Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '08

 
Kategori
Kozmetik
Okunma Sayısı
941
 

Sivilce Haber Bülteni

Sivilce Haber Bülteni
 

Bloga bu konu hakkında yazıp yazmamayı çok düşündüm. Benden cesaret alıp bahsettiğim ilacı kullananlar olabilir. Kesinlikle böyle bir sorumluluk almak istemem. Bu konuda milliyet blogda yazılmış yazı var mı diye baktım ama bulamadım. Doktorum bu ilacı önerdiğinde hemen eve gidip bilgisayarın başına oturdum.1-2 saat boyunca bu ilaç hakkında başka sitelerdeki bloglarda yazılanları okudum.Kullanan arkadaşlarıma sordum, başka tanıdıklar olduğunu öğrendim. Kimisi çok memnundu kimisi şikayetçi. Kullanıp kullanmamak konusunda tereddütler yaşadım. Belki benim yaşadıklarımı yaşayanlar vardır diye yazmak istedim.

Ergenlik dönemimde sivilce problemi yaşadım diyemem.O sıralarda hormonlarım çoğu ergeninki gibi densiz ve dengesiz olduğu için çıkan birkaç tane sivilceyi abartmış olabilirim.Bundan 1 yıl kadar önce yüzümde bir şey çıktı."Şey" diyorum çünkü sivilce diye adlandırmak haksızlık olur kendisine.Herhalde mevsim değişikliğinden, stresten filan çıkmıştır dedim aldırmadım.Şimdi anlıyorum ki haksızlık etmişim kendilerine.Derken çoğalmaya başladılar.Her gören ne oldu sana yüzünde yaralar çıkmış dedi.Durumum o kadar kötüydü yani.Baktım geçeceği yok uzmanlık alanı cildiye olan bir doktora gittim.Yediklerim konusunda sorular sordu.Sigara kullanmıyorum, abur cubur diye tabir edilen yiyecekleri yemiyorum.Doktor bahsedeceğim ilacı kullanacağımı söyledi.

İnternette okuduklarımdan ve duyduklarımdan sonra kafam çok karışmıştı.Neticede alt tarafı bir sivilceydi.Vücudu bu kadar hırpalamaya değer miydi?Bu ilacı kullanan ve yan etkisini yaşamayan insanların sayısı da azımsanamayacak kadar fazlaydı.Neticede her kadın gibi güzelliğin lanetine yenik düştüm.Kullanmaya başladım.

Bugün itibariyle R.........e isimli o malum ilacı kullanmaya başlayalı 95 gün oldu.

Etkisini 2. aydan itibaren gösterdiği söyleniyor.Tedavi muhakkak 5-6 ay sürmeliymiş vs. vs.Tabiki doktor kontrolünde kullanıyorum.Boğaz pastili değil ki bu.2. ayın sonunda kan tahlili yaptırdım.Tahlil sonuçlarım gayet iyiydi.İlaç kolestrolün yükselmesine sebebiyet verebiliyor.Böbreklere da zarar verebiliyor.Doktor ilacın dozunu arttırmak istedi.Fakat göz kuruluğu problemim olduğu için aynı dozda kullanmaya devam ediyorum.Tedavim bitene kadar lens kullanamayacağım.Çünkü kuruluğu arttırıyor.Bu yan etkisi haricinde birde dudak kuruluğu problemim oldu.Bepanthene'i sürekli kullanınca sorun olmaktan çıkıyor.Asabiyet problemi yaşayanların sayısı da oldukça fazla fakat bana tam tersi bir etki yaptı.Daha sakin bir insan oldum.Eczaneye gidip bu ilacı alan insanlar var.Lütfen onlardan olmayın.Muhakkak bir doktora görünün ve istenen tahlilleri yaptırın.Hamile kalınmaması gerekiyor.Kan bağışı yapmak yasak.Prospektüsü okuyunca bu uyarıların defalarca yazıldığını görüyorsunuz.Kimisinde tedavi çok başarılı olurken bazılarında da mucize yarattığı söylenemez.Hatta tekrar kullanmak zorunda bile kalabiliyorlar.Ben memnnum.Büyük çoğunluğu geçti.Yeni sivilce çok nadir çıkıyor.Eskilerin de izleri yavaş yavaş geçmeye başladı.


Ben M.E. Sivilce Haber Bültenini sundum.Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.Esenlikler dilerim efendim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Geçmiş olsun.

turgenyev 
 23.03.2008 15:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 374
Kayıt tarihi
: 05.12.07
 
 

Hayat okuluna kaydını yaptıralı sadece 24 yıl olmuş bir öğrenciyim. Bazen 24 yıl çok uzun geliyor, v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster