Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
730
 

Siyasetçiler dağ bayır gezmeye başladılar...

Yerel seçimlerin yaklaşması siyasi partilerin ve politikacıların iştahını kabartmaya başladı. Unutulmaya adeta yüz tutmuş olan vatandaşlar ve varoşlar hatırlanmaya, birer birer yoklanmaya ve erzaklar dağıtılmaya başlandı.

Günümüzün zor olan yaşam şartları vatandaşların bütçelerini zorlamaya başlayınca çaresiz vatandaş ne yapsın? Politikacıların bu aşamada işi yokuşa sürmemeleri tek dileği vatandaşın. Kararsız kasıma dönen vatandaşlarda eski seçim heyecanı gözlenmiyor; siyasi partiler ve aday olacak şahıslar politika kazanındaki yerini alarak birer ikişer vitrinlere çıkmaya başladılar. Büyükşehir ve göç alan kentler de adayların büyük oy patlamasını varoşlardan gerçekleştirmesi için varoşlara yıllardır götürülmeyen hizmetlerin götürülmeye başlandığı gözleniyor.

Kimi partiler ve adaylar erzak poşetleri dağıtmayıda ihmal etmiyorlar. Eee, ne demişler dünya geçim dünyası ver poşeti kap oyu. Ondan sonra çek çileyi dönem boyu.

Vatandaşların diğer seçimlere göre bu seçimlerde nasıl bir politika izleyeceği adeta merak konusu. İnce eleyip sıkmı dokuyacalar, yoksa erzağı veya hizmet sözünü alıp öylemi karar verecekler hiç belli değil. Tabii hepsi şaka bir tarafa herşeyin hayırlısı herşey sandıktan çıkacak oyla belirlenecek. Hak eden kazansın. Zor yarışta tüm adaylara şimdiden başarılar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 811
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster