Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
367
 

Sivas katliamı, benim sorunum. Senin sorunun. Onun sorunu....

Sivas katliamı, benim sorunum. Senin sorunun. Onun sorunu....
 

1993 yılında Sivas katliamı olmuş.

Olmuş diyorum Çünkü o katliamı ben hatırlamıyorum. Hayatta olduğuma rağmen hatırlamıyorum. 150 aydın Pir Sultan Abdal şenliklerine katılmak için gittikleri Sivasa , kaldıkları yerde ateşe verilerek gericiler tarafından öldürülmüş.

O günleri hatırlamak isterdim açıkçası. O katliamı haberlerde duyduğumda yani o kara gün anıldığında içim cız etmedi değil. O katliam biz ilericiler, Türkiye’nin iyiliğini isteyenlere karşı yapılan bir savaştır . Orası yanarken alkış tutanlar hayatlarında bir daha hiç doğruyu bulamıyacaklardır.O ne hınçtırki hem orayı yakıyorlar hem de içindeki eşyaları parçalıyorlar.

Onları bu şenliğe çağıranlar bence önceden olup biten ayarlamışlardı. Ne kadar yakarsam, öldürsem kardır mantığıyla davrananlardır. Yani önceden planlanmış şeylerdir bunlar. Gericiler tarafından tabiki planlanmıştır. Asıl sorun orada polisin bir şey yapmamasıdır!(..)

O katliam bize yapılmıştır. O katliam bugünden itibaren kalbimizde yaşıyor. O ölen aydınlar tarafından baktığımızda ise iyi ki hayatta değiller;çünkü Türkiyenin her yeri satılmış bir ülke oldu. Elimize aldığımız her şey bizim değil. Başkaları tarafından beslenen bir ülkeyiz.

Onun için bu pis dünyayı göreceklerine iyi ki bu dünyadan göçüp gitmişler.

Şimdi soruyorum : Türkiye son 15 yıldır kimler tarafından yönelitiyor.????

Sivas katliamını unutmayalım unutturmayalım

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sizin fenerli olmanızı ben bir trabzon sporlu olarak doğal karşılıyorum, çünkü her insanın bir takımı olabilir. bu doğaldır. yalnız ben hayatta fanatik bir taraftar olamadım. yalnız herkes bir takım tuttuğu için bende ayıp olmasın diye takım tutarım. aslında sporu insan kendi yaparsa faydalı olur.yoksa senin yaptığın spordan bana ne fayda gelir.

mehmet ÖKSÜZ 
 03.07.2008 21:59
Cevap :
yorumunuz icin tesekkür ederim.  03.07.2008 22:44
 

O halde bişey yapmalı, Çirkinliklerden bu ülkeyi kurtarmalıyız. Acilen örgütlenmeliyiz gücümüzü birleştirmeliyiz.

Yapukay 
 03.07.2008 15:14
Cevap :
Bizim gücümüz yeter mi bilemem. Baksanıza ileri fikirleri olanları nasıl götürüyorlar. Yıllar önce bir Türkçe öğretmenimle çalışma yaptığımda öğretmenim benden bir konu ile ilgili bir cümle kurmamı istedi. Konuyu hatırlamıyorum ama cümleyi hatırlıyorum. Cümlem '' Türkiye gittikçe kötüye gidiyor''. Gelinen noktaya dikkat.Her şeyi yaparım ama sonuç verir mi bilemem.  03.07.2008 16:01
 

Türkiyede doğmanın müslüman olmanın ortaçağda kalmanın sancılarını yaşıyoruz. inşallah ilerde türk toplumu demokratik, insana ve her düşünceye saygılı hatta kendisine zarar vermediğ sürece ona hoşgörü ile bakabilecek bir noktaya gelirde bizde insan toplumları içinde yer alırız.

mehmet ÖKSÜZ 
 03.07.2008 14:51
Cevap :
nerde o günler mehmet Bey nerde. Araki bulasın öyle bir yer. İnşallah oluruz öyle ama biz göremeyeceğiz herhalde.  03.07.2008 14:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 383
Toplam yorum
: 345
Toplam mesaj
: 61
Ort. okunma sayısı
: 742
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

Eskiden Ergin (yengeç dansı) rumuzuyla yazardım. . Doğruyum, çalışkanım Fenerliyim.   @Ergin Fene..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster