Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '19

 
Kategori
Yapı / İnşaat
Okunma Sayısı
29
 

Şişme Alan Kapatma Çift Katman

Şişme alan kapatma sistemleri mevsimlik olarak kullanılabileceği gibi, çift katman teknolojisi sayesinde yılın 12 ayı kullanılabilmektedir. Çift katmanlı şişme alan kapatma sistemlerinin tasarımının temel amacı, kullanım yeri ve iklim koşulları göz önünde bulundurularak mümkün olan en yüksek izolasyonu, dayanıklılığı ve enerji tasarrufunu sağlamaktır.

Bilindiği üzere; ısıyı iyi ileten maddelere ısı iletkeni denir. Isı iletkenlerini oluşturan tanecikler arasındaki boşluk çok azdır ve tanecikler düzenlidir. Isı iletkenleri kısa sürede büyük miktarda ısı iletirler. Metaller (Bakır, alüminyum, demir vb), diğer maddelere göre ısıyı daha hızlı iletirler ve ısı iletkenidirler. Hava ise ısı yalıtkanıdır. Isı yalıtkanlarını oluşturan tanecikler arasındaki boşluk çok fazladır ve tanecikler düzensizdir. Isı yalıtkanları kısa sürede çok az miktarda ısı iletirler. Plastik köpük, cam yünü, asbest, çift camlı pencerelerdeki hava boşluğu, termoslardaki iç ve dış yüzey arasındaki ortam ısı yalıtımı için kullanılır.

Şişme alan kapatma sistemlerinde çift katman uygulamasında, katmanlar arası hava boşluğu bırakılarak havanın ısı yalıtkanlığından en yüksek düzeyde yararlanmak amaçlanmaktadır. Çift katman şişme alan kapama sistemlerinin izolasyon katsayısı tek katman alan kapama sistemlerinin iki katıdır.

Ayrıca çift katman uygulanan sistemlerde hava basıncı 2 katman arasında paylaşılacağından daha dayanıklı şişme alan kapatma sistemine sahip olmanız anlamına gelmektedir.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 65
Kayıt tarihi
: 31.07.18
 
 

Merhaba uzun yıllardır içinde buluduğumuz sektörde neler yaptığımızı ve alışılmışın dışında olan ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster