Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '15

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
381
 

Slaven Biliç

Sevgili Teknik Direktörümüz Slaven Biliç
 
Akhisar maçında yaşattığın şok, ardından daha yeni yeni kendime gelirken senin neden bu kadar kötü olduğunu anlayamadığımı söylemek istiyorum. Bana göre sen Galile nin karşısına çıkan " dünya yuvarlak değildir " diyen insanların bir örneği kötü bir muhafazakarsın. Sen dünyanın değişimine karşı çıkan ve çağdaşlaşmaya karşı duran tutuculardan farklı değilsin. Doğduğun ve büyüdüğün ülkende belki fazla seçeneğin olmadığı için zorunlu olarak sporcu oldun. Senin kapitalist olma şansın zaten yoktu. Kişiliğinin üzerine ne eklemişsin? Dün Manisa da gördük.
 
Sen Teknik Direktör olmuşsun. Birçok insandan özelliklede benden çok ilerdesin. Benim sevdiğim ve izlemek için para vermek zorunda olduğum Kartalım ile hergün berabersin. Bir dünya para kazanıyorsun. Ama karşılığını nasıl veriyorsun? Dün Manisa da ilk 45 dakikayı nasıl izledin? Hiç utanmadın mı? Şampiyonluğa oynayan bu takım nasıl bu kadar kötü diye? Üç yada dört maç kazansa şampiyon olacak takımın sahada bu kadar hedefsiz ve ruhsuz durması sana ne düşündürdü? 45 nci dakikada bir gol daha yese tamamen komaya girecek
takım sana biraz olsun utanma hissi vermedi mi? 
 
Maç sonunda tek sorumlu benim derken ben herşeyin hakimiyim edasında konuşuyorsun. Bu açıklaman kulübün kaybettiği kanı 100 milyon euro yu geri getirir mi? Kulübün geleceği ile kumar oynadığının farkında mısın? 
 
Sen nasıl bir insansın? Bu kadar kötü bir ilk yarı için insanlara söyleyeceğin tek şey "sorumlu benim" mi?
 
Sen, dünyanın kötü yüzünü çizen insanların kötü örneğisin. Kibirli ve kendini beğenmiş kimseyi dinlemeyen takım ile ilgili herşeyi en iyi bilen benim diyen. Muhtemelen yakın çevrende dünyanın en büyük insanıyım diye dolaşan kendini kaf dağınında üzerinde gören. 
Oysa dünya böyle bir yer değil. Futbol ve Beşiktaş takımı her şeyin en iyisini senin bilip yapabileceğin bir kurum değil. Sen iyi bir yönetici optimist insan olabilsen dün sahada ruhsuz amaçsız ve isteksiz bir takım olmazdı. Bir sezon boyu övgüler yazdığımız ve gurur duyduğumuz takım bu kadar kötü olamazdı. Ve biz bu takımı sevdiğimize pişman olmaz ve sana yazmak zorunda kalmaz , zafer şarkıları söylerdik.
 
En önemli maçını oyuncularının yarıdan fazlası protesto ederken sen ne yapıyordun? Tahtaya yazdığın isimlerin hiçbirine kimse itiraz edemez ama sen gerçek bir TD olsan dünkü maçı izlemez mücadele eden bir takımı izletirdin. Bizim sana bir şey söylememizin önemi yok takımın ilk yarıda sana en ağır küfürleri etti. 
 
Ama sen burnu büyük ve kimseyi beğenmeyen bir adamsın. Sana genç bir oyuncuyu neden takıma almadınız diye soran bir spor yazarını protesto için o oyuncuyu takımdan uzaklaştıran birisin.
 
Elinde geniş, seçenekli ve yetenekli bir kadro var. Senin arkanda sağlam bir yönetim var. Oyuncularının ve senin maaşların kulüp borç içindeyken tıkır tıkır ödeniyor. Yani senin tek işin maçlara odaklanmak. Sen TD olarak olarak görevin, takım içi rekabeti en sert şekilde uygulayarak sahaya ölümüne oynayacak onbir çıkarmak. Oysa senin ne yaptığını Manisa da gördük.
 
İki sezonu doldurmak üzereyiz. Kazandırdığın hiç bir şey olmadığı gibi kaybettirdiğin o kadar çok şey varki. Seni asla hoş görmeyeceğim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 169
Kayıt tarihi
: 08.09.09
 
 

01.04.1956 doğumluyum. İnsanca yaşamın en önemli değer olduguna inanırım. Paylaşmanın önemine ina..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster