Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

27 Ocak '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
906
 

Şizofrenin Erken Teşhisi?

Şizofrenin Erken Teşhisi?
 

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=12264


ŞİZOFRENİN ERKEN TEŞHİSİ

Psikiyatri hastalıkları içerisinde en çok ürkülen şizofreni hastalığının erken teşhis edilmesinin nasıl mümkün olduğu ve neler sağlayacağını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Ruh sağlığı ve hastalıkları spektrumu içerisinde en az tanınanı ve en çok korkulanı olan şizofreni hastalığının erken fark edilmesi için nelere dikkat edilmesi gerekir?

İlk belirtilerini ne zaman verir?

Verilen ilk belirtileri doğru anlamlandırmanın yararları nedir?

Aile bu ilk belirtileri nasıl anlayıp nasıl değerlendirmelidir? gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Şizofreni hastalığı hakkında yanlış bilinenler nelerdir?

Erken uyarılar nasıl ortaya çıkar?

Psikiyatrik hastalıklar içindeki yeri nedir?

Pozitif ve negatif semptomlar nasıl ortaya çıkar?

Şizofreninin biyokimyasal yanı nedir?

Yaşanan hezeyanlar ne yöndedir ve hangi evrede öne çıkar?

Konuşma savrulmaları, fikri sabitlik olmayışı, özbakım sorunlarının ortaya çıkması, metafizik ve felsefi ilgide artış gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nde Uzman Psikolog Serra Alemdar olacaklar.

Süregen bir hastalık olan şizofrenide tedavi imkanlarında ne gelişmelerin olduğu, terapisinde nelerin yapıldığı gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, iyibakkendine@ulketv.com.tr adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; ‘Haberlerden Dizilere Medya Gündemi ve Ruh Sağlığına Etkileri’ konulu bugün RTÜK Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın davetiyle kurum üyeleri ve çalışanlarına vereceği konferansın özet bilgilerini İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Nevzat Tarhan Hocama, ''İyi bak kendine'' prog. hazırlayıp sunan Sayın Uğur Canbolat Beyefendiye ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinin değerli uzmanlarına bizlere ışık tuttukları için teşekkür ediyoruz.

Sağlık huzur dolu bir yaşam hepimizin olsun.

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Böyle olmayacak. Ülke TV yöneticilerine, biz insanlar için önem arzeden sağlık programlarının daha erken saatlere alınması hususunda rica ve tekliflerde bulunacağım. Selam ve sevgilerle...Gül Alkan.

Yurdagül Alkan 
 27.01.2010 14:58
Cevap :
Sevgili Gül Alkan Hanımefendi, Size katılıyorum efendim. Ülke TV. ''İyi Bak Kendine'' Programına ulaşabileceğiniz e-posta adresi: iyibakkendine@ulketv.com.tr Sevgilerimle ilgili insan.  27.01.2010 16:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1984
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4527
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster