Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1613
 

Sinekler rahatsız edince uyandılar

Sinekler rahatsız edince uyandılar
 

Büyük şeytan Irak'taki bataklıklarda var ettiği pisliğini kurutuyor


Kadere bakın Saddam’dan kaçanlar bize, Esat’tan kaçanlar bize, IŞİD’ ten kaçanlar bize sığınıyorlar. Böyle misafirperver, başka bir devlet dünyada yoktur.

Bizim yoksullarımız, yoksunlarımız kaderlerine boyun eğsin, elin kaçanları şansı, talihi zorlasın, Dünya bizi alkışlasın.

Gayrı meşru IŞİD örgütünün doğmasına neden olanlar, sineklerin rahatsızlık vermeleri üzerine tatlı uykudan uyandılar. Örgütün analarını, babalarını tespit için birbirini suçluyorlar.

Ne diyorlar:

- Bu gayrı meşru örgütü siz doğurdunuz.

“Hayır, biz doğurmadık, bu gayrı meşru çocuklar sizin, siz doğurdunuz.

- Bunların anaları, babaları sizlersiniz.

“Hayır, ne münasebet DNA testi yapalım, örgütün kimin çocukları olduğu anlaşılsın.

Beyler birbirimizi suçlamayı bırakalım çareler üretelim, hepimiz suçluyuz.

Önce mağdur olan, çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve çaresiz kalıp evlerini, yurtlarını terk edenlere çare arayalım.

Türkiye- Suriye hudutları boyunca askerden arındırılmış yerde tampon bölge oluşturalım.

Beyler Örgüt ilerlemeye devam ediyor.

- Vuralım, köklerini kazıyalım.

” Havadan vuralım.

- Sadece havadan vurmak selam olur.

Karadan da vuralım,

- Havadan vurmak bizim olsun. Karadan vurmak sizin olsun.

Peki, öyle olsun.

IŞİD ne yapıyor:

Irak ordusundan 400 Subay ve Askeri kuşatma altına alıyor. 300 PYD’ i kurşuna diziyor. Sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyor. Kimyasal madde kullanyor, 300 Asker ölüyor. Kürtleri idam ediyor. Günlük petrol gelirlei 5 Milyon doları buluyor. Militanları bayrak şovu yapıyor, IŞİD Bayrağı sınırımızda dalgalanıyor. En son fetvalarla, Kafaları taşlarla ezin, bıçaklayın, boğun, zehirleyin diyorlar. Dünya petrolün varilini 25 dolara satarken IŞİD 12 dolara satıyor.

Büyük Şeytan Ne diyor:

Dünya ABD ne güveniyor, ABD Askerlerine güveniyor.

IŞİD infazcısını yakalatana 10 Milyon dolar ödül verilecek.

IŞİD’ in Musul’a saldıracağını Barzani biliyordu.

Obama IŞİD’ in elindeki petrol varlıklarını ABD geri alacak.

Büyük şeytanın derdi petrol, Evlerini, yurtları terk edip kaçan, çocuklar, kadınlar, yaşlılar Büyük şeytanın umurunda değil.  

Siz, kavgaya, birbirinizi suçlamaya devam edin, IŞİD ilerlemeye devam etsin, Aslan Barzani geceleri rüyasında Saddam’ı görmüş ki dili tutulmuş. Lal olmuş. Maliki zindana atılmış. Bir de bakarsınız Esat Rusya’ ya yolcu olmuş.  

Böylece gayrı meşru IŞİD in Firavun devleti kurulsun. Bebekler sütsüz, çocuklar anasız, babasız kan, barut ve gözyaşları içinde büyüsün.

Başların gövdeden ayrılması, İnsanların sıra, sıra kurşuna dizmesi devam etsin. Öyle bir batakhane ki kimse girmek istemiyor, giren bir daha çıkamıyor. Kimse örgütün anası, babası olmak istemiyor.  

Ey çaresiz çocuklar şayet sağ kalırsanız, büyürseniz IŞİD örgütünü doğuran, onları var eden, büyüten, doyuran ve sizin hayatınızı, geleceğinizi karartan esas suçlulardan hesap sorunuz.

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

                                                                                  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tankı, tüfeği, uçakları olan bir Irak ordusu, İŞİD adlı kafa kesicilerle baş edemiyor. ABD' nin bugüne kadar el altından PKK yı destediği biliniyordu şimdi ise İŞİD'e karşı güç birliği yapmış durumdalar. O zaman biz ABD ye destek verdiğimizde PKK ile de işbirliği yapmış olmuyor muyuz? Diğer taraftan PKK bize göre terör örgütü. İŞİD, ABD ye göre terör örgütü ama biz İŞİD için terör örgütü diyemiyoruz. Durum oldukça karışık sayın Burakgazi. Bu işin içinden nasıl çıkacaklar? Bekleyip göreceğiz. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 29.09.2014 16:44
Cevap :
Kıymetli Dost,Sayın Erol Işık : Aynen yorumunuzda yazdığınız gibi Büyük şeytan ABD Pakistan da Taliban ile baş edebildi mi ki, Şimdi Irakta ve Suriye de IŞİD ile baş edebilsin? PKK da Amerika varlığı el altından Barzani ye gönderiliyor dedikleri silahlar PKK ya verildi. etti.Ben hep söylüyorum Büyük Şeytan Amerika dünyanın huzurunu bozmuş ve bozmaya devam ediyor.Kendisi ara sıra havadan IŞİD'e selam gönderiyor. IŞİD Bağdat'a varmak üzere. Taliban ortadan yok edilmediğine göre IŞİD'in yok edilmesi imkansız ve korkarım belayı başımıza salacaklar.Dost bu mesele diğerlerinden daha derin mesele Allah sonumuzu hayra çevirsin. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  29.09.2014 17:46
 

İyi bu çocuklar günü geldiğinde hesap sorsunlar da değerli Mehmet bey, bizim diplomalarının,, başarı belgelerinin sayısını bilmeyen, KPS sınavlarında gereken puanları aldığı halde iş bulamayan, Moldovya' lı, Suriye' li bilmem nerelilere varolan az sayıdaki işleri de sayın yetkililerin sunmalarına bağlı olarak kaptırdığından, karısını, çocuğunu kesenlere, intihar edenlere bir yol bulmamalı mı? vatan millet hizmetinde olduklarını sandıklarımız! Elinize emeğinize sağlık, dozu iyi ayarlanmış bu güzel yazınızı dikkatle okudum. saygılarımla selamlıyorum.

Cemile Torun 
 29.09.2014 15:38
Cevap :
Kıymetli Yazarımız,Sayın Cemile Torun: Bizim elin alkışlarına ihtiyacımız var.Dışarıda da gülü olmak zorundayız.2023 ün hesaplarını iyi yapmalıyız.Yorumunuzda yazdıkların hepsi haklı, ateş ve barut burnumuzun dibinde yanıyor.Kulaklarımız büyük şeytanda acaba o ne yapıyor.Selam ve saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  29.09.2014 16:09
 

Mehmet Burakgazi bey, Siz hala yanı başımızda yanan ateşin kendi kendine olduğunu ve Türkiye olarak buna destek vermediğimizi mi sanıyorsunuz. Lütfen geriye dönerek devletimizin yaptığı yada yapamadığı işlere bakınız. Beceriksizlik, tamatkarlık, plan projesizlik ve hayalcilik.

Mustafa Cıray 
 29.09.2014 12:46
Cevap :
Kıymetli Mustafa Cıray: MB üyesi olmadığınızı anladım. Dışarıdan da olsa zahmet,zaman ve yorumunuz için teşekkür ediyorum.Biçare yazımda başka bir şey mi yazdım doğrusu anlayamadım.Bu konuda " Bu gayrı meşru örgütü kim doğurdu " diye başlıklı bir yazım vardı.O yazımı okumanızı isterdim. Arif'e tarif gerekmez.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  29.09.2014 16:12
 

Suçlu, saygınlık başarısını para ve servet ile kutsayan insan medeniyetinin yanılgısıdır bence.

Muharrem Soyek 
 29.09.2014 12:28
Cevap :
Kıymetli Yazarımız,Sayın Muharrem Soyek: Üstadım yeminle söylüyorum sizi özledim.Yani bu sevgimize, saygımıza sam yeli mi esti. neyse yeter ki sizin sağlığınız, sıhhatiniz yerinde olsun.Zahmet,zaman ve paha biçilmez yorumunuz için teşekkür ediyorum.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  29.09.2014 16:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2058
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster