Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '22

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
16
 

siyah örümcek

Dün ve bugün çok garipti  , Necip Fazıl üstat  diyor ya ‘’vehminde buldum seni’’ gerçekte aşk öyle bir şey , sadece hayalde . Siz birini aşık oluyorsunuz , her şeyi onda muhteşem   zannediyorsunuz  . Gerçek çok farklı uzun süredir böyle kötü olmamış , böyle hayal kurmamıştım. Bazen ara sıra Onun yanıma geldiğini , yada bir şey yaparken O olduğunu hayal ederken buluyorum kendimi . istemsizce... Kısa an sürüyor bu ,  sonra gerçeği biliyor ve umursamıyordum. Dün farklıydı.  Gerçekten açık havada olan nikah beni başka yerlere götürdü. Nasip akşam bir yılı aşkın süredir , onun düşünerek göz yaşı döktüm. Yani destan dizisi seyretmeme gerek yoktu.Bir gün geçecek biliyorum . Beni hiç önemsemeyen . küçük gören  bozduklarını hiç tamir etmeye çalışmayan her fırsat yalan söyleyen , ne söylediğini yapan ne de yaptığını söyleyebilen  bir KORKAK ı    bu dünyada yada ahirette unutacağım. 

En ağır yaralar  insanın sevdiğinden geliyor . öyle ağır ve çetin oluyor ki hayatınızı sizi yaşam tarzınızı ve çevrenizde ki insanlara karşı Sizi değiştiyor.  Önce alışkanlıklar ve sonra  yeni Siz oluyor. Zaten aynı duruma düşmemek için başka bir çare yok ki. İnsan değişim ve gelişmek zorunda kalıyor.

GÜÇ - CESARET - ONUR 

Ne kadar oldu bilmiyorum . bir kere daha aşık olmuştum. Sonunda kendimi isyan ederken buldum. İşler yoluna girdi derken Allah tan af diledim. Ama bu acı tekrar imtihan edileceğimi biliyordum. Fakat tam unuttuğumda tekrar başıma geldi. Ne kadar korkarsan kork ,  korkmak sadece acıyı artırıyor.

Ama geçek biliyorum sabırla geçmesini ve azad olmayı bekliyorum. Zaten çok önemsediğim şey isyan etmemek , beni sevenleri üzmemek ( bu olabildiğimce ) .

Bu bloğu kuralı neredeyse tam bir yıl oldu , ve gerçekten yavaş yavaş siyah örümceğe dönüşüyorum. Aslında  bir şiirim de neye dönüşeceğim bilmiyorum demiştim. Acı , illa ki Sizi bir şeylere dönüştürür.

Siyah örümcek 3 serisinde siyah kostümlü gerçek örümcek adam  filimde gösterildiği gibi kötü olmuyor,  sadece adaletli . Eddie Brock fotoğrafta hile yapıyor . Peter Parker  ın işini alıyor.  Siyah örümcek sadece gerçek fotoğrafı gösteriyor. Eddie  ye acımayan ve kovan yazı işleri müdürü. Peter  dostu Harry , arkadaşı Peter i  tanıyor ve babasını da ama arkadaşına bir türlü inanmıyor ve babasının ölümünden örümcek adamı sorumlu tutuyor  ve Onu öldürmeye çalışıyor. Hatta Mary Jane kullanması gerçekten çok çirken ve siyah örümcek yapması gerekeni  yapıyor bu işi erkek erkeğe çözüyor. Harry nin anlayabilmesi için  tek yol buydu. Ama söyledikleri aynı şeyi söyleyemeyeceğim gerçekten çok acımasızdı.

Mary Jane ise sevdiği adama güvenmedi , kendi başarısızlığında acısını ona haksız yere mal etti. İşte böyle olunca bir şeyler olur , bir şeyler bahane olur . bazen bir başınıza  f. Direktör gelir  , bazen örümcek adamı Gwen diye bir kız öper işte . Mary Jane  nin  Harry ile bu kadar yakınlaşması gerekiyordu. Sonuçta Harry Peter in dostuydu. Fakat   ne olursa olsun Parker in o barda kavga etmesi ve Mary Jane yanlışlıkta olsa vurmaması gerekiyordu. Artık elbise onu ele geçiriyordu . bunu farketti ve çıkardı

Siyah örümcek gücün ve adaletin temsili eğer adalet sağlandığında onu çıkarması gerekir.

Kadın yada Erkek insanın en çok acıyan yeri kalbidir. Kadın yada erkek herkes farklı şekilde belli eder kalp acısını. Kimi daha üzgün , kimi daha kızgın , kimi boğa olur ,  kimi de kendi sessizliğinde susar.

Umarım  zamanda çıkarabilmek nasip olur. Allah ım haddi aşmaktan , haksızlık , korkaklıktan , hak yemekten sana sığınırım. Eğer ben yanlış yaparsam SEN düzelt.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazınızı beğeniyle okudum. dost selamlar. Dost kar yağdırmaz umduğumuz dağlara kara bulutlarımızı dağıtır döndürür benliğimizi yemyeşil bahçelere bağlara

Erhan Tigli 
 22.05.2022 18:29
Cevap :
Güzel sözleriniz için Teşekkür ederim. Doğru diyorsunuz dost istese bile zarar veremez.   04.07.2022 14:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 37
Kayıt tarihi
: 30.06.21
 
 

hayat işte ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster