Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
557
 

Siz dalganızı geçin; büyük uyanış başladı...

Siz dalganızı geçin; büyük uyanış başladı...
 

Büyük uyanış başladı...


Kurnazca olanı, 21 Aralık’ta kıyametin kopmayacağını söylemekti. Çünkü kıyamet kopmazsa aklı çıkacaklardı. Aksi gerçekleşip, kıyamet kopacak olursa yanılmış olmalarının hiçbir kıymet-i harbiyesi kalmayacaktı.

İş bilir televizyon programcıları da öyle yaptı zaten. Günlerce Maya efsanesinin saçmalık olduğunu anlattılar. 21 Aralık günü, programı İstanbul stüdyolarından sunmayıp, canlı yayın bahanesiyle kendi tatlı canlarını Şirince’ye atarak, gün boyu Maya’larla kafa bulmaları çok eğlenceliydi.

Oysa Maya’lar 21 Aralık’ta kıyamet kopacağını söylemiş değildi. Maya’lara göre o tarihte bir dönem bitip yeni bir dönem başlayacak, bu yeni dönem ise, insanlık için uyanış ve aydınlanmanın başlangıcı olacaktı.

___________

Dilerseniz bu uyanışı izah etmeyi ve somut örneklerle daha anlaşılır kılmayı deneyelim.

Aslında duyu organlarımız bu güne kadar kullandıklarımızdan ibaret değil. İnsanoğlu doğuştan sahip olduğu, fakat kullanmayı bilmediği başka duyulara da sahip. Takdir edersiniz ki bu duyuları kullanmaya başlaması insanlık için gerçekten bir uyanış demektir.

Önümüzdeki süreçte muhtemelen kapalı olan duyularımızın açılmasına, Hürrem’den sonra ‘Öyle bir geçer zamanki’nin ‘Cemile’sinin ise kapanmasına tanık olacağız.

Bu süreçte Osman düz liseden çıkıp, İmam Hatip’e yazılacak, 90’lık bir ilahi kaseti çıkaran Mete’nin yıldızı da tekrar parlayacaktır.

Tanıştığı bir İngiliz subayı gönül gözünün açılmasına vesile olacak, bir dahaki sezonda Karadayı boş işlerle uğraşmayı bırakıp, Özerk Kürdistan’ı hayata geçirebilmek için, aksiyon dolu maceralara atılacaktır.

___________

Bu uyanışın siyasal anlamda da büyük çalkantı ve değişikliklere yol açması kaçınılmaz.

Düşman kardeşlerden Güney ‘Cemaat’e katılırken, Kuzey’in ise AKP’ye üye olması beklenebilir. Fakat böyle bir gelişmenin yaşanması bile, iki kardeş arasındaki gerilimi düşürmek için yeterli olmaz. Çünkü kısa bir süre sonra Cemaat, AKP’den desteğini çekerek, Mustafa Sarıgül ve partisini desteklemeye başlayacaktır.

Bu süreçte muhtemelen MB’de de önemli gelişmeler olabilir.

Demokrasi Penceresi isimli dostumuz bundan sonra her okuduğunu anlamaya başlayacak, Ali Açıköz ise, Suriye devlet başkanının isminin, aslında Beşer Ösöd olduğunu açıklayacaktır.

Hele ki MB editörlerinin yorumları 40 gün buzlukta bekletmeyi bırakıp, 40 ila 120 saniyelik bir zaman aralığında onaylamaya başlaması ihtimal dahilindedir ki, bu sayede MB’de 123 yıl sürecek bir huzur dönemi başlayayacaktır.

___________

Yukarıdaki varsayımları bir kenara bırakarak tekrar vurgulayalım; 21 Aralık 2012 kıyametin değil uyanışın tarihidir.

Uyuyan insanlığın artık uyanacağına, ben tüm kalbimle inanıyorum.

Maya’larla uzaktan yakından ilgisi olmayan bendenizin bu kehanete atfettiği önem, kehanetin nesnel gerçeklerle örtüşmesinden kaynaklanmaktadır.

Önümüzdeki süreçte insanlık uyanarak, altından döşeğin, üstünden yorganın gitmiş olduğunu büyük ihtimalle görecektir. Çünkü genellikle insanlar, kıçı açıkta kalıp üşümeye başladıktan sonra uyanmaktadır.

___________

Mustafa YENER

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Elinize sağlık güzel bir blog yazmışsınız ve pek ümitli olmasam da umarım uyanışla ilgili kehanetiniz kısa sürede gerçekleşir. Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 22.12.2012 14:54
 

Merhaba, Kıyametin aslında bir uyanış olacağı düşüncenize katılıyorum. Ancak bu anlamda uyanışa yardımcı olacaklara da çok iş düşeceğini düşünüyorum. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 22.12.2012 13:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 73
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1661
Kayıt tarihi
: 29.05.08
 
 

21/12/1966 doğumlu olup Mersin Meslek Yüksek okulu İşletme bölümü mezunuyum. Bir deri firmasında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster