Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Temmuz '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1075
 

Siz uyumaya devam edin hanımefendi!

Siz uyumaya devam edin hanımefendi!
 

Siz mışıl mışıl uyuyun hanımefendi! Size tatlı rüyalar!...


Siz uyumaya devam edin hanımefendi! 

Adını anmak istemediğim bir kadın yazarımız, " Komutanların istifası kriz değil, demokrasi adına bir kazanımdır. " diye bir yazı yazdı olanca bilmişliğiyle!... Bence o yazının yanlızca başlığını bile okumanız yeterli! Çünkü başlık, yazıdaki fikri anlatacak kadar anlamlı! 

Hanımefendi! Bunların derdi - demokrasi - değil ki! Bunların bütün derdi, zoru, askeri ezmekti; geldikleri günden beri... Sanki bu asker, başka bir ülkenin, başka bir milletin askeri! Bu askerin ordusu hepimizin ordusu değil sanki! 

Bu ülkeyi bu gün yönetenlerin bu toprakların iktidarı olmadığı çok açık da; acı olan bunu entellektüel geçinenlerin bile anlamamış olması doğrusu! 

" Hedefimize ulaşıncaya kadar demokrasi aracımızdır."diyen bu ülkenin bu günkü başbakanı değil mi? " Bunlarla gireceğimiz bir savaşı da kazanamayız! " diyen sayın Bülent Arınç değil miydi? 

PKK ile ölümüne savaşanlar, bu gün hangi iktidar tarafından kara zindanlara atıldı? Kör vicdanlarda mahkum edildi? 

Her ne garip hikmetse, bu demokrasi havarisi kesilenlerin, bu asker düşmanlarının, neredeyse tamamı, devlete isyan edenleri özgürlük savaşçısı, demokrasi fedaisi ilan etti! 

Devlet için, millet için, ülke için, vatan için şehit olanlara ses yok! Çıt yok! Sadece kocaman bir "Tıssss! " 

Ama gel gör ki, bir asi, bir terörist öldüğünde, tüm demokrasi havarisi feryat figan yasta! " Yeter artık! Dursun bu akan kan! " 

Sanki akan kana sevinen, kına yakanlar çoğunluktalarmış da, seslerini duyuramıyorlarmış gibi!... 

- " Ne olursa olsun, asker boğulsun! Sesi, soluğu kesilsin!." diye bekleyenler; hiç boşuna umutlanmasın! Bütün komutanları alsalar da görevden, bütün generalleri emekli etseler de resen, bu ordunun, bu askerin bunlara kuru bir nefesi yeter! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Girişte bahsettiğiniz yazıyı kimin, hangi blog arkadaşımın yazdığını bilmiyorum. Fakat; herkes düşüncesini özgür bir şekilde dile getirebilir yazıyla veya sözle... Fakat gerçek değişmez ne olursa olsun. Hani demişsiniz ya; "Bütün komutanları bile alsalar, bu ordunun, bu askerin bunlara kuru bir nefesi bile yeter.." selamlar:)

sema öztürk 
 30.07.2011 23:23
Cevap :
Yağmur zamanı meraba. Çok merak ediyorsan eğer, hemen söyliyim. Yazıyı Beran Uzer yazdı. İstersen bu yazıdan sonra bir de o yazıyı oku. Konuyu kendi açından tamamlarsın. Cemce sevgilerimle...  30.07.2011 23:29
 

Türk düşmanı içimizde aramadığınız kadar. Bazen hepsi ermenidir. Bazen PKK militanıdır. Ama bir türlü Türk olmayı düşündüklerini görmedim. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 30.07.2011 16:03
Cevap :
Türk olmak, utanç kaynağıdır onlar için. Onlar, aslını inkar eden haramzadelerdir! Yüreğine sağlık İzmirli 97 Cemce sevgilerimle...  30.07.2011 17:07
 

her şeyin kırılma ve kavşak noktası "bilmemektir"! Çünkü bilmeyince insan, yani doğruyu “tam” bilmeyince, bilemeyince veya doğru zannettiği yanlışlar olunca, seçimi de yanlış yapıyor ve yanlış "tarafta" yer alıyor. Pek tabiidir ki böyle olunca, olanı biteni doğru ve gerçekçi olarak muhakeme de edemiyor, doğru yorumlayamıyor da haliyle!! İki yazım var bu konuda, biri "Tatbikatlar iptal edildi" başlıklı yazım, ama asıl, son yazdığım "Tarafsızlık üzerine" başlıklı yazım: blog.milliyet.com.tr/Tarafsizlik_uzerine___/Blog/?BlogNo=317234 ... Uyuyanların bu yazılarımı okumalarını ve biraz olsun "düşünmeyi" de seçmelerini dilerim. “Acaba” sorusunu sorarak, anlamaya çalışarak düşünmeyi tabii ki!!! Ve ayrıca TSK İç Hizmet Kanunu da çok iyi okumalarını tavsiye ederim, özellikle de 35. maddesi’nin ne anlama geldiğini!!!!

Filiz Alev 
 30.07.2011 15:22
Cevap :
Teşekkür ederim Filiz hanım. Sizin yorumunuz benim yazımdan da iyi. Cemce sevgilerimle...  30.07.2011 19:57
 

En basit düşünceler bile ergenekon adıyla birleştirilerek yıllarca süren bir karanlığa itilmiş ve susturulmuşlardır.Ülkem için en hayırlısını diliyorum, yine sancılı bir süreç başladı.Sözlerimi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözleriyle noktalamak istiyorum 'ORDUMUZ HAYAT VE ONUR MÜCADELESİNDE MİLLETİN AMAÇLARININ TEK DAYANAK NOKTASIDIR'

Şennur Köseli 
 30.07.2011 13:29
Cevap :
Budur Şennurcum! Ağzına, diline sağlık! Cemce sevgilerimle...  30.07.2011 17:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1726
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster