Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '16

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
3281
 

Siyonist Şeytan ‘ Theodor Herzl’ Kimdir?

Siyonist Şeytan ‘ Theodor Herzl’ Kimdir?
 

SİYONİST ŞEYTAN ‘ THEODOR HERZL’ KİMDİR?


Abdülhamid ölmeden Filistin biz Yahudilerin olmaz. Onun ölümünü beklemeliyiz. Theodor Herzl

Theodor Herzl (2 Mayıs 1860 – 3 Temmuz 1904), politik siyonizmin kurucusu. Budapeşteli orta sınıf bir ailenin ferdidir. Viyana Üniversitesinde hukuk eğitimi aldı. Avukat sıfatını taşısa da mesleğinin yerine yazarlık yaptı, çeşitli oyunlar yazdı.(1) 

Düşünün ki, bir adam şizofrenik bir şekilde hayali roman yazıyor. Devlet kuruyor ve üstüne üstlük 100 yıllık plan yapıyor. Bu kitap gün oluyor bir devletin vizyonu, misyonu ve hedefi haline geliyor. Günümüze geldiğimizde 1. Ve 2. Dünya savaşları yapılıyor ve milyonlarca insan ölüyor. Şimdi de bu plana göre 3. Dünya savaşı kapıda. Yazdığınız bir yazı, ya da kitaptan bir şey olmaz demeyin. Gün olur yazdığınız yazı ya da kitap hayra da vesile olabilir, fitneye de. Onun için ‘Söz uçar, yazı kalır’ diye boşuna söylememiş atalarımız. Konuyu dağıtmadan gelelim Siyonist şeytan Theodor Herzl’e…

Yahudilerin tüm dünyada ezildiği ve acı çektiği düşüncesinden hareketle "Yahudi Devleti" (Der Judenstaat) adlı kitabını yayınladı (1896). 1897 yılında Dünya Siyonist Teşkilatı'nın kurulmasını ve kurulduğu İsviçre'nin Basel kentinde teşkilatın ilk kongresinin yapılmasını sağlamıştır. sozkimin.com Kongrede "Ben bugün burada Yahudi Devleti'ni kurdum, ancak bunu yüksek sesle söylersem bütün dünya güler. Fakat beş sene içinde ya da elli sene sonra bunu herkes böyle bilecektir." demiştir. Ayrıca kongrede kurulması planlanan Yahudi Devleti'nin sınırlarını da belirtmiştir. Kongre sonunda Herzl Dünya Siyonist Teşkilatı'nın başkanı seçilmiştir.(2) 

Herzl, 1895'te kitabını yayınlamadan önce onu eleştirenlerden biri yüzüne karşı şunları söylüyordu: 'Yahudileri korkunç bir zarara soktunuz. 'Herzl, buna şöyle cevap vermekten çekinmiyordu: 'Bütün Yahudi düşmanları içinde en büyük olmaya kazanıyorum... Yahudi düşmanları bizim en ileri dostlarımız olacaklar... Yahudi düşmanı ülkeler en yakın müttefiklerimiz arasına girecekler'...   Theodor Herzl çok iyi bilmektedir ki, Yahudileri bulundukları ülkelerden kaçarak İsrail'e göç etmeye ikna etmek için, Siyasi Siyonizm’in 'Yahudi düşmanlığı' kavramına ihtiyacı vardır. Herzl'in bu fikrinin, Siyasi Siyonizm tarafından, bu günlere, kadar nasıl değişmez bir temel olarak korunduğunu ilerde göreceğiz... Bu davranış Yahudileri içlerinde yaşadıkları halkın yabancısı olarak göstermek, böylece 'Yahudi düşmanlığının' en çok ihtiyacı olduğu gıdayı ona sunmak ve göçü hızlandırmak için işkence iddialarına kuvvet kazandırmaktır. Herzl'in Yahudi düşmanlığının kabarmasından korkmak bir yana, onu hareketlendirmek için giriştiği çabaların sırrı buradadır. Bununla birlikte Herzl'e yönelen uyarıların da ardı arkası kesilmemiştir. Avusturya Parlamentosu Başkanı, Baron Johann Von Cholemski Herzl'e şunları yazıyordu: 'Eğer eğiliminizin ve propagandanızın emeli Yahudi düşmanlığını körüklemekse bunda başarılı olacaksınız. Tamamıyla inandım ki böyle bir propagandanın sonucunda Yahudi düşmanlığı çığ gibi büyüyecek ve siz ırkınızı bir katliama doğru sürükleyeceksiniz'.(3)

Düşlerini gerçekleştiremeden öldü, ancak ardından güçlü bir uluslararası Siyonist örgütü bıraktı.(4) 

Her ne kadar o sırada hayallerime nokta koymuş olsa da, Sultan'ın bu hakikaten yüce sözlerinden etkilenmiştim. Ben bir karış dahi olsa toprak satmam diyen Sultan Abdülhamid'in sözü üzerine.

Theodor Herzl

                                 KAYNAK

(1)    https://tr.wikipedia.org/wiki/Theodor_Herzl

(2)    http://www.sozkimin.com/a/470-theodor-herzl-kimdir-sozleri-ve-hayati.html#ixzz4TTaKS2vD

(3)    http://www.harunyahya1.org/tr/books/1599/Yeni-Masonik-Duzen/chapter/5315/Dorduncu-Bolum-Siyasi-Siyonizm-Donemi -  Roger Garaudy, Siyonizm Dosyası, s. 119, 120.

(4)    https://www.msxlabs.org/forum/siyaset-ww/99087-theodor-herzl.html#ixzz4TU1WoxPC

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 359
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 623
Kayıt tarihi
: 22.12.12
 
 

4 Aralık 1982'de Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğdu.Tavşanlı Fevzi paşa ilköğretim okulu,İmam h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster