Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
521
 

Size derdimizi anlatabilmemiz için illa da Somali’li mi olmamız gerekiyor Sayın Başbakan?

Size derdimizi anlatabilmemiz için illa da Somali’li mi olmamız gerekiyor Sayın Başbakan?
 

Somali hatırası! Alıntı


Bir yanda ardı arkası kesilmeyen şehit cenazeleri, bir yanda daha şehitler toprağa verilmeden, bedenleri soğumadan yanında "bazı sanatçılarda dahil" kalabalık bir gurupla Somali derdine düşen başbakan. Birdenbire nereden çıktı bu Somali aşkı anlayabilmiş değiliz. 

Senin ülkende bir yangın var Sayın başbakan. Senin ülkende her gün şehit cenazeleri kalkıyor. Kadın cinayetleri desen şehitlerle yarışıyor. Fakat sen kendi evini bırakıp, komşunun bahçesini süpürmeye gidiyorsun. Ve tüm bunları eleştirenlere diyorsun ki; gelsinler sefaleti yakından görsünler, fazla konuşup asabımı bozmasınlar. 

Biz şuradan şuraya gidemiyoruz Sayın Başbakan. Hastalıktan, sağlıktan, zorunluluktan gitmek zorunda kaldığımız zamanlarda ise 6 ay kendimize gelemiyoruz. Size halimizi ahvalimizi anlatmaya kalktığımız zaman ise yalancılıkla, dolancılıkla suçlanıyor, bizzat şahsınız tarafından kovuluyoruz. Sizin bizim halimizi görebilmeniz, anlayabilmeniz için illa da Somali’li mi olmamız gerekiyor Sayın Başbakan?  

Yanınızda götürdüğünüz sanatçıların ise ‘Türkiye burada kan ağlarken!’ aç dediğiniz insanlarla "sanki bayram varmışçasına!" karşılıklı göbek atıp, şakır şakır oynamasını içimize sindiremiyoruz. Malum “Deniz Feneri”nden sonra ise hiçbir yardım organizasyonuna inanmıyoruz. Bu Somali aşkından kaç Deniz Feneri çıkar onu da bilemiyoruz. 

Somali' nin bugün bu hale düşmesinin sebepleri de biz değiliz. Yayılmacı emperyalist politikalarla dünyayı felakete sürükleyen ülkelerdir. Hani o pek de uzak olmadığınız malum ülkeler. 

Siz belki farkında değilsiniz ama bizim şehitlerimiz var sayın başbakan. Siz ailecek Somali' de moda dergilerinden fırlamışçasına poz vermeye devam ediniz. Biz kendi acımızla kendimiz başa çıkarız. Zahmet etmeyiniz! 

Portakal Çiçeği ve FISILTI bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

duyarlı bir kalemden gelen duyarlı bir yaklaşım ve doğru tespitler..tşk.arkadaşım..

Melih Baki 
 27.08.2011 1:20
Cevap :
Ben teşekkür ederim Melih Bey. Bizim toplumsal duyarlılıklarımız vardı... Dürdük büktük tavan arkasına kaldırdık elhamdülillah. Önce can sonra cihan demiş atlarımız. O geziye on gün, onbeş gün sonra da gidilebilirdi.... O kafilenin olması gereken yer tek tek şehitlerin eviydi...  27.08.2011 14:05
 

İŞTE BU ...............

Nilay -ca 
 25.08.2011 15:20
Cevap :
İşte böyle bir şeyler... Selamlar, sevgiler.  25.08.2011 22:52
 

Haberci'ye kayıt yaptırdım ama bu güzel yazıdan haberdar edilmedim galiba ya da ben atlamışım. Kutlarım. Sevgiler...

Vildan Sevil 
 24.08.2011 2:17
Cevap :
Geç olsun da güç olmasın demiş atalarımız. Gördüğünüz gibi durum ortada. Türkiye kan ağlıyor, Türkiye' nin bağrına basıp yetiştirdiği, zengin ettiği sanatçılar Somali' de bizi kimse görmez heralde deyip göbek atıyor. Eskiden biri öldü müydü bir hafta on gün müzik bile açılmazdı. Taziyeye gidilirdi. Şimdi Somali' ye gidiliyor. Somali kaçıyormuş gibi... Saygılar, selamlar.  24.08.2011 14:14
 

Yazdığınız her bir sözcüğü üzülerek alkışlıyorum. Deniz Feneri konusunda da size katılmamak mümkün değil. Yapılan yardımların ne kadarı yerine ulaşıyor, ülkem insanı şehit cenazeleriyle dertliyken, açlık ve sefalet içinde yaşamaya çalışan onca yurttaşımız varken "Somali'ye yardım edenler ve etmeyenler" diye sınıflandırılımak doğru mu o da tartışılır. Kaleminize sağlık...

OynamıYorum 
 24.08.2011 0:16
Cevap :
Bir gün bir müşterimin yanındayım. İki tane boylu boslu adam geldi. Altlarında bayağı lüks sayılabilecek bir arabayla. Müşterim de daha onlar içeri girmeden "üfff" dedi. O kadar bıktımışlar ki esnafı bu üfff onun ifadesi anlayacağınız üzere. Bir dakika deyip gelenleri kapının önünde karşıladı. Konuşulanları da duyuyorum bu arada. Dediler ki bilmem ne kursunun yurduna yardım topluyoruz. Müşterin "bozuk param da yok ama" dedi biraz da vermek istemeyerek. "Sorun değil beyefendi, bozarız" dediler. Müşterim cebinden çıkarıp 100 lira verdi. Üstüne tam olarak kaç lira verdiklerini göremedim. Parayı aldıktan sonra eyvallah deyip gitmeye yöneldiler. Dışarı doğru çıkarak seslendim. Beyefendi bir dakika bakar mısınız? Hani dedim aldığınız paranın fişi. İşte öyleydi de böyleydi de. "Gelin hanımefendi size keselim" dedi. Ne münasebet dedim. Ben mi verdim parayı. Kimden aldıysanız ona kesin. Sonuç olarak benim müdahalem sonrasında makbuz kesip verdiler. Görüyor musunuz kayıt dışı parayı? Selamlar  24.08.2011 1:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1491
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster