Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Temmuz '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
2237
 

Sır (The Secret)

Sır (The Secret)
 

Arkadaşım geçen hafta, D&R a muhakkak uğraması gerektiğini söylediğinde, pek önemli bir durum olarak görmemiştim. Fakat işin içine insanlık tarihinin en büyük sırrı girince durumlar değişti. Ben yine her zamankisi gibi Bilim köşesinde takılı kalmıştım ki, arkadaşım hiç üşenmeden D&R ı 15 dakika araştırıp bu önemli "Sır" ı sonunda bulmuştu. Suyun kaldırma kuvvetini bulan Archimet kadar heyecanlı şekilde "İşte buldum!" demişti. Kitabı Antalya'da okumak istediğini bu yüzden bana ancak yaz tatili dönüşünde ödünç verebileceğini söylemişti.

Biraz araştırınca sadece bir kitap değil aynı zamanda satışa sunulan DVD sininde varolduğunu öğrendim.

"Kitabın yazarı Rhonda Byrne, 2004'ün bahar aylarının sonuna doğru hayatını tümden değiştirecek bir sırrı keşfeder, evrenin gizli yasaları ve prensiplerini… Bu sırrı hayatına uygulamaya koyulur, bu sır aslında tarih boyu tüm dinlerde anlatılan fakat çoğu kimsenin anlayamadığı bir sırdır. Şimdi kendisinin tek isteği bu sırrı tüm dünya ile paylaşmaktır."

"Filmde sır olarak , kişinin istediği şeyleri gönülden istemesi ve o isteğine odaklanarak onu elde etmesi anlatılıyor. Sır’rı destekleyen bilimsel buluşlardan bahsediliyor örneğin Kuantum Fiziğinin ve çekim yasasının bu sırrın bir parçası olduğu belirtiliyor. Filmde ayrıca aklımızdaki kötü düşünceleri çıkarıp, neleri istediğimizi tam olarak belirlemememiz gerektiği ve isteklerimizin bu düşünce ile hareket ettiğimizde gerçekleşeceği belirtiliyor."

Bu yıl bu Sır hayli ilgi çekeceğe benziyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben bu kitabı dün okumaya başladım, henüz bitmedi ve okuduğum kadarıyla bence çok güzel bir kitap ve herkezin okumasını tavsiye ediyorum insanlara pozitif düşünmeye ve karamsarlıktan düşünceleri arındırmayı anlatıyor...

Kaya 
 11.07.2007 12:43
 

Sayın Çelebi, bahsettiğiniz kitap için zannediyorum ki iyi bir tanıtım yapılıyor. Talep görmesi bu nedenle olsa gerek, kitabı inceledim ve beğendiğimi söyleyemeyeceğim...

Bulutevi 
 08.07.2007 13:28
Cevap :
İyi bir tanıtımı yapılan kitabın da satın alınıp okunması da yarar var bence.  08.07.2007 20:49
 

Bende geçen gün D&R en çok satılanlar rafında bu kitabı gördüm.Alacağım.Umarım faydası olur.Orda içeriğine bakacaktım..Çok sıkı bir kabı var,ambalajı çok hoş:)

Merve Yağlı 
 08.07.2007 0:29
 

Ben birkaç sayfasına baktım, yok... açmadı.Belki yol gösterici olabilir yeni yetişenlere ama sır ve çözümü bizde gizli.Abartılacak bir kitap değil bence.

tijence 
 07.07.2007 12:35
Cevap :
Zaten , satış amaçlı abartıldığı çok belli.Ama bence okunmaya değer bir kitap.  07.07.2007 13:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 928
Kayıt tarihi
: 13.06.07
 
 

Adım Kenan.Türkiye genelinde belediyelerin e-Kent dönüşümlerini üstlenen bir yazılım firmasında ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster