Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ekim '14

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1216
 

Sırtımızda taşımalıyız

Sırtımızda taşımalıyız
 

Sabır ve tahammül sınırlıdır. Gün gelir toplum artık onları sırtından indirir.


Gerçekten Türk halkı çok sabırlı, kaderine razı ve metanetlidir. Tahammül sınırları ayak tabanlarından dizlere varsa da yine metanetini korur. Sabrı sineye ulaşıncaya kadar yine tahammül gösterir. Ancak, sabır ve tahammül birlikte gırtlağa ( Boğaza ) dayanırsa işte o anda ok yaydan çıkar tepkisini en sert şekilde ortaya koyar.  

Güven ve itimadını kaybetmiş, kanunen yapılması gereken bir konuda “ yardımcı olduk “ diye başa kalkan siyasetçilere ise hiç çekinmeden cevap verir. Verecekleri cevaplar nişane olur, tokatları da sabit iz bırakır.  

Eh Gün gelir  sabır ve tahammül sınırları zorlanır, yönetenlerin de kredileri biter, hiçbir kimse onlara artık kredi vermez. Kahvelerde sandalye bile göstermez, buyur edip bir çay dahi ikram etmez.

Bilindiği üzere; Bayramlar aynı zamanda seyrandır.Siyasetçiler için ise  bulunmaz bir fırsattır. Geleceğe zemin hazırlamak adına gezmek, halkın arasına girmek dostları görmek, selamlaşmak, hal hatır sormak, konuşmak, gözleri boyamak, kaşları yay yapmak, tatlı hayalleri dinletmek için oyları şimdiden depo etmek lazım.

Bir Milletvekili yanında partililerden oluşan heyetle birlikte tekkeönü köyüne giderler.Milletvekili Kahvede vatandaşlarla bayramlaşır. Tokalaşma sırası Demir Gülle isimli vatandaşın elini sıkmaya gelince Demir Gülle Milletvekiline ” Benim elim sakat size elimi veremem ” diye cevap verir.

Milletvekili devamla “ Geçmiş olsun yapabileceğimiz bir şey var mı? Diye sorunca Gülle “ Size gerek yok “ diye cevap verir.

Milletvekili Gülle’yi saçma yapmak için ” Süpersin Valla senin evine kimse gelmez mi” diye söz dokundurur. Adamın adı zaten Demir, soyadı Gülle hiç saçma olur mu?

Demir Gülle Milletvekiline cevabı geciktirmez “ Süperim tabii hemen başka konuya geçiyorsunuz. Çöp Konteynırı ile ilgilenmiyorsunuz “ diye cevap verir.

Siyasetçiler halkın konuşmasına tahammül etmez ya. Bu kez heyette bulunan partili Ayhan Bey araya girerek “Demir Bey; sizin inşaatınıza elektrik bağlatmak için yardımcı olduk ” deyince, Demir Gülle “ Ne diyorsun sen? " diyerek Ayhan Bey’in üzerine yürür ve sakat dediği eliyle Ayhan Bey’in yüzüne tokadı indirir.

Meğer Demir Gülle yıllar önce Almanya’da işçi olarak çalışmış birkaç yıl önce köyüne dönmüş kendi köyünün de Almanya’daki köyler gibi gelişmiş, kalkınmış bir köy olmasını arzuluyormuş.   

Siyasetçiler işini bilir, Demir Gülle’den tokat yiyen eski il Genel Meclis üyesi Ayhan Bey siyasetin fendi gereği, gelecekte oy kaybını önlemek adına Demir Gülle’den şikâyetçi olmamış.

Sayın Ayhan Efendi, Özellikle her kesin adının Pamuk, Soyadlarının Boncuk olduğunu sanmayınız. Siyasetçilerin güven vermeyen tutum ve davranışları sonucunda halkın sabrı ve metaneti gırtlağa kadardır. Sabır ve metanet gırtlağa ( boğaza ) varırsa eşmede su tükenir gibi biter, cevapları nişane olur, tokatları da izler bırakır.

İşte böyle Sayın Ayhan Efendi siz ticaret sicilli siyasetinize güvenerek Elektrik bağlama işlemlerinde Demir Gülle’ye yardımcı olduğunuzu söyleyerek onun gözlerini, kaşlarını boyalamak istediniz, Bilmediniz mi? Onun adı Demir Soyadı Gülle’dir. Hiçte öyle Pamuk ve Boncuk gibi değildir.

Siyasetçiler kendilerini halka kabul ettirmez, güven ve itimatlarını yitirir, kanunen yapılması gereken iş için başa kalkarlar ise korkarım gelecekte Demir Gülle’lerin sayısı çoğalır.      

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

                                                                         

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Burakgazi, İnsanlar, hiçbir şekilde kimseyi ve hiçbir şeyi başında taşımamalı. Hak edene gerekli saygı gösterilir, alkışlanır. Ancak bir menfaat uğruna başımızda taşıyorsak, ne yazık bize. Merhum Cebap Şehabettin'in bir vecizesini hiç unutmam, "MENFAAT SANDALYAYE BENZER, BAŞININ ÜSTÜNDE TUTARSAN, ALÇALIRSIN, AMA AYAKLARININ ALTINA ALIRSAN YÜCELİRSİN" der. Bireysel menfaatlerimizi düşünmeden, toplumun tamamına, hakka ve hukuka saygınlık ilkeleri içerisinde topluma hizmet vermek üzere arenada olan siyasetçilere ve onlara sürekli saygı gösterenlere selamlar olsun. Saygı ve sevgilerle. Refik

Refik Başdere 
 20.10.2014 1:31
Cevap :
Kıymetli Dost Sayın,Refik BAŞDERE: İnanıyorum ki bu toplum uyanacak yıllardır sırtında ağır yük olmuş bu canlıları indirecek.Yeme dostları yolda küsecek.Çünkü yarar ve fayda getirecek satılacak,bilmem özelleştirilecek bir şey kalmadı. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   20.10.2014 17:17
 

Merhaba Mehmet Bey. önümüzdeki günlerde selamlaşma haftası kapsamında, kimleri sırtımızda taşıdığımızı da göreceğiz. Bizim sırtımızdan inmeyenler kim? Onları da bir bir göreceğiz! Selamlar...

Mesut KARİP 
 14.10.2014 15:48
Cevap :
Kıymetli Yazarımız,Sayın Mesut Karip : Birde memnun değiller, sırtınız yetmiyor başınızın üstünde taşıyınız diyorlar.Saygılar sunuyorum.  14.10.2014 19:22
 

İnşallah da çoğalır; çünkü ihtiyaç var...

Kerim Korkut 
 11.10.2014 18:58
Cevap :
Kıymetli Korkusuz Kerim: Vaktim olsa, zaman el verse gidip Demir Gülleyi bizzat görmek isterdim.Ben böyle insanlara hasretim. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  14.10.2014 0:28
 

Ülke de oy kazanma hırsıyla çok yanlışlar yapıldı. Bedel ödendi daima ve çok kötü şeyler yaşanmakta. Oldukça ürkütücü hem de. Saygılar..

Papatya Tarlası 
 09.10.2014 17:04
Cevap :
Kıymetli Öğretmenimiz,Papatya Tarlası:Siyasetçiler toplumu pamuk şekerli sözlü,baş üstüne gönüllü istiyorlar. Bu olayda Demir Gülleyi de öyle sandılar ancak Demir Gülle saçma olmadı Gülle gibi durdu.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  09.10.2014 17:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 607
Toplam yorum
: 7052
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1892
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster