Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
169
 

Sinirler gergin

Gerek Hopa’da ve gerekse ardından Trabzon’da yaşananlar hiç hoş değil. Keza iyiye işaret de değil. Belli ki insanların sinirleri gergin… Ben buna yorumluyorum. Başka bir açıklaması olan varsa açıklasın. Hopa’daki olayları anlamak mümkün değil. Trabzon’da da Trabzonspor’un lig birinciliğini kaybetmiş olması bahaneden başka ne olabilir ki?... Siyasetle ne ilişkisi var ki?... 


Bu durumda bence bütün siyasiler kendi söylemlerine daha fazla dikkat etmeli ve tansiyonu yükseltecek ifadelerden kesinlikle kaçınmalılar. Belli ki huzursuz insanlar bir bahane arıyorlar. Onlara çanak tutulmamalıdır. 


Türkiye’deki tabloya bakacak olursak, insanların geçim derdi, işsizlik ve geleceğe dair güvenlerindeki aşınma ne yazık ki olumsuz bir çevre oluşturmakta ve huzursuz insanlar çoğalmaktadır. Bir de Türkiye dışındaki İslam ülkelerindeki hareketlenmeyi göz önüne alırsak biz de az risk altında değiliz demektir. 


İşte provokatörlerin, bölücülerin, art niyetlilerin aradıkları bir ortamdır bu. Hele en sağlam kurumlarımızın nelerle yüzleştiklerini de düşünürsek toplumun dayanak noktalarının nasıl örselendiğini de görürüz. 


Sanki her şey güllük gülistanlık gibi özellikle liderlerin polemikleri ve halkın sağduyusunu zedeleyecek nezaket yoksunu saldırganlıkları sanmasınlar ki orda söyledikleriyle kalıyor. İnsanlar onları model alıyorlar. İşte bir bahaneyle ortaya çıkıveriyor. Onun için her zamankinden daha dikkatli olunması gereği de kendiliğinden görülüyor. 


Geçmişte siyasi parti liderlerine ya da onların mitinglerine yapılan saldırılardan bu memleket az çekmedi. O kara günleri özleyenlere fırsat tanınmak istenmiyorsa tüm liderler şapkayı önlerine alıp düşünmeliler ve her şeyden önce alacakları oyu değil memleketi düşünmeliler… 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1020
Kayıt tarihi
: 24.05.11
 
 

TED Ankara Koleji ve ODTÜ Kamu Yönetimi mezunuyum. Asıl mesleğim bankacılık. Çeşitli kuruluşlarda..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster