Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
339
 

SİZLER DE KENDİNİZE GELİN!

SİZLER DE KENDİNİZE GELİN!
 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bölücü Terör Örgütü mensubu 34 kişinin teslim olması sırasında oluşan görüntülerden hoşlanmamış ve şöyle konuşmuş:

“Kendinize gelin. Görüntüler, hoş görüntüler değil. Tasvip etmiyorum. Bunlar provokatif görüntülerdir. Bir yandan kan dursun diye uğraşılırken, bunun değerini anlamayıp, bu tip gösterilerde bulunmayı tasvip etmek mümkün değildir. Bu bakımdan da herkesin şöyle bir kendine gelmesini ve yapılan bu büyük işler karşısında ölçüsüz davranışlardan kaçınmasını tavsiye ediyorum…” (Hürriyet, 22.10.2009)

Biz de halkın sesi olarak buradan tüm devlet yetkililerine sesleniyoruz ve uyarıyoruz: Kendinize gelin! Bu ülke sizlere; eşkıyalar sınırlarımızdan galip bir ülkenin sözde askeri gibi zafer işareti yaparak, elini kolunu sallaya sallaya geçsin ve Meclisteki yandaşları tarafından davul zurnayla karşılansın diye emanet edilmedi. Kanı durduruyoruz bahaneleriyle ülke bölücülere teslim ediliyor. Suçlular serbest kalıyor, suçlarının ne olduğunu bilemeyen ülke sevdalıları aylardır içeride yatıyor. Dağdan inen eşkıyaların suçsuz olduğu neye göre kanıtlandı? Eşkıya ile birlikte dağa çıkan biri
yardım ve yataklık suçu işlemiş olmaz mı? Biz hukukçu değiliz ancak bu sorunun cevabını hukuk mensupları halka açıklamak zorundadır.

Şehit ailelerinin yüreğinde evlat acısının yanı sıra bir de devlet eliyle kor ateşler yakılıyor; gazilerimiz kahroldu! Madalyalarını ve takma ayaklarını yerlere fırlattılar! O takma ayaklar acaba kimlerin yüzünde patladı? Cumhuriyetimizin 86. yılında, sergilenmekte olan bu görüntüler ve sınırda yaşanan utanç verici tablo kanımıza dokundu, ağrımıza gitti! DTP, Bölücü Başı’yla birlikte hareket ediyor. Onların anladığı manâda barış; kendi devleti, kendi askeri, kendi polisi olan bağımsız bir devlet kurmaktır. Hâlâ anlamadınız mı?

1984 yılında Eruh’ta başlattıkları ilk saldırıda dört askerin kanına girdiler ve o uğursuz günü de bayram ilân ederek kutlamalar yaptılar. Bugüne kadar altı binin üzerinde askerimizi şehit ettiler. Binlerce yaralımız var. İşte siz bunları afettiniz! Affederken kime sordunuz?

Gazilerimize verdiğiniz devlet övünç madalyalarını alıp teröristlere verin! Onlar bunu gerçekten hak ettiler! Hatta eliniz değmişken DTP’lilere de birer tane verin! Verin ki daha fazla aşka ve şevke gelsinler!

Bu ülkeye sahip çıkmak için oradasınız! Eşkıyaya kucak açmak için değil!

Sizler de kendinize gelin!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tülay hanım; Erdal İnönü konusunda bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Kendisi George Soros destekli Bilgi Üniversitesi tarafından 2007 de düzenlenen Ermeni Kurultayında II. cumhuriyetçilerle birlikte dinleyiciler arasında yeralarak ihanetini sergilemiştir. Babasının kemiklerini sızlatmıştır.

Serhat ÖKMEN 
 10.11.2009 15:21
Cevap :
Serhat bey merhaba. Bir kurultay da yer almak ihanet manâsına gelmez. Erdal İnönü aynı zamanda da bir bilim adamıdır. Kelimeniz çok ağır olmuş. Karşı tarafı tanımak için bazen o tarz toplantılara katılmak gerekebilir. Erdal İnönü hakkındaki düşüncelerinize katılamayacağım. O gerçek anlamda bir sosyal demokrattı ve siyasetin kirli yüzünü görünce koltuğa yapışmadan ayrıldı. Suçlamadan önce iyi bir araştırma yapmak gerek. Teşekkür ederim.  11.11.2009 15:28
 

ya güvemeyenler varsa sevgili yazar ya yanılıyorsanız yada yıllardır bize yanlış anlatmışlarsa kürt kardeşlerimizin haklı olan haklarını inkar ederek bizi bir birimize kırdırmışlarsa biraz daha düşünmenizi tavsiye ederim...

Faruk Fahrettin Özcanan 
 26.10.2009 11:01
Cevap :
Teşekkür ederim.  26.10.2009 16:09
 

.. bu yana, oğul İnönü de dahil gelinen bu durumdan tüm siyasiler sorumludur. Hem de A'dan- Z'ye... Arşivlere bakınız.

Yüksel ÖNAÇAN 
 26.10.2009 7:26
Cevap :
Merhaba, Elbette bu konudan bilgim var. Arşivlere bakmama gerek yok. Cumhuriyet'in kurucularından İsmet İnönü'yü burada yıpratmak istemedim. Ayrıca o dönemin şartlarını ve Rus tehdidini de unutmamak gerek. Lütfen Kurtuluş Savaşı kahramanlarını yıpratmaktan vazgeçin. Bunun bu ülkeye faydası olmaz. Erdal İnönü'ye gelince. O onurlu bir insandı ve siyasetin kendisine göre olmadığını görerek daha fazla yıpratılmadan siyaseti bıraktı bilim dünyasına geri döndü. Teşekkür ederim.  26.10.2009 14:38
 

Cami duvarına işemeye başladılar. Gördüğüm, dinlediğim herkes burnundan soluyor. Elinize sağlık.

Ayrıntıda gezinmek 
 26.10.2009 3:26
Cevap :
Evet, aynen öyle. Teşekkür ederim.  26.10.2009 9:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 496
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1099
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster