Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '18

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
34
 

Site Kurmak İçin Neden mi Arıyorsun?

Site Kurmak İçin Neden mi Arıyorsun?
 

İnternet çağında, yaptığımız bütün işleri, eğlencemizi tamamıyla internet üzerinden sağlayabilmekteyiz. Herkesin interneti ziyaret ettiği bu devir de neden bizde interneti kullanmayalım ki? Özellikle iş yapanlar, interneti aktif kullananlar, interneti fazla kullanma olanağına sahip olanlar bu durumu okuyarak siz de kendi sitenizi tasarlayabilir ve internet ortamında kendinizi gösterebilirsiniz.

Öncelikle bilinmelidir ki internet ortamında, sitelerde belli başlı kısıtlamaları yapabilir ve ulaşmak istediğim insanlara kısıtlamaları kullanarak daha rahat ulaşabilir ve istemediğimiz ziyaretçileri sitemize girmesini yasaklayabiliriz. Bu da demek oluyor ki kullanacağımız bütün veriler, materyaller anlaşılır ve istediğim kesime hitap edici olacaktır. Neyse biz site kurmak için belirlediğimiz beş sebebi söyleyelim.

Ticaret
-Eğer ticaret ile uğraşıyorsak, ürün alıp satıyorsak, internetin her evde olduğunu herkes tarafından ziyaret edildiğini göz önünde bulundurarak bir site kurarak bu site üzerinden satış yapabilir hem herkes oturduğu yerden satacağımız bütün ürünleri sitemizde görselleyerek ve bilgi vererek ziyaretçilerin incelemesini ve kolayca alışveriş yapmasını sağlayabiliriz.

Tanıtım
-Eğer bir tanıtım yapacaksak, örneğin bir dernek bir kuruluş. Böyle bir durumda gene bir site oluşturarak ilgilendiğimiz alanları hizmetlerimizi ya da ilgileneceğimiz konuları site üzerinden ilgilenenlere duyurabilir derneğin tanıtımını daha rahat sağlayabiliriz.

Bilgi Amaçlı
-Belli bir alanda bilgi vermek, bilgi alışverişi yapmak için bir site tasarlamak. Örneğin bir araba kullanıcısıyım ve o araba hakkında ki bildiklerimi tecrübelerimi site üzerinden ilgilenenlere duyurabilir, meraklılar ile soru - cevap yapabilir, bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

Site
-Topluluk ve kitlelere hitap etmek kendi kitlemizi oluşturmak için bir site tasarlamak. Örneğin bir yere gezmeye gideceğiz, sürekli bir yerleri gezen biriyiz. Bu durumda da bir site oluşturarak, seyyahlar ile buluşup birlikte yolculuğa çıkabilir, deneyimlerimizi paylaşabilir, merak edenlere gittiğimiz yerlerden kesitler sunabiliriz.

Media
-Medya, fotoğraf, müzik paylaşımı yapan bir site. Böyle bir siteyi de video, fotoğraf paylaşmak için, ya da şarkı yüklediğimiz bir site olarak görebiliriz. Hatta radyo oluşturacaksak onunda bir sitesi olsun istemez miyiz?

Kısacası her ne yaparsak yapalım bir site oluşturup bunun aracılığı ile internette var olmalıyız.

 https://www.blogacmak.com/site-kurmak-icin-10-sebep/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 187
Kayıt tarihi
: 04.02.18
 
 

10 yıldan beridir bilişim sektöründe çalışıyorum. Blog ve web site yönetimi üzerine uzmanlaştım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster