Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
910
 

Siyasette değişim şart...

Siyasette değişim şart...
 

Günümüzde insanların siyasetçiye bakış açısı tamamen negatif durumda. Siyaset ve Siyasetçi en güvenilmezler arasında; Öyleyse ne yapmalıyız herkes şapkasını önüne koyup, enine boyuna düşünerek iktidarı ile muhalefeti ile doğru ve isabetli kararlar alarak Siyaset Kurmunu tekrar eski günlerine dönderebilirler.

Ben doksanlı yılların sonuna Yeniden Doğuş Partisi'nin Mersin'deki Siyasi örgütlenmesi çalışmalarında yer aldım ve 1999 seçimlerinde Mersin'den Milletvekili Adayı oldum. Genel Başkanımız Hasan Celal Güzel'in ve İl Başkanımız olan seçimlerde yine bizimle Vekil Adayı olan Süleyman Palt arkadaşımızla omuz omuza çalışmalarda bulunduk. Partilierimizle, çevremizdeki insanlarla çok güzel profil kaydettik; seçilemedik ama olsun dürüst siyaset, dürüst insan ve dürüst adayların en güzel örneğini verdik .O zamanlar siyaset kurmunda da ufak, tefek sorunlar vardı; zamanla yanlış yanlışı doğurdu. Şimdi suçlu aramaya kalkmayalım hayatta ölüm hariç herşeyin bir çaresi vardır estek ve kösteki bırakalım Asiye nasıl kurtulur ona bakalım. Mecliste, sokakta, yaşamın her alanında

Örnek olabilecek çalışmalara Türkiye'mizin ve insanımızın geleceği için Muhalefeti ile iktidarı ile imza atalım. Kısır çekişmeleri bir tarafa bırakalım, ceviz kabuğunu doldurmayan işlere zaman ayırmayalım. Telafisi mümkün olmayan tek şey zamandır. Türkiye'mizin kaybedecek zamanı yoktur.

Yerel seçimler muhalefeti ile iktidarı ile halkı ile bir sınav haydi bakalım kolay gelsin...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Ahmet Metin Bey, bilirsiniz halk arasında bir deyim vardır. "Sana kötü diyen mi biziz. Seni kötü yapan mı?" Bir ülke nasıl kalkınır ve yönetilir? Kalkınması için yatırımcılara, yönetilmesi için iyi yetişmiş siyasetçilere ihtiyacı vardır. Biz bunlara sahip miyiz? Elbette sahibiz. Peki, nerede bu insanlar? Siz toplum içerisinde başlıktaki ifadeleri atasözü haline getirirseniz ve gece gündüz bunu tekrar ederseniz, siyasetçi olarak sürekli medyada tehdit edilirseniz, kişilerde heyecan ve iş yapma arzusu kalabilir mi? Kalmayacaktır. Sorun siyasetçi değildir. Halk aş- iş peşinde. Ne yapmaktadır? Siyasetçiyi ve partiyi ülke yöneticisi değil, pastadan pay alan ve pasta dağıtan olarak görmektedir. Kabahat rüşvet alanda mı, verende mi? Önce verende. Nihayet parti için seçmen, müşteridir. Müşteri, kömür isterse kömür. Demokrasi isterse, demokrasi, diktatörlük isterse, diktatörlük verilmektedir. Bu nedenle herkes hak ettiği yönetim şekli ile yönetilir. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 22.06.2008 19:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 811
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster