Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
888
 

Siyaset Meydanı!

Siyaset Meydanı!
 

Siyaset Meydanı, sık sık Türkiye düşmanlarına çanak tutuyor.


Bu akşamki Siyaset Meydanı'nı seyrederken şaşırdım kaldım. Türkiye'ye ve Türklere hakaret ettiriliyor.

Yazıklar olsun!! Bacak kadar bir çocuk, "Sayın Abdullah Öcalan da bizim liderimiz." diyor, Ali Kırca bu çocuğu hâlâ stüdyoda tutuyor.

Bu böyle giderse, yakında "Türküm" demeye korkacağa benziyoruz.

Kürt aileleri çocuklarının Türkçe öğrenmesini engelliyor onlara Kürtçe öğretiyorlar. 10 yaşında çocuklar polise taş atıyorlar ama suçsuzlar. Böyle düşünenlerin hepsine şaşıyorum. Bu ülkeyi yaşanmaz hale getirenler, barış, kardeşlik, demokrasi, akan kan durmalı sözlerini ağızlarına sakız yapamazlar.

8-9 yaşlarında sevimli mi sevimli bir çocuk, "savaşı kim başlattı?" diye sorunca, Türklere hakaret eden Kürt çocuğu "Ben başlatmadım." diye alay ediyor.

Kanı akıtanlar bizlerden akıntıyı durdurmayı istiyorlar ama kan dökmeye son vermiyorlar. Beni, ülkemi, Türkleri sevmeyen hiçbir insanı sevmiyorum ve bu kardeşlik edebiyatına da son verilmesini istiyorum. Yeter artık, bıktım be! Kürt asıllı ve kendini hiç geliştirmemiş birisi nasıl benim kardeşim olur? Zaten Millet kavramına ters düşen yapıları var. Bir Alman'la, Amerikalı , Afrikalı ile daha iyi kardeş olurum. Ortak özelliklerimiz çok.

Acımasızca adam öldürmezler, 10-15 yaşlarındaki kız çocuklarını evlendirmezler, kuma getirmezler, kız kaçırmazlar, kan davası gütmezler ille de benim lisanımı konuşacaksın, demezler. İsteyen ortak bildikleri lisanlardan biriyle konuşur ki anlaşsınlar.

Bu Kürt çocuklarını kim böyle Türk düşmanı yapmış?

Aileleri, yakın çevreleri. İsteyen, hakkımda istediği gibi düşünebilir. Umurumda değil vallahi. Türkiye'yi bu duruma getiren politikacılar sürünsünler!

Yolda defalarca durdurulup kontrol edildiğinden şikayet ediyor çocuk. Sebebi Mardinli olmasıymış. Bugün, İzmir'in yarısı Mardinli, nasıl geldi bu vatandaşlarımız buraya? Durdurula durdurula mı? Yalan söylüyor bacak kadar boyuyla.

Bir işe girmek isteyince Mardinli olduğu için dışlanıyormuş. Televzyonlarda 10 yaşında çocuklar polisleri taşlıyor, devletin malına zarar veriyorlar. Böyle çocukları görünce ben de yanımda çalıştırmam.

Hataları yok bunların. Tek hata Türk Devleti'nde.:))

Henüz iyileşme aşamasındayım, pazartesiye kadar son olarak dinleniyorum. Dayanamadım, kalktım yatağımdan geldim bilgisayarın başına ve bu satırları yazdım. İsteyen istediği gibi yorum yazsın cevap vereceğim. Her düşünceyi de yayına alacağım.

Almanya'ya iltica etmiş 500 bin Kürt ne alemde? "BEN KÜRDÜM" mü diyor Almanya'da, yoksa "ICH BIN DEUTSCHER" mi? Yazıklar olsun Türkiye'nin dibini oyan Kürtlere ve bunları destekleyen entel takımına.

Doğu'da okul yokmuş da, nasıl okuyacaklarmış. Sayısız Yatılı Bölge İlköğretim okulları var. Bunlar ne oluyor? Devlet yediriyor, içiriyor, barındırıyor ve eğitiyor. Beni değil, okul yok diye şikayet eden nankörleri.

Lyon Kasabı lakaplı yüzbaşı Klaus Barbie, yıllar sonra yakalanınca ne oldu? Fransız hapishanelerinde, mahkemeye çıkarılmadan, konuşturulmadan öldürüldü.

Hitler'in sağ kolu Rudolf HESS, ölünceye kadar tek başına Berlin Spandau hapishanesinde yattı. Yanına arkadaş filan vermediler. APO'ya gösterilen ilgi ve ihtimamın onda birisini göremeden öldü.

Türkiye'yi sevenlere sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Sevmeyenler ne halt ederlerse etsinler! Beter olsunlar!

Mustafa Mumcu, Milliyet Blog 04 Eylül Cuma, 00:45

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Vallahi okuyunca rahatladım. Oh be dedim...Hele ki bazı yorum yazan arkadaşlarımın , yurt dışında nasıl kendilerini asimile ettirdiklerini okuyunca daha da bir mutlu oldum. Bunları söylüyoruz, yazıyoruz ama anlatamıyoruz. 10 yaşında çocuğun evinin bir odasını sınıf yapmış Kürtçe eğitim verdiriyorlar. Zavallı kızcağız savcıya ifade verecek ! Olup bitenden bir haber. Kalleşçe mücadele etmek korkakların işidir. Çocukları alet etmek kalleşliğin dik alâsıdır. Zaten rejime düşman hainlerin tamamı çocuklara oynuyor ! Hal böyle olunca bizim sevgili medyamız da bundan rant fırsatını kaçırmıyor ! Ali Kırca sözüm ona asker kökenli değil mi? Yazıklar olsun bu Devletin verdiği emeklere ! Yüreğinize sağlık Mustafa Bey.. Bu arada hayırdır sağlığınızda problem mi var? Bana inandırıcı gelmedi:))) Siz yatakla fazla yüzgöz oldunuz. Hattâ aranızda bir aşk oluştu gibime geliyor:)) İzmir'de yaşıyor olsaydım Sayın Mesut Selek'ten Ebru dersleri alırdım. Düşünmez misiniz kendinizi suya ve renklere yansıtmayı?

Nurcan Çelik Yalun 
 08.09.2009 13:43
Cevap :
Sevgili Sırçaköşkler, cevabımın gecikmesinde dolayı özür dileri.Gözümden kaçmış. Saygı ve sevgilerimle.  13.09.2009 13:35
 

sayın Mumcu, ilk önce tebriklerimi sunmak isterim. Buna benzer konuda bende bir yazı yazdım ve acaba ne düşünürler derken bir de baktım ki milliyet blog yazarları gerçekten bu açılım furyasına tepkililermiş ve kendi yazıma eş değer bir sürü yazı okudum. Bu beni sevindirdi demekki halen sizler ve bizler gibiler Türkiye' de olan şeylerin farkında ve tepki koymasını biliyor. Eğer tepki göstermezsek açılım diyerek neredeyse yurdumuzu bölmeye çalışacaklar. Güzel yazılarınızın devamını dilerim

Erhan Sirekin 
 08.09.2009 8:30
Cevap :
Sevgili Erhan Bey, yazımı beğenmenize sevindim. Yorumunuza aynen katılıyorum. İzmir'de ikamet ettiğinize göre, sizinle bir gün tanışmak isterim. Saygı ve sevgilerimle.  08.09.2009 15:03
 

hayrettirki usa da vatandasliga gecen kurt kokenliler"mike" ismini alir ve degistirirler isimlerini.(Vatandaslik icin isim degistirme zorunlulugu yoktur.)soralalara amerikaliyim diyebilmek icin. Nerede etnik kokleri? Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 07.09.2009 20:38
Cevap :
Aynen öyle sevgili Newyorker. Almanya'da da iltica ettiler ve çoğu Alman tabiyetine geçtiler. Gururla "Ich bin Deutscher" diyorlar. Kürtçe filan umurlarında değil. Sadece militanlığa devam edenler öyle karşıklıklar çıkarıyorlar. Kürt kökenli vatandaşlarımızın çoğu oynanan oyunun farkında değiller, bize düşman oldular. Selam ve sevgiler.  08.09.2009 1:29
 

Yazınızın 3 gün rötarlı çıktığını görünce acaba bu arada düzeltme mi yaptığınızı düşündüm. Eğer öyle bir durum yoksa bu uzun bir süreç. Olayların güncelliği kayboluyor.
Sizinle aynı paralelde yazdığım bloğumdaki yorumları okumuşsunuzdur. Milliyetçiliği, asrın vebası olarak nitelendirenlerden tutun da bizi kafatasçı olarak gösterenlere kadar bir çok görüşler aldı yorumlarda. Kim ne derse desin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dileğim bir çözüm olacaksa da bu Atatürk ilkelerinden taviz vermeden olmalıdır. Saygı ve selamlarımla. Esen kalın.

Erol Özışık 
 07.09.2009 14:07
Cevap :
Sevgili Erol'cuğum, ben düzeltme filan yapmadım. Sebep bildirmeden 3-4 gün beklettiler. Her defasında birkaç kelime çıkararak bu hale getirdim. Neden yayına almadıklarını bile bildirmediler. Böyle editörlük mü olur? Siyasi içerikli, güncel yazı yazmaya korkuyorum. Güncelliği kaybolmadan almıyorlar yayına. Ama bu konuyu kimlerle görüşeceğimi biliyorum. Oyuncak olmakta sıkıldım artık. Düşüncelerimiz aynı vatanseverlik paralelinde. Bizden, istesek de kafatası milliyetçisi olmaz. Beni sevmeyen, benim ülkeme her fırsatta zarar verenlerin de kardeşi filan olamam. Senin yazına yapılan yorumları okudum da daha sonra yine yazmışlardır, bakayım.  07.09.2009 14:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3176
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster