Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
478
 

Sırada magazin haberleri

Sırada magazin haberleri
 

...


Daha önce terör ile ilgili bir yazımda endişelerimi paylaşmıştım ve bugün malesef korktuğumuz durumlar bir bir gerçekleşmekte (http://blog.milliyet.com.tr/teror-can-almaya-devam-ediyor--/Blog/?BlogNo=329977)

Hakkari'deki saldırı sonucu 26 askerimiz şehit olurken, çok sayıda da yaralı verdik. Daha 5 kişinin acısını yaşarken, 24 saat geçmden böylesine büyük bir operasyon yüreklerimizi acıttı. Siyasiler alıştığımız açıklamaları yinelerken ülkenin 4 bir yanında protesto yürüyüşleri yapıldı ve bugün de bu tür tepki hareketleri devam edecek. Bazı tv ve radyolar yayın akışını değiştirdi yada ara verdi/durdurdu. Ancak bazı sorular yine havada kaldı :

1: Sınırdaki karakollar PKK saldırılarına karşı koyabilecek yeterliliğe sahip mi ? (bu sorunun cevabını hemen herkes verebiliyordur sanırım)

2: 2OO terörist bir saldırı düzenlerken nasıl bu kadar rahat hareket edebiliyor? Böylesine kalabalık bir grup nasıl farkedilmez ? ya da saldırılar artmışken ve PKK'nın operasyon düzenlemesi yüksek ihtimalken gerekli önlemler alınmadı mı ? Türk istihbaratı bu kadar zayıf mı?

3: Teröristlerin sınırdan uzun namlulu silahları geçirip bu silahlarla da saldırıyı düzenlediği iddialar mevcut. Sınırlarda gerekli denetim yapılmıyor mu?

4: Şehitlerimizin çoğu 20-21 yaşlarında, hatta 4 aylık asker de şehit olabiliyor. Hani nerde profesyonel ordu ?

5: Şehit/yaralı sayısı söylendiğinden daha fazla olabilir mi?

6: Terör konusunda işbirliği içinde olacağımız söylenen ABD, Kuzey Irak Yönetimi .. üzerine düşeni yapmış mıdır ? Nerde anlık istihbarat ?

7: Suriye'nin operasyonlara destek verdiği iddiaları çok yoğun, hatta operasyonun emrini Suriye asıllı Fehman Hüseyin'in verdiği söyleniyor. Bu durumun nedeni AK Parti hükümetinin dış politikasıyla ilgili olabilir mi ?

8: BDP'liler nasıl oluyor da çıkıp da 'Bu bir savaş, her iki taraftan da ölenler olacaktır' diyebiliyor.

...Soruların sayısını arttırmak mümkün. Cevaplar da aşağı yukarı belli. Ama hiç birinin önemi yok; duygular ön planda kalıyor.

Şimdi ülke içinde birlik olmalı, duygularımızın aklımızın önüne geçmesine izin vermemliyiz. Siyaset kurumu da üzerine düşeni yapmalı artık. Herhangi bir konuda fikir ayrılığı normal karşılanabilir ama TERÖR partilerin değil; ülkenin sorunudur.

Ve en kötüsü de tepkimiz bi yerden sonra azalacak. Şehit haberlerine de alıştık artık. Bugun yayın akışını değiştiren tv ler bir gün sonra kaldığı yerden devam etmeyecek mi ? Gündem çok çabuk değişiyor ve gündemi de genelde Futbol, Magazin vb. belirliyor. Aslında tam da NEFES filminde dendiği gibi: 45 saniyeliğine kahraman olursunuz .. Sonra da magazin haberleri !!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

PKK’ya karşı tek çözüm: http://video.mynet.com/erkanarkut/Terore-karsi-kesin-cozum/1340951

ErkanArkut 
 20.10.2011 13:13
 

ŞEHİTLER ÖLÜR /YILMAZ ÖZDİL -------------------------------------------------------------------------------- ŞEHİTLER ÖLÜR ... Altı yaşındaydım. İhtiyar bi komşumuz vardı. 90 küsur... Vade doldu. Vefat etti. Dün gibi hatırlıyorum... İlk kez tanışmıştım ölümle. Yas ilan edilmişti mahallede. Televizyon açmak yasak. Radyo kısılacak. Teybe hiç dokunma... “Duyulur, ayıp olur” deniyordu. Yüksek sesle bile konuşulmuyordu. Herkes fısır fısır. Sokağa çık ama... Sakın top oynama. Anneler toplanırdı, komşu evinde. Babalar toplanırdı, kapı önünde. Ve, cami... “İnsan”a yakışır bir vakar. Sessizlik, usul usul gözyaşı, başsağlığı dilekleri, dostlar sağ olsun temennileri, sonra hep birlikte mahalleye dönüş... Hüzün korteji. * Yatağında, eceliyle son nefesini veren 90 küsur yaşındaki komşularımızı bile böyle uğurlardık... Hatırlarsınız. * E bakıyoruz bugün... Tivilerde şarkılar, türküler. Radyolar şen şakrak. Kim kimi düdükledi, tam gaz. Maçlara devam. Hâlâ, parite marite filan. * Bıyıkları terlememiş fidanlar onar onar düşüyormuş, hikâye. Sen bak borsa düşmesin. * Şehitlerin cenazeleri henüz toprağa verilmedi, Ankara’da Somali için yağmur duası yapıyorlar iyi mi... Sinem Kobal’ı törenle Madrid’e uğurlamıştık, Nihat Doğan, Ajda, Sertab Erener ve Muazzez Ersoy’u da Başbakanımızla beraber Mogadişu’ya uğurluyoruz hayırlısıyla. * (Balık Ayhan’ı Kaddafi’ye, Ciguli’yi Barzani’ye, Kiboş’u da Beşar Esad’a gönderdik miydi, tamamdır bu iş.) * Ne diyelim... Allah içinize sindirsin kardeşim. * Bayrama kadar iki pusu daha yersek, yılbaşı şenliklerini bile öne çekeriz tahminim. Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil

SAHAFÇA 
 20.10.2011 13:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1314
Kayıt tarihi
: 21.08.11
 
 

21 yaşındayım İst. Üniv siyaset bil. ve ulus. ilişkiler 4. sınıf öğrencisiyim... Olaylara eleştir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster