Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '18

 
Kategori
Mimarlık
Okunma Sayısı
132
 

Soho House Amsterdam

Soho House Amsterdam
 

Soho House Amsterdam


Soho House serisine son olarak eklenen, Soho House Amsterdam, Hollanda'nın başkentinin sanat, mimari ve tarihinin birleşiminden oluşuyor.

Spuistraat'ın 1930'lardan kalma eski bir ticaret merkezi olan Bungehuis'e taşınan Soho House Amsterdam, üyelerine 79 yatak odası, bir çatı havuzu ve kulüp olanakları sunmakta.

Altı katlı, kireçtaşı ve granit kaplı, heybetli Bungehuis 1970'lerden günümüze kadar Amsterdam Üniversitesi tarafından kullanılmıştır. Bununla birlikte, orijinal iç mekan detaylarının çoğu kalarak, kulübün tasarım kimliği oluşturmuştur.

Mevcut eski binada yerinde bulunan ve korunan, zengin renk tonlarında sırlı seramik fayanslar, vitray pencereler, kayın kerestesi panelleri ve mermer ve traverten kaplı koridorlar ise, tasarım ekibinin Amsterdam ve çevresinde bulunan unsurları bir araya getirmesi için bir zemin oluşturuyor.

İç mekandaki, mavi , yeşil ve kahverengi ağırlıklı zengin renk paletinde, Hollandalı altın çağındaki Vermeer ve Rembrandt ve Van Gogh'un post-empresyonist çalışmalarının etkisi hissediliyor.

Çatı katındaki mavi çini, binanın cumbalı pencerelerinde bulunan sırlı seramik karolarla eşleşmek üzere seçilmiş olup, şezlong kumaşında kullanılan turuncu kontrastı Hollanda'yı simgelemesi için seçilmiştir.

Bazı mobilya parçaları, kulüp için özel imal edilmiş olsa da,  birçoğu da Hollanda'nın etrafındaki pazarlardan toplanmış antikalar.

İç mekanda, özellikle canlı ve renkli seçimler yapılmasının nedeni ise,  Amsterdam'da yılın çoğu zamanı oldukça soğuk ve gri ve yağmurlu olduğundan, üyeler için renkli bir sığınak oluşturmak.

 

amsterdam

 

 

amsterdam


 

gym

 

 

amsterdam

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 191
Kayıt tarihi
: 20.12.17
 
 

Mimar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster