Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
806
 

Sinerji grubu nedir?

Sinerji grubu nedir?
 

Sinerji grubu ne iş yapar? 

Sanki Devlet planlama Teşkilatı ne iş yapar sorusu gibi. 

Ticaret odası ne iş yapar? 

Karayolları İşletme Müdürlüğü ne iş yapar? 

Sinerji Grubu bir iş yapmaz. Bir görevi yoktur. 

Nasıl Antalya'daki, İzmir'deki arkadaşlar toplantı yapıyorsa, İstanbul'da da toplantı yapan üyeler var. Ben ve bir kaç arkadaşımız toplantılara hep beraber katılıp, organizatör rolü yapalım, toplanalım dedik.Bir çekirdek grup oluştu. Toplantı yapıyoruz, bir konuyu tartışıyoruz. Yeni katılımlar oluyor tanışıp, sohbet ediyoruz. Yani diğer gruplar ne yapıyorsa, biz de onu yapıyoruz. 

Zaten ne yapılabilir ki? Toplantı yapmak için danışman tutacak, menajer kiralayacak halimiz yok. 

Oluşturduğumuz çekirdek grup, toplantıları organize ediyor. Toplanacak mahalin tespiti, rezervasyon işlemi, mekan yetkilisi ile görüşme ve muhtemel harcamaların miktarının öğrenilmesi ve blogta yayınlanması. Bu işleri sırayla üstleniyoruz. Böylece karmaşa olmadan toplanıyoruz. 

Amacımız, blogta yazan kişilerle tanışmak, fikir alışverişi yapmak. İşimiz bu. 

Nedense, yaptığımız toplantılar reaksiyon görüyor. Bu grup ne iş yapar diye blog yazılıyor. Enteresan velhasıl. 

Kimseye karşı değiliz, her üye bizim dostumuzdur, toplantılara isteyen herkes katılır, benim için herkes değerlidir. Ne diyeyim bayanlar, beyler. 

Büyüklük, duayenlik, bilgiçlik, denetçilik, üstünlük vs. gibi saçma sapan idialarımız yok. Aklen malul olmak lazım, böyle düşünmek için. 

Liderlik, başkanlık, müdürlük, şan, şöhret gibi paye peşinde koşma duygularımız yok. Böyle bir şey olabilir mi? Manyak mıyız? 

Zaten blog içinde ne olunur, ne yapılır ki? 

Sonuç olarak bir şeyler yazan kişileriz. Ne olacak? Kime ne? Hasbel kader bir sitede yazı yazmaya başlayan, sosyal ve dijital ortamdan yararlanan kişileriz hepimiz. 

Esasında tekrarlamaya gerek yok ama, etik, saygılı, kaliteli bir sitede yazı yazmak amacıyla bir şeyler yapıyoruz. 

Kimin kimi aşağılamaya, hakaret etmeye, gırgıra almaya, küçümsemeye hakkı var? Böyle bir düşünce yapısı olabilir mi? 

Sadece yalana, aldatılmaya, hukuksuzluğa, ahlak dışı davranışlara karşıyız. 

Sonuç, sinerji grubu sadece içimizden bir kaç kişidir. Hiçbir misyonu yoktur. Herkesle dosttur. MB'nin bir parçasıdır. 

İsim antipatik gelirse onu da kaldırırız. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yılmaz Bey'ciğim... Bakın gene ne güzel demişsiniz "FAYDA"! Fayda zaten "doğru" nun birbirinden ayrılmaz 3 unsurundan biridir. Benim de yaptığım ve dediğim herşey insana "fayda" amaçlıdır. Fayda vermediğinde veya fayda görülmediğinde ise, bir yerlerde bir şeyler yanlış yapılıyor demektir. Ancak bu ille de yanlışı bizler yapıyoruz demek olmayabilip, başkalarının yanlışlarının çok fazla yaygınlaştığı durumlarda da "nafile gayret" haline dönüşebilir. Çok net söylüyorum ki sizlerin yapmaya çalıştığı şey zaten faydalı bir şey. Fuzuli hele ASLA değil!! Ve burada da yanlışlar, öyle o kadar da fazla "yaygın" da değil, HENÜZ! Dediğim gibi, sadece birkaç kişi ve o kişilere kananlar!!! Onların sayısı da 30-40 kadar! Bu kadar açık söylüyorum, daha ne söyleyeyim... Gitmek ise “şimdilik” yine çare ya da fayda değil ve önümüz yaz, tatil-matil, madem öyle dinlenin biraz, zaten hiçbirimiz kışınki kadar ilgilenemeyeceğiz. Görüşmek üzere, sağlıcakla...

Filiz Alev 
 14.06.2011 23:35
 

tarafta değil midir. Bırakın içerde konuşulup görüşülenler karara bağlanan şeyler içerde kalsın, bunları dışarıya da "her ayrıntısıyla" ve madde madde üstelik yansıtmanın bir anlamı, doğruyu yapanlara ve isteyenlere, size ve tüm üyelere, ortama bir faydası, katkısı var mı? Oldu mu? Şimdiye kadar olmadı. Demek ki bir hata var derken ben, kim haklı? Sevgiler, saygılar….

Filiz Alev 
 14.06.2011 15:55
 

tepki gösteren insanlar için son cevabınızda yazdığınız şeylere aynen katıldığıma göre ben de, diyorum ki, o insanları sizler zaten tanıyordunuz. E o halde, böyle bir yapısı olan bir yerde de o gerçeğe göre hareket edilecek demektir bu. Bunu atlarsanız, ki atladınız, pek tabiki o tepkiler de geldi haliyle. Üstelik, aynı hatayı tekrar bu son toplantıda da yapmanın ne mantığı var? Sonra da boşu boşuna hiç gereği ve anlamı olmayacak bir şekilde Hızır bey de, sizler de üzülüyorsunuz. Ben hep ne derim, sizi ciddiye alanı ciddiye alacaksınız, zaten tutturdukları yol “eğlence” olan insanları ciddiye alıp, onlara toplantınızdaki her ayrıntıyı “ciddi ciddi” sunmanın bir mantığı var mıdır. Gelin dalga geçin diye davetiye çıkarılmış oluyor yani. Hata değil midir? O toplantılarda mademki herkes hem fikir, önemli olan sizlerin kendi içinizdeki fikir birliği ve konunun kendi aranızda onaylanması zaten, diğerleri ise zaten mücadele edilecek (3/4)

Filiz Alev 
 14.06.2011 15:53
 

aynı fikirde birleşen, yanlış şeyler yapılmasın, şahsa kişiliğe saldırılar olmasın diyen insanlara ihtiyacınız var. Peki bizzat o yanlışları yapan insanlara ihtiyacınız var mı? Yok. E o halde? Zaten burda yazma amaçları eğlence olan, ona buna takılmak, maraza çıkarmak, alay etmek hakaret etemek olan insanlara siz bunu alabildiğine ciddi ciddi hem de tebligat gibi deklare ederseniz, pek tabiki onlardan da böyle tepkiler gelmesi kaçınılmazdır zaten. Aksi mümkün değildir ki. İşte bunların önceden hesap edilmesi, buna göre bir “yol” belirlenmesi gerekiyor. “Sizler 3 ay önce o toplantıyı ilk yaptığınızda ben daha yeni gelmiştim buraya, ve o toplantıyla ilgili tüm yazıları/yorumları okumuştum. Henüz daha ne sizler, ne de diğer hiç bir üye hakkında tek bir fikrim dahi yoktu. Ama o dönemde okuduğumda dahi, devlet içinde devlet gibi algılandığı da netti. Sizleri tanıdıktan sonra, sizin gibi benim gibi insanlar için önemli değildir o detaylar. Ama (2/4)

Filiz Alev 
 14.06.2011 15:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 459
Toplam yorum
: 2189
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 976
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster