Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
551
 

Sinir buhranları ve yarattığı fırtınalar

Sinir buhranları ve yarattığı fırtınalar
 

Sinir buhranları ne acayip şeyler. İnsan kendini tanıyamıyor yaptıklarına bakınca. Ağzından çıkan sözlerin hiç kendine yakışmadığını düşünüyor geriye dönüp baktığında. Oysa içinde uyanan o vahşi yaratık insanın ta kendisi belki de.

Bu aralar o fırtınalardan çok zarar gördü yaşamım. Neden bilmiyorum ama hayatımı bir kenardan bir kenara sürüklüyor bu sinir fırtınaları. O fırtınalardan biriyle şehir terk ettim, yine o fırtınalardan biriyle terk ettiğim şehre dönmeye çalışıyorum. Ne garip insanoğlu, hayatını birkaç anlık sinir buhranlarıyla kökten değiştirebiliyor. Oysa bir restoranda yemek söylemek için menüye dakikalarca bakıyor.

Restoranda yiyeceğimiz yemeği seçmek için harcadığımız vakti hayatımızla ilgili kararlarda da harcasak belki de böyle fırtınalardan bu kadar çok zarar görmeyeceğiz ama olmuyor işte. Bazılarınızın "eğer öyle davransak hayatımızda kendimize ayıracak vaktimiz kalmaz" dediğinizi daha bu yazıyı yazarken duyabiliyorum ama bundan on beş dakika önce geçirdiğim sinir buhranında yaptıklarıma dönüp bakana kadar emin olun bende sizin gibi düşünüyordum. Ama artık diyorum ki "hayatımızla ilgili kararları verirken de kendimize zaman ayırmış olmuyor muyuz?"

Hayatın bize oynadığı oyunları şöyle bir dursak, izlesek belki çözeceğiz ama hayata öyle bir kaptırmışız ki kendimizi hayatı izlemeye vaktimiz kalmıyor yaşamaktan. Hayatın sokaklarında öyle bir trafik var ki, sıkışmış, bekliyoruz bir ömür ama farkında değiliz olayın, trafiği izlemeden bekliyoruz akışını.

Öyle garip ömürler yaşıyoruz ki ne hayatımıza vakit ayırabiliyoruz diyoruz ne de vakit ayırmaya çalışıyoruz. Bile bile bu fırtınalara atıyoruz kendimizi ve bu sinir fırtınaları hayatımızı oradan oraya sürüklerken hayatımızı harcıyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sinir fırtınasına kapılmak da kapılmamak da senin elinde. Biraz daha sakin olabilmeyi öğretebilirsen kendine hayatın tadına daha iyi varacağını fark edersin. Zaten zamanla şu an sinirlendiğin şeyler sana komik, gülünesi şeyler gibi gelecek. Sevgiler.

Gülün içinden 
 27.01.2007 14:09
Cevap :
Aslında sana hak vermiyor değilim. Bazı sorunlar benim kişilik problemlerimden kaynaklanıyor. Yazımda da belirttiğim gibi 15 dakika öncesine kadar farklı düşünüyordum. Ama ben bu tür düşüncelerden zarar gördüm, başkalarıda görmesin, düşünsün ona göre hareket etsin isterim.  27.01.2007 20:08
 

Yazını okuyunca lise yıllarım geldi aklıma. Deli fişek, düşünmeden hareket eden bir adamdım. Rest çekmeler, evden ayrılmalar, vs Bu sinir harpleri hem bana hem de etrafıma çok zarar verirdi. Merakın varsa bu konuda rahatlama metodlarını tavsiye ederim(yoga, reiki, meditasyon, vs). Sevgiler...

Hasan ARSLAN 
 27.01.2007 5:41
Cevap :
İnsan lise yıllarında kendini diğerlerinden farklı hisseder ya, aslında yalanın en büyüğü bu. Çünkü senin o yıllarda yaptığını şu an bende lise yıllarımda tekrarlıyorum. yorum ve ilgin için çok teşekkürler.  28.01.2007 12:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 612
Kayıt tarihi
: 26.01.07
 
 

Adana'da lise öğrencisiyim, yazılarımı amatör olarak canım istediği günlerde yazıyorum. Genelde habe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster