Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '12

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
1831
 

Şirince İle Dünya'nın Dingili Yamuldu !

Şirince İle Dünya'nın Dingili Yamuldu !
 

 

Başımıza şimdi de  12-12-12 çıktı.

Kıyamet kıyamet dendi. Ağızlara sakız yapıldı. Çiğnendi de çiğnendi

Şirince’dekiler, 19 gün sonra başlarına  gelebilecekleri düşünürken, şimdi de, Türkiye çapında bütün nikahları, bu güne sığdırma telaşı başladı.

Bir daha, yüz yıl sonrasına rastlanabilecek olan 21 nci yüzyılın son “uyumlu” tarihinde nikah çılgınlığı yaşanıyor memlekette. Bu gün 12 dakikada bir nikah kıyılacak İzmir’de. Aynı gün 1500 kişi müracaat etmiş. Maksat neymiş biliyor musunuz? “evliliğimizin bir manası olsun” muş. Evlilikler eskiyince başlarına geleceklerini biliyorlar zar. Onun için, bir günlük beylik, beylik diyorlar.

Hep bunlar, Maya Takviminin başı altından mı çıkıyor? Ne Mayaymış be! Mayasıl olup defolmadı başımızdan. Şirince’liler, şimdiden  mahzenlerdeki şarapları yarıladılar içe içe. Bu dünya ayık kafa ile çekilmez deyip, dünya ile kafa buluyorlar. Baksanıza, Tom Cruise de orada olacakmış. Mübareği sanki, “kına gecesine “ çağırmışlar gibi.

Ülen muhtar emmi, ülen  muhtar emmi. Hem Şirince’nin muhtarı olarak yaktın Şirince’lileri, hem de buralarda ağzı şaraplardan nasipsiz kuruyan bizleri yaktın. Aklını sevdiğimin muhtarı. Seneye ne icatlarınız olacak? Hı?  “Cukka’ları” istiflediniz alimallah. Dam başlarına bile yatak serdiniz. Turizmciler, çadırları yığdı kapınıza. Daha ne istiyorsunuz? Değil mi ama?

Hele hele bu gün, 12 Aralık günü, gezegenimize yeni enerjiler akış halindeymiş. “Horhor” Çeşmesi gibi mübarek.  Önümüzde olan her şey, bu akışta. Ona izin vermemiz lazımmış. Hele hele yaklaşmakta olan bir dönemeç varmış. Ört ki ölem.

Direksiyonu tam sağ, veya tam sol yaptın mı, bu virajı alırız almasına amma, enerjiler  tepemizi aşacakmış. Bu demekmiş ki, kendi içimizde farklı bir yöne açılmaya istekli olmakmış. Eee, bizde biraz koyunluk yok mudur? Nereye çekilirsek, oraya gitmiyor muyuz, Allahasen!

21 Aralık 2012’den itibaren ruhen kendini geliştirmiş olanlar, boyut değiştirerek 5 nci boyuta geçecekmiş. Taaa ki, 2038’e kadar müddeti var.

Sonra. 2012 – 2015 yılları arasında doğan çocuklar farklı olacakmış. (Duygusal) Dünyada maddiyat değil, maneviyat ön plana çıkacak.

Vaktiyle Atlantisliler ve Lemurya’lılar ellerindeki güçleri kötüye kullandılar ve battılar. Velhasıl, 21 Aralıktan manevi batış değil, yükseliş olacak.

Bak yine kızdım şimdi. Bu Maya’mıdır, Haya mıdır nedir bizi hallerden hallere sokan bu nesnenin ağzını kapatacak er kişi, yok mudur bu dünyada?

Bir “döngünün sonuna” ulaşıldığı anlamına geliyormuş, yoksa “dünyanın sonu”  anlamına değil miş bütün bu olup bitenler. Velhasıl orta yerde  dingili yamulan bir dünya var amma, hiç kimse çıkıp da doğrultmağa teşebbüs etmiyor. Neden etsin ki. Türkiye’nin şu anda en akıllı adamı Şirince beldesinin muhtar emmisi. Ah Muhtar emmi ah.

Dün geceden itibaren saatler gece yarısından sonra beklenen enerji yağışı başlamış olmalı ki, o gece uyuyamayanlar çoktu. Sabahı da klavyeler tutukluk yaptı. Bilgisayar çöker gibi, dizleri üzerine geldi. Gökyüzü zaten simsiyahtı geceden. Sizler de fark ettiniz mi? Şirince’lilere zaten sormuyorum. Onlar, “cukka’ların” peşinde. Bir de  kimin kadehi boşalmışsa, doldurma peşindeler. Bozmayın keyiflerini

Bütün mesele bu üç tane 12’yi nasıl yan yana getirip de bu senaryonun yazıldığıdır. Bunu görünce, aklıma 4+4+4 geliyor ister istemez. Onda da hinlik var, bunda da . Sen tut, bebeleri ağlata ağlata çişli yataklarından kaldırıp, sümüklerini akıta akıta okullu yap. İnsanların feryadına kulak asma.

Aklıma geliyor ki, Süleymanın kovuğuna, bıyığına, seksine karışanlar var ya. İşte onlar,  bu çıkışı unutturmak için, şimdi de de 4+4+4 gibi, 12-12-12’yi uydurup ortaya attılar. Yapar mı, yaparlar.

E, bize de Sarayın gazelcibaşısı olarak, helvacıbaşıyla  “Nefreti makamında” gazel okumak düşer. ( Bu da yasaklanmaz inşallah)

Oy dingala dingala / Kömür de koydum mangala / Mahidevran gibi dostum var / Çalkala yavrum çalkala / Rastık kaşına, / Sürme gözüne, / Fes başına / Püskülü ben olayım, / Püskülü ben olayım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her yere dokunan güzel yazınız için teşekkür ederim. :) Kıyamet birileri için kopacaksa cümle ırz düşmanı, çocuk katili, hak hırsızları için kopsun inşallah!. sağlıcakla:)

DuyguCan 
 12.12.2012 17:04
Cevap :
Sayfama sefalar getirdiniz. Güzel bedduanız, gerekenlere ulaşacaktı, eminim. Şirince'nin yolu taştan / Şarapları çıkardı beni baştan / Biraz yanaktan / Biraz dudaktan / Her yaştan / Her baştan / Karşılarız kıyameti her an / Canın sağolsun, sevgili Can  13.12.2012 11:30
 

Değerli üstadım, evlilik tarihi, 12.12.12 olsa ne ifade eder. Bu tarihi ve düğün merasimini önemli sayanlar, bilmezler mi ki, evliliği mutlu bir şekilde sürdürmektir esas olan. 21 aralıkta kıyamet kopacak diye bir vaveyla dolanıyor ortalıkta. Maya takvimi böyle belirlemiş. Geleceği bu güne kadar Yaratan'dan başka bilen olmamıştır. Maya'ya inananlar, kıyametten etkilenmeyecek olan Şirince'ya akın ediyorlar. 700 nufuslu şirince, 50.000 konuğu kaldıramaz. Ekonomik bir canlanma olur ama fazlası yıkıma sebep olabilir. Yazınızı "MUHTEŞEM" resimlerle süslemişsiniz, her zaman olduğu gibi harikulade...Selam ve saygılarımla...

Yurdagül Alkan 
 12.12.2012 15:49
Cevap :
Evet. Tarih, sudan sebeplerden. Evliliği de, sudan olacaktır her halde. Evliliği tarihlere göre ayarlamak olur mu? Olmaz tabi. İşte Maya Takvimi böyle diyor. İnsanlarımız. İnanıyorlar haliyle. Ve zaaflarımız meydana çıkıyor. Bu millet, Kuyruklu yıldız masalları ile büyüdü. Güzel tesbit etmişsiniz. Teşekkürlerle Selam ve sevgilerle.  12.12.2012 17:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 883
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster