl işlediğini merak ettiğim için sistemden sınava giriş yerimi kontrol ettim. Cuma günü yazılan “Sınav giriş yeri atamanız henüz sonlanmamıştır” idi. Cumartesi kontrol ettim, aynı yazı yerli yerinde duruyordu. Pazar günü sınav günüydü, site açılmadı. Sınava girmeyi düşünüyor olsaydım OSYM Merkezlerinden sınav giriş belgesi çıkartmak için uğraşıyor olacaktım.

Bu durum komik bir o kadar da üzücü. Sınava başvuru kolaylaşırken, sınav giriş belgesi gönderme konusunda yetersiz kalma. Bir sorun oldu herhalde derken Salı günü sınav giriş belgem geldi. Artık sınava girebilirim.

Ben sınava girmeyi düşünmediğim için sorun yaşamadım ama OSYM nin diğer sınavlarına girecekler bu konuya dikkat etmeyi unutmasınlar…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 737
Kayıt tarihi
: 29.01.09
 
 

Kelimeleri ardı sıra ekleyerek ve içine yüreğimden gelen sesi katarak yazdıklarım anlatır beni si..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster