Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '07

 
Kategori
Kent Tarihi
Okunma Sayısı
364
 

Siz büyükler bize böyle bir dünya mı bırakacaktınız?

Siz büyükler bize böyle bir dünya mı bırakacaktınız?
 

Yani sonraki yıllarda biz, yemyeşil çimenlerde, rengârenk çiçeklerin ve uçuşan bin bir çeşit böcek ve kelebeğin arasında koşup oynayamayacak mıyız çocuklar olarak? Hayal etmesi güç olan bu durum bir gerçek olarak tehdit mi ediyor geleceğimizi? Anlamıyorum sizi, tam olarak bunu mu söylüyorsunuz bize?

Kutupların beyazı, okyanus mavisine yenik mi düşecek? Buraların düşleri çocuk yüreklerimizden esirgenecek mi şimdi? Öykü ve masallar üşenilmeden bir daha mı yazılacak? Âlice harikalar diyarına nasıl gidebilir artık, küresel ısınma ve savaşların kirlettiği dünyamızda. Siz büyükler biz çocuklara nasıl bir dünya bıraktığınızın farkında mısınız acaba?

Yemyeşil çayırlar, kuşlar ve kelebekler, kışın yağan lapa lapa kar eksik olmasın dünyamızda. Çölleşen topraklarımız, fidanlarla yeşersin. Küçücük yürekler ümitle dolsun, biz küçüklerin neşeli gülüşleri evlerimizi huzurla doldursun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bencede...Eyer büyükler dünyamıza bu kadar zarar verirse bizde kötü bir dünyada yaşamak zorunda kalırız.Ama sadece dünyamızı büyükler değil bizde kirletiyoruz.Aslında bile bile kendimize zarar veriyoruz.Kendine iyi bak.Buarada sadece senin yazıların hoşuma gidiyor bütün yazılarını okudum yeni yazılarını bekliyorum.Seni seviyorum bay.

'TUĞBA' 
 06.08.2007 20:26
Cevap :
Arkadaşım Cemre görüşlerine katılıyorum. Çevreye karşı bizim de sorumluluklarımız var. Yazılarına henüz ulaşamadım. yorumlarını bekliyorum. Selamlar  07.08.2007 15:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3757
Kayıt tarihi
: 23.07.07
 
 

İlk öğretim beşinci sınıf öğrencisiyim. Okumayı yazmayı seviyorum. Sanırım aranızdaki en küçük blo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster