Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
461
 

Sinir ötesi

Sinir ötesi
 

Haberi duyunca kan bastı yüreklerimize. 13 şehit dediler .Gabar Dağı’nda 13 şehit. Televizyonlar yayın akışını keser diye düşündüm.Ağırlaştırırlar.Yok rating savaşı daha mühim eşkıya ile savaştan.Kanaltürk hariç hepsi tam gaz yayındaydı. Top star adayları ve tüm magazin alemi eller havada … Aynı dakikalarda BBC canlı yayında teröristlere ‘Kürt İsyancılar’ diyor .”Kürt İsyancılar 13 askeri öldürdü”. Adamların olaya bakış açısı yayınlarından belli. Şehitlerimizin haberi geldikten bir iki saat sonra havaalanında karşılanıyor başbakan.Olay hakkında görüşü soruluyor , “ ben 1 ay içinde yeniden Amerika’ya gideceğim.Sayın başkanla bu konuyu görüşeceğim” diyor.Yani zamanında sıkışan Tarkan bile Savaş AY’a daha mantıklı bir cevap vermişti.

Şehitlerin cenaze törenleri yapılıyor. Şehit Onbaşı Kasım Aksoy’un yetimlerinin ayakları …Yırtık çoraplı kız çocukları Zehra ile Güneş adları güzel, kendileri güzel çocuklar fakat ayakları çıplak çocuklar en önemlisi yürekleri çorak kalacak kızlar çünkü ben bilirim babasızlığın ne demek olduğunu ‘baba’ diyebilmenin ne büyük mutluluk olduğunu ve ‘ baba’ diyemediğin için boğazında büyüyen yumrunun acısını.

Zehra ile Güneş’in babasının mezarları henüz ıslakken.Kübra’nın babası gelin etti kızını.Kızı elini öptü babasının, babası Kübra’yı öptü alnından baba evinden uğurladı evladını gözyaşları ile.4000 kişilik nikah, 200 kişilik yemekli düğün.…Düğünde gelen hediyelerin bir kısmı şehit ailelerine verilecekmiş.Belki Zehra ile Güneş’e de gelir sıra …

26 yıldır ABD Temsilciler Meclisi üyesi ve Dış ilişkiler Komisyonu Başkanı Tom Lantos bu sefer tavrını değitirdi.Türk dostu politikacı Sözde Ermeni Soykırımı’nın kabul edilmesini yıllardır engelliyordu.Ancak bu sefer bizim yanımızda değildi. Neden değildi ? Bence, Lantos, Abdullah Gül’ün Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde Hamas lideri’nin Ankara’da ki tem aslarına fena içerlemiş olabilir.Dış politikadaki üstün başarılarından sonra göğsümüzü gere gere cumhurbaşkanı yaptığımız Abdullah Gül , sözde Ermeni Yasa Tasarısı’nın ABD’de kabulünün ardından ilk açıklamasını yaptı.”ABD’ye hiç yakışmadı”.

Tasarının kabulünün ardından başbakan ise “İnceldiği yerden kopar “ dedi. Pkk terörü ile ilgili görüşmeye gittiğinde ipi koparıp gelmesini bekliyoruz artık.

Tüm bunlar olurken Kaz Dağları yağmalanıyor. Altın, bakır, kurşun gibi madenleri aramak için 36 değişik noktada sondaj çalışması başladı. Homeros’un dağlarının ağaçları kesiliyor. İnanılmaz bir kıyım var. Çıt yok.

Bayram tatili nedeniyle yaklaşık 100 kişi yaşamını yitirdi. 200 kişi yaralandı.

Ekonomiden Sorumlu Bakan Mehmet Şimşek’in İngiliz vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Bakanın konuyla ilgili yorumu “ Olunmayacak diye bir şey mi var ? “ oldu.

Hafta sonu yapılacak referandum birkaç parçası eksik yap-boz gibi. Ne kadar yaparsan yap tam şekli göremiyorsun. İç tüzük ihlalleri konuşulmaya başlandı. Referandumun sonu AHİM’e gider denildi.

“İnşallah gerek kalmaz “ denilerek, sınır ötesi operasyon için bakanlar kurulu tezkereyi imzalayıp meclise gönderdi.

Tüm bunlar bir hafta hadi bilemedin 10 gün içinde meydana geldi..Ve memleketin haline baktıkça bana sinir ötesi müdahale şart oldu…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sinir ötesi yorumunuz gerçekten ilginç geldi bana.Sayfanızı çok beğendim.Uslubunuzu da ben yeni katıldım henüz.Sizde kendime benzer bir tarz gördüm .Kelimelerle güzel oynuyorsunuz tebrikler.Cumhuriyet bayramının yaklaştığı şu günlerde gündem hayli karmaşık ve üzücü .Duyarlı kişilerin yoğunluğu beni sevindirdi.Yazınıza yorumyapmak ancak devamını dilemekten öte geçmez.DÜşündürdünüz beni..

ütopik 
 21.10.2007 21:52
Cevap :
Hoşgeldiniz.Nazik yorumunuz için teşekkür ederim. Nice ilginç konularda buluşmak üzere. Sevgiyle kalın.  22.10.2007 1:34
 

amerikayı küçük harflerle yazmak bile fazla..emperyalizm'ı 12 eylül öncesi yorumlayan devrimci sol'u şimdilerde anlıyoruz.amerika,Türkiye'yi köy gibi değerlendiriyor ve muhtar başbakan'ı istediği gibi görevlendiriyor.İstense gencecik yavrular'ımızın ölümler'i durdurulur ama amerika'nın proğramı,terör kanalıyla ortadoğu petrollerini elegeçirmektir.amerika'yı susturacak yalnız ve yalnız kızılordudur..sevgiler

Mehmet Önkibar 
 17.10.2007 10:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 560
Kayıt tarihi
: 26.05.07
 
 

1995 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdim. 10 yıl boyunca İzmir'de aktif olarak g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster