Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Talip Karamahmutoğlu

http://blog.milliyet.com.tr/tkmo

15 Temmuz '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
539
 

Siz hangi saf sınız

Siz hangi saf sınız
 

Kimseye verecek bir karış toprağımız yok, ama 13 tane aslan gibi fidanımız var. Yetmezse bir 13 daha yolda var hazırda sözlerimiz de var. Türkiye, demokrasiden, hukuktan ve kardeşlikten asla taviz vermeyecek. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Cemil Çiçek 'saflarınızı belirleyin' dedi. Hangi saflar daha ne kadar saf olabiliriz daha ne kadar uyutulabiliriz ki.
Birileri özgürlük ve demokrasi isterken; Bizim asker ne kadar özgür? bir takım süper güçlerin Türkiye ve Ortadoğu'da oynadığı oyunların farkına varmamak için ne kadar saf olmalı? veya hangi safta olmalı çocuklarını kurban veren anneler? Ömürlerinde kaç kere İshak Paşa Palas'a gideceklerdir? veya nerede olduğunu
bilirler mi? Nemrut Dağındaki taş kafaları televizyonda görmüşlükleri var mıdır? Bizim taş kafalar buna hiç kafa yormuşlar mıdır?
Bu çocuklarımız şehit olurlar da, biz onların mezarlarında huzurla yatmaları için ne yaptık ?
Mavi Marmara'da ölen kardeşlerimiz için Taksim Meydanı'na on binlerce insani toplayan güç ?17 Temmuz 2011 Pazar saat 14:00'de on binleri Taksim Meydanı'na toplayabilecek mi? 

..13 Aile teröre 13 fidan verdi, sende teröre 'Dur Demek' için bir saatini verebilecek misin? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sadece Taksim' de mi? Türkiye' nin dört bir yanında, küçük ilçelerinde dahi toplanmış, öğretmen bildiğimiz bazıları okuldaki öğrencileri toplayıp getirmişti... Getirsin, getirsinler de... Şimdi tatil olduğundan mı desek ne desek onları göremiyoruz. Aynı gurupları 12 şehit verdiğimizde de göremedik. Şimdi Taksim'de onbinlerce kişi toplansa, yarın haklarında soruşturma açılmayacağı malum mu? Arena stadındaki gibi...

Ayrıntıda gezinmek 
 16.07.2011 3:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1046
Kayıt tarihi
: 11.07.11
 
 

Sinema eğitimini Londra’da yaptı. Çeşitli reklam ve televizyon filmleri çevirdi. Girdap, filmiyle il..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster