Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Adem Güngör/FETHİYE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ

http://blog.milliyet.com.tr/ademgungor

29 Mart '10

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
652
 

Sinema

Sinema
 

Mehmet Çevik (Cemşir Ağa)


1961 Elbistan doğumluyum, yaşını doldurmadan İzmit`e gelmiş, memur bir baba ve işçi bir annenin 2 çocuğundan biriyim. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunuyum. Mezuniyetle beraber TRT`de kamera arkası görevlerde bulundum. Genel sanat yönetmenliği ve sanat danışmanlığı yaptım. Bir de politika geçmişim var.

1986`da mezun olup, Devlet Tiyatrosu sınavına girdim, ama evlenmiştim. O sınavı kazanamadım. Türkiye`deki en büyük tiyatro otoritesi Sevda Şener`den 100 almış bir tezin sonucunu söylediğim için, ayakta alkışlanan oyunculuğum geçit bulmadı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle ve bir aile reisi de olduğu için her türlü işi yapmak, yani önce eve ekmek götürmek zorundaydım. Hayatı yeterince soyutlayabiliyorsanız, hayatın içindeki malzemenin farkına varabiliyorsanız zaten tiyatrodan uzak değilsiniz. O yaşamsal doku yeni mezun birine deneyimler süreci yaşatıyor. Ve bu 10 senelik aradan sonra babamın rahatsızlığı nedeniyle 1993`te TRT Ankara televizyonundaki görevimi bırakıp İzmit`e döndüm. Sonra milletvekilliğini red ederek DSP İl Başkanlığı görevine geldim. Ama yaşamım boyunca hangi iş olursa olsun durmak istediğim yer barış…

Cemşir sevdiğim bir karakter ama geleceğin Erol Taş`ı değilim. Gelecekte de oynayacağım rollere hakkını vermek ve iyi bir insan olarak anılmak isteyen bir adamım. Türk ve dünya edebiyatının en büyük isimlerinden biri olan Yaşar Kemal, 25 sene sonra bu diziyi seyrediyor ve odama özellikle çiçek gönderiyorsa, benim için yeterlidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 320
Toplam yorum
: 156
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1696
Kayıt tarihi
: 16.04.09
 
 

Muğla Fethiye doğumluyum. Sanat okulu elektrik bölümü mezunuyum. Tarih ve Kültüre çok önem veriyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster