Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ağustos '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
314
 

Siyah beyaz bir fotoğraf

Siyah beyaz bir fotoğraf
 

SİYAH BEYAZ BİR FOTOĞRAF


Çok şeyleri paylaştık seninle, paylaştıklarımızla kimi zaman mutlu olduk kimi zaman da hüzünlendik, mutlu olduğumuz zamanlar da gözlerimizin içi gülerdi, hele senin gözlerin ışıl ışıl parlayarak etrafı aydınlatırdı. Senin siyah beyaz fotoğrafın bana neler hatırlatmıştı neler, ilk sayfayı çevirdiğimde sen beni çok uzaklara götürmeye gelmiş gibiydin ve öyle de oldu. 

Bir bahar günü adaya gitmek için vapura bindik, vapur ağzına kadar doluydu ve hiç oturacak yer yoktu bizde yerlere oturduk. Vapurun her tarafı şarkılarla kahkahalarla çınlıyordu, bu sesleri en çok sevenler ise martılardı çünkü onlar şarkı söyler gibi ve kahkaha atar gibi bağırmayı çok severler. Vapurdan indikten sonra kendimizi kocaman bir gelincik tarlasınının içinde bulduk. Mutlu olduğumuz anların ilki buydu. 

Özgürlüğün tadına varmak, aslında gençliğe adım adım yaklaşırken büyüdüğünü hissetmektir. Gelecek yılların neler getirip neler götüreceğini bilmeden toz pembe pamuk şekerini kaygısızca ısırmaktır. Mutlu olduğumuz ikinci an. 

Çok eğlenmiştik hem de çok. Zamanın geçişine aldırmadan günü doya doya yaşıyor ve çiçeklerin arasında çiçekler gibi savruluyorduk çığlık çığlığa. Saçındaki çiçek o günden bu güne kadar hiç solmamış, gözlerin duru bir masumiyetle bakıyor hala. Fotoğraflar solar ama sen hiç solmazsın çünkü; minicik mutluluklar seni gülümsetmeye yeter. Yıllar sonra yaşadıklarına nasıl katlanabildiğini şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Hüzünlendiğimiz an bu ama son olsun, hüzünlerin fotoğraflar gibi sararsın ve sadece geçmişte kalsın. 

Gülümse ve gülümset, sıcacık bakışlarınla etrafını her zaman aydınlat çünkü sen bunu her zaman başardın ve sonsuza kadar da başaracaksın. Geçmişin mutlulukları sana hayat veriyor, hüzünler ise sadece yüreğini bir çizik kadar acıtmış ve geçmiştir, hepsi geçmişte kalmıştır. 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tülin Gökmen "Tülin Karaman" olmuş ve şimdi birilerine (ve belki de kendine) göndermeler var bu içli yazıda. Sağlıklı bir ruh hâlinin işareti gibi siyah-beyaz, yani griye yer bırakmayacak kadar kesinlik taşıyor... Sevindim ve üzüldüm arka plânı bilemediğim için. Neyse ne!!! Mutlu olun yeter ki... Herkese uzun süreli mutluluklar dilerim, size de... Selamla, sevgi ve saygıyla... MS

Mehmet Sağlam 
 10.08.2011 20:22
Cevap :
Merhaba, Teşekkür ederim, 2008 yılında boşanmamdan sonra soyadım kızlık soyadım olarak değişti, Yazmak zor hele Rakamlarla uğraşıyorsanız çok zor ama resim yapmanın dışında zaman bulabildiğimde eğer duygularım gençliği özlüyorsa yazmaya çalışıyorum ama yaşadıklarım dışında bgaşka şeyler yazamıyorum. Teşekkürler tekrar Sevgilerle  10.08.2011 23:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 150
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 647
Kayıt tarihi
: 11.07.08
 
 

İ.Ü İktisat fakültesi mezunuyum, özel bir şirkette mali işler ve personel müdürü olarak çalışıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster