Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
7468
 

Sıradan kadının sıradışı fantezileri!

Sıradan kadının sıradışı fantezileri!
 

Sıradışı kadınları, erkekler hemen fark eder. Onları sıradanlardan ayıran zekaları, güzellikleri, yetenekleri ve edalarıyla hemen dikkat çekerler ve başka bir tanıma girerler...

Seksi kadın, zeki kadın, eğlenceli kadın gibi.

Doğanın bir ironisi olarak, bu tür sınıflamalar yanlış olsa da, sıradışı kadınlar kendi aralarında birbirinin kopyasıdır. Zeki kadınlar zeki kadınlara, seksi kadınlar seksi kadınlara, eğlenceli kadınlar eğlenceli kadınlara benzerler.

Onlar hakkında filmler çekilmiş, şarkılar bestelenmiş, şiirler yazılmış, resimler ve heykeller yapılmıştır. Bu yüzden bir süre sonra sıradışılıklarının ruhsal coğrafyasını elinizle koymuş gibi bulursunuz.

Bu yüzden âşık olursunuz idealize ettiğiniz sıradışı kadınlara. Bir tanrıça gibi görüp, onlardaki mucizeden istemeniz, birleşme arzumuz bundandır...

Oysa bir aşkın içinden, yaralanmadan, lekelenmeden, örselenmeden geçmek kolay değildir.

Kaçımız korkular, güvensizlikler, kıskançlıklar, kırılmış umutlar ve biten hayaller içinden geçerken sevdiğine tutunur?

Ben söyleyeyim: Çok azımız sevdiğine, çoğumuz kendimize tutunuruz.

Ben böyle bir anda sevdiğime tutunurum. Ancak o zaman devrileceksem, aşkın dibine yuvarlanacağımı bilirim.

Öyle anlarda sizi sıradışı kadınlar tutmaz; sıradan dediğiniz kadınlar elinizi tutar, bırakmaz ve tekrar yürümenizi sağlar. Çünkü sıradan kadınlar, birbirine benzer gözükseler de, birbirlerinden çok farklıdırlar.

Çok az erkeğin dikkatini ve sevgisini çekmiş, fazla ilgilenilmemiş, kimse onları tanımak için fazla uğraşmamıştır. Sıradışı kadınlar gibi, onlara methiyeler düzülmemiştir.

Sıradan kadınlar hayatın büyük kalabalığında, sıradışıdırlar.

Ahmet Altan'ın dediği gibi, "Hayatta aradıkları tatmini kendilerinde bulamamışlardır. Kendi güzellikleriyle, kendi yetenekleriyle, kendi zekalarıyla tatmin olmamışlardır. Onlar tatmini yaşamın içinde ararlar ve sıradışı kadınlara kıyasla çok daha fazla yaşam oburudurlar.

Sıradan kadınların hepsine aynı anda baktığınızda bir sığlık görürsünüz, dikkati çekecek bir derinlik yoktur.

Ama onlarla tek tek ilgilenirseniz, mucizlerle karşılaşırsınız.

En azgınca sevişenler onların arasından çıkar; en beklenmedik ihanetlerin tadını çıkaranlar, gizli kalacağına emin olduklarında şehvete kendilerini en rahat bırakanlar onlardır; öfkelerini cinayete kadar vardıracak gözü karalık onlardadır; ruhlarını en zor onlar ele verir. En masum duranından ansızın en şuh kahkahayı duyarsınız.

Kuşkudan en uzak gözükeninin hayatını büyüteç altına aldığınızda karanlık boşluklara rastlarsınız.

Erkeklerle gizli gizli en fazla alay edenler onlardır.

Sıradışı kadınlar erkekleri genellikle bir 'rakip' gibi gördükleri halde, onlar erkekleri zavallı bir 'av' gibi förürler." [1]

Söz konusu aşk ve cinsellik olduğunda, kapalı kapılar ve ve gözlerin ardındaki görüntüler gerçek hayatta yaşananlardan çok daha çılgıncadır. Üstelik bu çılgınlığın ve sıradan kadın görüntüsünün ardında, sıradışı bir kadın ve fanteziler saklı olabilir!

Dün bir gazetede okuduğum haber ve yazı, bu konu hakkında önemli ipuçları veriyordu: [2]

"Erkek ya da kadın, herhangi bir insanın; 'Hadi bir delilik yapayım' deyip seks fantezisini anlatması için kendini gerçekten çok rahat hissettiği, güven duyduğu, yargılanma kaygısı taşımadığı ideal ortamda olması gerek. Çünkü herkes fantezi kuruyor, herkes herkesin fantezi kurduğunu biliyor ama bu konu hâlâ ciddi bir tabu... Neyse ki İngiltere'de bir grup araştırmacı ağızlarından girip burunlarından çıkarak yedi cesur kadını konuşturmayı başarmışlar. Bu kadınların fantezileri, dünyadaki pek çok kadının fantezileriyle ortak özellikler taşıyan, sıradan sayılabilecek hayal ürünleriymiş. Araştırmanın ilk şaşırtıcı sonucu şu olmuş: Kadınlar, seks fantezilerini daha çok seks sırasında havaya girmek, bir anlamda kendilerini erotize etmek için kullandıklarını itiraf etmişler. Uzmanlar bunun kesinlikle bir eksiklik, yani cinsel açığın fanteziyle kapatılmaya çalışılması şeklinde yorumlanmaması gerektiğini söylüyorlar. Vücudun ve zihnin her an, her yerde ve her koşulda sevişmeye hazır olması mümkün olmadığı, özellikle de bugünkü yaşam biçimimizin içerdiği hemen her şey cinsel istek üzerinde öldürücü etki yarattığı için, işe yaradığı sürece fantezilerimizi devreye sokmamızda bir sakınca yok. Ayrıca bu fantezilerle yüzleşmek, kendimiz hakkında çok daha fazla şey öğrenmemizi de sağlıyor. İşte sıradan kadınların kendileri için yazdıkları sıradışı seks hikâyeleri ve bu hikâyelerin gizli göndermeleri...

İzlenme fantezisi
Arkadaşlarınızla birlikteyken cinsel hayatınız hakkında küçücük bir imada bile bulunmaktan ölesiye korkuyorsunuz ama en büyük fanteziniz sevişirken gözetlenmek... Bunun bir çelişki olduğunu mu düşünüyorsunuz? Aslında değil. Hatta gerçekle kurmaca arasındaki bu zıtlığın birbirini beslediği bile söylenebilir. İzlenme fantezisi kadınlar arasında yüzde 22 oranında görülen, dolayısıyla uzmanlar tarafından normal kabul edilen bir fantezi... Peki bu teşhircilik hevesinin sebebi ne? Bir kadın neden partneriyle yaşadığı en mahrem dakikalara üçüncü bir kişinin ortak olmasını hayal eder? Yapılan araştırmaların sonuçlarına bakılırsa, kadınlar, içlerine işleyen birtakım toplumsal kabulleri cinsel fantezilerine de yansıtıyorlar. Günümüzün toplumsal kabulleri arasında ise kişinin görünüşüne, başkaları üzerinde yarattığı etkiye, kalıplaşmış bir ifadeyle, "imajına" özen göstermesi ilk sırada geliyor. Bu da teşhirciliğin seks fantezilerine taşınmasına neden oluyor. Gözetlenme hayali, bir tür "Bakın ben ne kadar iyi bir yatak partneriyim" mesajı taşıyor. Bu hayalin en iyi yanı ise, kadına kendini ilgi odağı gibi hissetme ve özgüven tazeleme fırsatı tanıması... Sevişirken izlendiğini hayal eden kadının egosu güçleniyor. Fakat bu yine de o kadının, hayali gerçeğe dönüşse rahatsız olmayacağı ya da bu fantezinin pratikteki karşılığını reddetmeyeceği anlamına gelmiyor.

Kurmaca bir karakterle sevişme fantezisi
Pek çok kadın ünlü erkeklerle seks yapmanın hayalini kurar; özellikle de oyuncularla... Fakat bundan çok daha yaygın olanı, filmde ya da dizide canlandırılan bir karakterle sevişme hayalidir. Gerçekte var olmayan bu karakterler, bütünüyle güvenilirdirler, üstelik her türlü abuk sabuk fanteziye gıklarını bile çıkarmadan malzeme olurlar! Gerçek bir erkek sizi yangından kurtarıp, hemen ardından sahilde günbatımını izlemeye götürüp orada sevişmeyi teklif etmez; zaten etseydi de, merak etmeyin, ondan koşarak uzaklaşırdınız. Gerçek hayatta bu sırayla ilerleyen bir olaylar silsilesi, kafada soru işaretleri uyandıran bir saçmalıktan başka bir şey değildir. Oysa siz bu saçmalığın hayalini kurmakta ve bu hayali istediğiniz noktaya çekmekte sonuna kadar özgürsünüz. Yine de seksologlar bizi bir tek noktada uyarıyorlar: İdealize edilen karakterle ilişki hayalini abartıp gerçekliğine inanmaya başlama noktası! İşte bu sınırı geçmemek gerek. Çünkü eğer hayatımıza giren her erkeği fantezi dünyamızdaki bu ideal erkekle karşılaştırırsak, her seferinde hayal kırıklığına uğrayacağımız kesin. Şunu unutmamalıyız: Bir filmde ya da dizide görüp beğenmiş, oradan esinlenmiş olsak da, sonuçta kafamızdaki karakteri biz yarattık ve elbette bize göre mükemmel olacak şekilde yarattık. Kanlı canlı hiçbir erkek onunla rekabet edemez, çünkü o aslında yok!

Kadın kadına sevişme fantezisi
Bu fantezinin akla getirdiği ilk ve en klişe soru şudur; 'Acaba ben gizli eşcinsel olabilir miyim?' Oysa eşcinsel ilişkiye dair fanteziler, yaratıcı heteroseksüellerin hayal dünyasında da söz konusudur. Bir insanın seçimini eşcinsellikten yana yapmamış olması, içinde bu yönde en ufak bir dürtü bile duymayacağı anlamına gelmez. Aynı zamanda gerçekten bir hemcinsiyle birlikte olması gerektiğini de ifade etmez. Kadınların yüzde 25'i hayatları boyunca en az bir kez başka bir kadınla seks yapmanın hayalini kurmuştur. Bunun sebebi ise basitçe şudur: Hemcinsleriyle kuracakları mahremiyet bağının ve fiziksel güzelliğe temas etme deneyiminin nasıl bir şey olduğunu merak ederler. Cinsel ve fiziksel her türlü farklılığın ortadan kalktığı, eşit şartlar altında yaşanan bir cinsel tecrübenin neye benzediğini gözlerinin önüne getirmeye çalışırlar. Bir kadınla sevişme fantezisi, aynı zamanda hayata geçirilmesi en kolay fantezilerden biridir. Fakat bu deneyimi yaşayan heteroseksüel kadınların büyük bölümü, gerçeğe dönüşünce pırıltısını kaybeden her fantezi gibi bunun da bekledikleri kadar farklı ve özel bir his yaratmadığını söylerler.

Bir arkadaşla sevişme fantezisi
İşte fantezilerin en tehlikelisi ve kadınlarda en fazla panik yaratanı... Düşünün ki çok yakın bir erkek arkadaşınız var, onunla bütün sırlarınızı paylaşıyorsunuz, ona sevgililerinizle yaşadıklarınızı anlatıyorsunuz, o da size kendi aşk maceralarını anlatıyor, birbirinize tavsiyeler veriyorsunuz onunla sohbet etmekten büyük keyif alıyorsunuz. En büyük gurur kaynağınız ise, bir erkekle en ufak bir cinsel boyut taşımayan bir ilişki kurmuş olmak... Fakat o erkek bir gün, durduk yerde erotik rüyalarınızın baş kahramanı oluyor ve siz, onunla aranızdaki samimiyeti farklı yönlere çekmeye çalışan beyninizden nefret ediyorsunuz! Oysa "Demek aslında ondan hoşlanıyormuşum" diye düşünmek ancak ve ancak klasik Hollywood romantik komedilerine yakışan, sığ bir yaklaşım... Kadınlar, duygusal bağ kurdukları kişilerle fiziksel temas da kurmak isterler, fakat beynimiz bazen bu isteği yanlış yorumlayıp işi seks noktasına vardırır. Bu fanteziyle asıl ifade etmek istediği, sizin arkadaşınızı ne kadar özel bir insan olarak gördüğünüzdür.

İki erkekle birden sevişme fantezisi
Grup sekse grup indirimi yapılmasa da, bu fantezi pek çok kadının hayal dünyasının nadide bir ürünü olarak cinselliğin tarihindeki yerini almıştır; Utah Üniversitesi'nde yapılan bir anketin sonuçlarına göre, kadınların yüzde 50'sinin... "Hayal kurarken bir erkek neyinize yetmiyor?" sorusunun cevabı ise bir değil, birkaç tanedir. Öncelikle, bu fantezi en yaygın ve gerek porno, gerek anaakım film senaryolarında kendine en çok yer bulan fantezilerden biridir; dolayısıyla bu noktada herkes modaya uymak ister. İkincisi, bir kadın için bir erkek tarafından arzulanmaktan daha güzel olan tek bir şey varsa o da iki erkek tarafından arzulanmaktır. Kadın egosu için iki erkekle sevişmek, iki kat seksi bulunmak demektir. Bu fantezide genellikle birbirinden çok farklı tipte erkekler bir araya gelir; yani kadın hayal kurarken genelleme yaparak, kendisini bütün erkeklerin çekici bulacağı ve hepsinin onunla yatmak isteyeceği varsayımında bulunur. Üçüncü sebep ise biraz daha düşündürücü: Kadınlar, iki kişilik ilişkinin aşırı derinleşmeye başlayan yakınlığından kaçma ihtiyacı hissettikleri zaman iki erkekle birden sevişmeyi hayal ederler. Dolayısıyla bu fanteziyle, uzun yıllardır evli olan kadınlarda daha sık karşılaşılır. Böylece romantizm potansiyeli taşıyan bir deneyim, bir anda tamamen fiziksel bir ihtiyacın karşılanmasına dönüşür; seks, özüne döner. Yani bu fantezi, son dönemde partnerinizle fazla içli dışlı olduğunuz ve ilişkinizde biraz mesafeye ihtiyaç duyduğunuz anlamına da gelebilir.

Tecavüz fantezisi
İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki, hiçbir kadın tecavüze uğrama fikrinden hoşlanmaz. Yani bu deneyimi "istemek" diye bir şey söz konusu değildir, çünkü zaten o zaman tecavüzün tecavüzlüğü kalmaz. Fakat yine de pek çok kadın bunun fantezisini kurar. Sebebi oldukça basit: Kontrolün bir başkasının elinde olduğunu hayal etmek, kadınlarda erotik sorumluluğu azaltarak onların kendilerini daha özgür, rahat ve istekli hissetmelerini sağlıyor. Dolayısıyla hayatını kadın-erkek eşitliği için mücadeleye adamış, bağımsız ve güçlü bir kadın bile geceleri erotik rüyalarında kendine kurban rolü biçebilir. Tek istediği, kendine güçlü olmak zorunda kalmayacağı, ipleri bir başkasına teslim edeceği ve onun tarafından yönlendirilmenin rahatlığını yaşayacağı bir seks sığınağı yaratmaktır. Uzmanlar bunun bir çelişki olmadığını söylüyorlar. Öyleyse onlara güvenelim ve içeriği ne olursa olsun, fantezilerimizin tadını çıkarmaya bakalım!"

Bunlara katılmayabilirsiniz.

Ancak şurası gerçek ki sıradışı kadınlar erkekleri onlarca zeka ve güvenilirlik testinden geçirip, elinde sadakat ve güven kontratıyla erkeğe yanaşırken, sıradan kadınlar hayatın akışına bırakırlar kendilerini.

Suyu, en iyi suyun içindeyken anlayacağını ve böyleyken yüzeleceğini bilirler.

Beklenmedik anlarda isyan ve aşkla kabarıp, tabuları ve yasakları yıkıp, kendilerini bile şaşırtırlar.

Sıradan kadınları bu denli olağanüstü yapan şey, küçük hayat kozalarını günün birinde aniden yırtıp uçmalarıdır. Hayat boyu biriktirdiklerini ne zaman, nerede, kiminle, niye yapacaklarının bilinmemesidir.

Sıradan görünmenin sıradışılığını gizlece yaşarlar.

Erkekler sıradan gözüken kadınların, ne denli sıradışı olduğunu bilmezler! Oysa, her kadınla biraz daha içten ve yakından ilgilenselerdi, fark ederlerdi.

Ve o zaman benim dediğimi derlerdi belki: "Hiçbir kadın sıradan değildir. En sıradan gözükenleri bile..."

[1] Ahmet Altan, Sıradan Bir Kadın, Kristal Denizaltı, Can Yay., Nisan 2002.
[2] Hürriyet gazetesi, 1 Haziran 2007.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 353
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 3653
Kayıt tarihi
: 28.02.07
 
 

"29 Temmuz 1980’de İstanbul’da doğdu. Celal Bayar Üniversitesi, İşletme mezunu. Şiir, deneme, öykü, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster