Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
395
 

Siyaset bu mudur?

Siyaset bu mudur?
 

SİYASET ŞEHİTLER ÜZERİNDEN YAPILMAZ..


Yine olmadı milletimin vekilleri..

Bu nasıl bir aday tanıtımı, anlamış değilim, yazık ki değilim. Haberi tv' de de izledim ve orada ki o aşırı derecede ki, çoşkulu tanıtımı seyreder iken hayretler içinde miydim? Hayır, çünkü bu iktidarın yaptıkları ve söyledikleri gerçekten beni şaşırtmaz oldu.

Bunlar değil mi ki törenlerde ki yaşlıları yerlerinden kaldıran? Bunlar değil mi ki ''ananıda al git'' diyenler? Bunlar değil mi ki ''ulan'' lar ile sözlerine başlayanlar? Onlar değil midir, istiklal marşını ''alışkanlık'' ve ''ne derler'' için okunuyor diyenler?

1- Biz, hiç bir zaman, istiklal marşımızı bir alışkanlık ya da bir gelenek v.s. İçin okumuyoruz, aksine şunu iyi anlamalılar ki biz, gururla, duyduğumuz onur ile atalarımıza duyduğumuz saygı ile, hala kabaran tüm milliyetçi duygularımız ile okuyoruz. Ve bunu ömrümüz yettiğince de sürdüreceğiz ta ki dünya da tek bir türk kalsakta, bunu anlasalar iyi olur.

2- Ulan v.s. Gibi, tabiri caiz ise sokak ağzıyla yapılan konuşmalarda ki amacı, belki biraz çözdük ama belli bir mevkide olanlar ve özellilke iktidar da olan, bir partiyle bağdaşmayan, daha doğrusu yakışmayan hitaplar kullanılması bence talihsizlik mi desek, kimi temsil ettiğini bilmezlik mi desek!! Beyler, mahalle takımında maç yapmıyorsunuz, koskocaman T.C. De hem iktidar partisiniz, hem de milletimin vekilisiniz, eğer bunu unuttuysanız, inşallah bir mart sabahı hatırlayacaksınız, yahut hatırlatılacaksınız.

3- Tüm şehit aileleri, başımızın tacıdır ve saygımız, minnetimiz sonsuzdur. Bu vatan, onların sayesinde ayaktadır, bunu tüm türkiye halkı biliyor ve dualarımız onlarla.

Fakat, bunu siyasete malzeme etmek isteyen coşkulu vekil, eminim şehitlerimiz, sizin gibi düşünmemişlerdir yani hepimiz hayvan olsa idik, zaten can vermeye değer birşey kalmazdı ve onlar, türk millettinin ne kadar onurlu, ne kadar şerefli olduğunun bilincinde, bu vatana, bu bayrağa can vermişlerdir.

Benim maddelerim sıralamak ile bitmez, yazılarımı okuyanlar bilirler...Ne yapalım başımızda böyle vekiller böyle bir zihniyet var iken, bizde de böyle memleket aşkı ile dolu bir yürek var iken, ne maddeler biter, ne de yorumlar...

Kısacası, önce temsil ettiğin vatandaşı, insan gibi görmeyi bilmeyenlere ve buna fırsat verenler allah yardımcınız olsun.

BEN, BİR TÜRK VATANDAŞI OLARAK ''İNSAN MI? HAYVAN MI? '' OLDUĞUMUN BİLİNCİNDEYİM VE İNSANLIK ONURUMU, KİMSELERİN ADAY TANITIMIN DA, AYAKLARI ALTINA DA SERDİRMEYECEĞİMİ BEYAN EDER SAYGILARIMI SUNARIM...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 450
Kayıt tarihi
: 25.01.09
 
 

U.Ü.İ.İBF. Donuk bir kayıt ve bu yılda A.Ü. İktisadi ve idari programlar _Sağlık Kurumları İşletm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster