Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '08

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
890
 

Sizin gündeminizde ne var?

Sizin gündeminizde ne var?
 

Halkın Gündemi. Her Çarşamba ve Cuma saat 22:00 de Kanal B'de. Hazırlayıp sunan: Serap Çilingiroğlu


Önceki blogumda bahsetmiştim. Yaşlılar haftasını konu alan resim ve fotoğraf sergisini gezmiş ve gördüklerimi blogumda anlatmıştım. Serginin bulunduğu Kızılay metro istasyonundan Sakarya Caddesi çıkışına doğru yürüdüm. Sakarya caddesini severim. Hem ismini severim hem de orada bulunan iş yerlerini. Özellikle boğazına düşkün biriyseniz Sakarya Caddesi tam size göre bir yer.

Sakarya caddesindeki balık tezgahları hep ilgimi çekmiştir. Ülkemizdeki bir çok balık çeşidini hem de en tazesini burada görmek mümkündür, çipuradan kalkan balığına, hamsiden köpek balığına kadar, çeşit çeşit. Gezinirken balık tezgahlarının fotoğrafını da çekmeyi ihmal etmedim.

Tam bu esnada omuzunda kamera taşıyan kameraman ile yanındaki genç ve güzel sunucu söyleşi yapmak için mikrofonu caddede gezinenlere uzatıyordu.

Nedense halkımız pek istekli değillerdi böyle bir söyleşiye, hatta bazıları yüzünü bile kapatıyordu yanlarından geçerken. Bir ara sunucu ile göz göze geldik. "Sizi İzmir'de izliyoruz, kablodan, doğru yayıncılığınız için sizi kutlarım" dedim. Sunucu yanıma gelerek "Şu anda yanımızda İzmir'li bir konuğumuz var" deyince, kendimi tanıttım mecburen. "İlyas Bayram".

Kanal B televizyonunun, 'Gerçek gündem halkın gündemidir' ilkesiyle yola çıkarak vatandaşlarımızla sohbet edip gündemlerini paylaştığı bir program var. "Halkın Gündemi" Her Çarşamba ve Cuma günleri saat 22:00 de yayınlanan programı hazırlayıp sunan Serap Çilingiroğlu. Bu kez Sakarya Caddesi'ndeydiler, programlarına ben de konuk oldum.

"İlyas bey, sizin için gündem nedir" diye sordu güzel sunucu.

İçimden, "Sonunda dualarım kabul oldu" dedim. Başladım anlatmaya;

Doğma büyüme İzmir'li, Karşıyaka&Göztepe ve Fenerbahçe taraftarı olduğumu, çok önemli bir iş için Ankara'ya geldiğimi, Milliyet Blog üyesi olup bu güne kadar 120'nin üzerinde blog yazdığımı, Meslek gruplarına göre okuyucu kitlemin "Çalışmayanlar", "Mesleği belli olmayanlar" ve "Basın-Yayın-Medya" çalışanlarından oluştuğunu, şu kadar erkek, şu kadar kadın okuyucumun, sayfamın şu kadar görüntülenip, ortalama okunmam sayımın da şu kadar olduğunu... artık Allah ne verdiyse başladım anlatmaya fırsat fırsattır diye.

Hatta Talip Bölükbaşı'nın Sayın Jülide Gülizar'la yaptığı "İstikbal Göklerdedir" programının konuğu olduğu programı bile blogumda anlattığımı, bir kaç blog toplantısı hariç hepsine katıldığımı da söyledim. 5 Nisan'da İzmir'de Milliyet Blog Hatıra Ormanı'nın açılışını yapacağımızı, aynı gece de Yalova Termal Otel'de blog toplantısı düzenlendiğini, gelip konuğumuz olmalarını istedim. Başarılar dileyip yanlarından ayrıldım.

Tabi ki bunları söylemedim.

Gündemden düşmeyen, her zaman gündemde olan işsizlik ve geçim sıkıntısı ilk sıradaki yerini korumakta. İş bulamayan en az lise mezunu gençlerimiz, binlerce öğretmen açığına rağmen hâlâ öğretmenlik atamaları yapılmadığı için bekleyen öğretmen adayı çocuklarımız, umudunu yarışma programlarıa bağlamış insanlarımız, cılkını çıkardıkları TV dizileri ...daha aklınıza ne gelirse. Yıllardır gündemi türbanla, AB ile oyalayan, iç ve dış borçlar her geçen gün artmaya devam ederken kendilerini çok başarılı :) sayan siyasiler ve onların bu başarılarına :) ortak olup destek veren medyası. Saymakla bitmez ülkemizin, halkımızın gündeminde neler olduğu.
Ben de kısaca şunları söyledim. Belki izleyenler olmuşur. (19 Mart Çarşamba günü saat 22:00 de yayınlanmış.) Sevgili öğretmenimiz yurtta bir gül izlemiş. Sağolsun.

"Bence Türkiye'nin gündemi A.K.P. nin kapatılması olayıdır." diyerek söze başladım. "Yargıya müdahale ile verilecek karara etki edilmek istendiğini, ayrıca bu haftanın yaşlılar haftası ve özellikle bu günün (18 Mart) Çanakkale Şehitlerimizi Anma Günü olduğunu, bunları unutmamamız gerektiğini, gündemimde bu konuların yer aldığını söyledim.

Ülkemizde doğru haber verip, gerçekleri söylediği için beğenerek izlediğim yayın kuruluşlarından biri olduğunu bir kez daha yineleyerek kendilerine teşekkür ettim ve Sakarya Caddesi'nde gezime devam ettim..

Daha sonra önceki blogumda yazdığım gibi sevgili Arif Öğütçü ile buluştum. Gezdik, dolaştık, bol bol sohbet ettik.

Bir sonraki Ankara buluşmasında görüşmek üzere, hoşçakalın.


Resim: http://www.dsmart.com'dan alınmıştır.


NOT :

5 Nisan 2008 Cumartesi
günü MBHO için tabelamızı dikeceğiz. Saat 11:00 de Karşıyaka Orman Müdürlüğü'nde buluşalım. Konu ile ilgili Sayın Yusuf Aysan'ın blogu;

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=98109

THK Yangın Uçağı alım kampanyasına katılmak için tüm operatörlerden yangın yazıp 3919 ' a gönderin. Bedeli 6 YTL'dir. Ülkemize katkısı, yemyeşil ormanlar. Daha fazla bilgi için :

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=97741Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

belli başlı konular haricinde, gündem değişip duruyor, yetişemiyorum artık....memleket meselelerine kafa yorarken, bir duyuyoruzki gençlerimizin psikolojileri bozulmuş Allah vermesin analarını falan kesiyolar, offf :(, güzel haberlere, gündemlere inş., sevgiler

Dilek Fuçucı 
 27.03.2008 9:38
Cevap :
Gündemin ilk sırasını geçim sıkıntısı ve işsizlik alıyor, yıllardan beri. Siyasilerden kaynaklanan sorunların yarattığı sıkıntılardan oluşan gündemler de tuzu biberi. Bir süre sonra çocuklarımızın OKS-ÖSS heyecanı ile başlayacak yeni gündemimiz olacak. Güzel haber ve güzel gündemlere gerçekten ihtiyacımız var. Umarım bir kaç gün sonra EXPO-2015 için mutlu haberi alırız da moralimiz biraz düzelir. Esen kalın, sevgiler.  27.03.2008 10:37
 

artık gündem bana dar geliyor:))) Daha önemli işlere öncelik veriyorum. Bağ baçe çiçek, fidan:))

yekruseha 
 26.03.2008 10:01
Cevap :
Tamam, yardıma gelecem. Karın tokluğuna :)) hem de...selamlar.  26.03.2008 14:31
 

Ağabeyim gittiğin yerlerdede boş durmuyorsun bakıyorum.Fikirlerini söylemen ne kadar güzel.Bencede gündem parti kapatmadır.selamlar...

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 24.03.2008 5:15
Cevap :
Selam Murat, işte gördüğün gibi bazen, gezi-seyahat gibi tesadüfler de insanın hayatını yönlendiriyor. Ankara'ya gittim, neler yaşadım :)) Gündem belli ama, gündemi unutturmak için başka gündemle ortalığı meşgul etmeyi siyasiler çok iyi becerebiliyor. Görüşmek üzere, selamlar, sevgiler.  24.03.2008 11:18
 

gündem öyle çok değişiyorki bu aralar neyi düşüneceğimizi şaşırır hale geldik ki sanırım taktik de bu zaten...

beenmaya 
 23.03.2008 21:07
Cevap :
Siyasiler gündemi değiştirmekte, dikkatleri başka yöne çekmekte ustalar. AKP'nin kapatılma davası var, bir anda İlhan Selçuk tutuklanmıyor, daha sonra serbest bırakılıyor. Hafta sonu gündemi :) Hafta içinde neler olacak göreceğiz. Selamlar, sevgiler.  24.03.2008 9:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1731
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 2442
Kayıt tarihi
: 13.04.07
 
 

6 Mayıs, bir Hıdırellez günü "Merhaba dünya" demişim. Geçen elli küsur yıl. Bir şarkı vardır Osma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster