Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
375
 

Sinematek

Sinematek
 

Beyazla siyah kavgaya tutuştu. Karanlıkta kara kutuya girmeye çalışırken ben beyazın aydınlığıyla irkildim. Beyaz parlak, çekici uyumluyuz sanki. 

Beyazı tanımıyorum, beyaz bana gizemli; ama belli ediyor kendini, gülerken gözleri yok oluyor sanki. Benimde gülerken gözlerim yok olur, siyahsa gülemiyor sanki, gülerken gözleri yok olur mu olmaz mı bilemiyorum. 

Beyaz bira içiyor, siyah şarap, Beyaz bana bakıyor, Siyah başka yere. Beyazla sussak da ses çıkarmıyoruz , uyumluyuz sanki... 

Siyahla aramızda kara kedi; Beyazla sarı kedi. Siyahın kilidini açmaya çalışıyorum karanlığı izin vermiyor; beyazın kilidi bile yok. 

Beyaz gece var, siyah gündüz. Bense her ikisine birden sahip olmaya çalışıyorum. Geceyle gündüz olmak istiyorum, olamıyorum.Tanrının 'ışık olsun' deyip geceyle gündüz birbirini kovalamaya başladığından beri ışıkla karanlığın bir olamadıkları gibi, bende ikisine birden sahip olamıyorum, aslında olmak da istemiyorum, bir istiyorum bir istemiyorum. İstemekle istememek birbirini kovalıyor. 

Sonra bir filme gidiyorum, film siyah beyaz ikisi beraber olabiliyorlar lakin mutsuz son, perde kapanmadan hemen önce esas kız ölüyor. Aslında ölüp ölmediği belli değil, ölmekle ölmemek birbirini kovalıyor. 

Sonra beyaz beni arıyor, siyah zaten hep arıyor. Beyaza diyorum ki: 'peki ben ne rengim?', siyah zaten rengimi biliyor. Beyaza diyorum ki: ' Peki ben neyi biliyorum? ', 'Bildiklerini boşver, gel bilmediklerini öğren benden.' diyor. Gidemiyorum, bildiklerimin hatrına gidemiyorum, çünkü ben zaten siyah kokuyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Renklerin zıtlığında insan ruhunun tahlili ya da sorgulama, çok şey çağrıştıran bir kalem.

Hüseyin Seyfi 
 18.03.2011 20:18
 

Güzel bir paylaşım olmuş.Kaleminiz daim olsun.Düş ve Düşüncelerinize saygılar...

GÜNEŞİNSULARI 
 18.03.2011 13:13
Cevap :
düşlerime saygı daha önce hiç aklıma gelmemişti, beğendiğinize sevindim teşekkür ediyorum.  19.03.2011 9:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 500
Kayıt tarihi
: 13.03.11
 
 

Kelimeleri küstürmüş bir yazar, tek hayali 3 Mayıs'ta Kakava şenliklerine gitmek, güneş doğarken ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster