Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '06

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
767
 

Siz yine siz yeni siz

Siz yine siz yeni siz
 

Bir an için istediğiniz, siz olduğunuzu hayal edin. İstediğiniz siz başarı merdivenlerini çıkmış, kendinden emin, sağlıklı, ilişkileri dengede, herşey yolunda.

En büyük başarıların ilk adımları hayallerle olmuştur. Hayal ettiğiniz siz ile şu anki siz arasındaki farkı bir araştırın.

a-Ulaşmak istediğiniz noktaya gelmiş olsaydınız,nasıl biri olurdunuz?
b-Bedeniniz nasıl görünürdü? Ne kadar enerjik olurdunuz? Ne hissederdiniz?

Başarı stratejilerinin, bir anahtarı da bakış açınızdaki ve hayallerinizdeki dengedir. Eğer siz başarılarınızı çoğaltmak veya, kariyer yapmak, işinizi daha verimli hale getirmek isterseniz, zihinizde resimlemekle işe başlayabilirsiniz. Ortada olan, sizi engelleyen olumsuz düşünceleri yavaş yavaş silip, yerine başarı odaklı düşünceler yerleştirebilirsiniz.

Herşey son derece kolay. Tek yapmanız gereken kararlı ve azimli olmanız.Olumlu düşüncelerin gelişimi için ise , kendinize olan inancınızı sağlamlaştırmanızla gerçeklekleşir.

O halde yeni gün'e onaylamalarla başlayın.

Olumlu düşüncenin beni geliştirdiğini biliyorum. Her geçen gün biraz daha başarılı ve verimli olmaya adayım. En büyük hayalimi gerçekleştirmek için, adaletli, dürüst bir şekilde yaşamıma gelen olumlu fırsatları değerlendirmeyi öğreniyorum. Kendimle barışığım ve kendimi seviyorum. Yaşamımda fark yaratabilmek için gerekli gayreti gösterip, yapabileceklerimin sorumluluklarını üstleniyorum. Sağlığıma dikkat etmek, önceliklerim arasında ve biliyorum ki, başarılarıma giden yolda sağlık en büyük etken.

Benim için hayatıma anlam katmak çok önemli. Her geçen günü anlamlı kılmak için de gerekli çabayı gösteriyorum. Kendime saygı duyuyorum ve çevremdekiler de doğal olarak bana saygı duyuyorlar. Tıpkı bir bambu ağacı gibi esnek ve sağlamım Bambu ağaçları eğilir ama asla kırılmaz. Gelen fırtınalar ve rüzgarlar karşısında son derece güçlüyüm . Hayallerim son derece gerçekçi ve ulaşılabilir. Biliyorum ki herşey imkanlıdır . İmkanısız diye birşey yoktur. Ben şu andan itibaren düzenli bir yaşamı tercih ediyor,eski alışkanlıklarımın yerine, yeni olumlu alışkanlıklarımı başlatıyorum.

resim:horsells-farm.co.uk/dreams.htm

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 113
Toplam yorum
: 183
Toplam mesaj
: 48
Ort. okunma sayısı
: 4932
Kayıt tarihi
: 11.09.06
 
 

Kişisel gelişimde, düşüncelerin kullanımını sanat gibi gördüğümden, 1986yılından itibaren çok sevdiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster