Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Temmuz '16

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
980
 

Şok olacaksınız! Peygamberimiz darbenin yaşanacağını hadislerde bildirmiş!!!

Şok olacaksınız! Peygamberimiz darbenin yaşanacağını hadislerde bildirmiş!!!
 

İmanlı millet Deccaliyetin saldırısını imanıyla püskürtmüştür...


İstanbul çok mübarek bir şehir. Hz. Mehdi’nin kutsal emanetlerle zuhur edeceği kutsal bir şehir. Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde gerçekten de hayret verici olaylara şahit oluyoruz. Ve daha sonra bu olayların peygamberimiz tarafından hadislerde bildirildiğini görüp bir kez daha hayrete düşüyoruz. Hadisler tahakkuk edince, gerçekleşince anlaşılıyor, daha önceden sırları çözmek mümkün olmuyor.

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde vatansever milletimiz darbe girişimine destansı bir şekilde tekbirlerle ve teşbihlerle direniş gösterdi. Yurdun dört bir yanından camilerden sela okundu. Tekbirler, “Allah-ü Ekber” sesleri iman dolu kalplerimize hücrelerimize kadar işledi…

Peki 1400 sene önce peygamberimiz halkın tekbirlerle ve silah kullanmadan darbeye direnip İstanbul’u feth edeceğini nasıl bildirdi? Hadislere birlikte bakalım:

“Allah Teâlâ, müminlere İstanbul ve Rum (topraklarının), tesbih ve tekbir ile fethini nasib buyurmadıkça kıyamet kopmayacaktır” buyurmuşlardır. (Deylemi, Firdevs, 5/82, no: 7524, Taberani, el-Mu’cemu’l-Kebir, 17/15,21)

“Allah Teâlâ Hazretleri, mü’min kullarına Roma’nın merkezi olan İstanbul’un tesbih ve tekbir ile fethini nasip buyurmadıkça kıyamet kopmayacaktir.”(Ahmed Gümüşhanevi . Ramuz’ul Ahadis, s. 478)

Hz. Peygamber (a.s.m.) şöyle buyurmuştur: Tesbih ve tekbir getirerek Kostantiniyye’yi fethedeceksiniz. O zamana kadar elde edemediğiniz ganimet mallarına kavuşacaksınız.”(İbn- Mace, Fiten, c. s. 35) 

Amr b. Avf’dan (r.a.) rivayet edilmiştir.   Allah kendisini bir gecede ıslah eder. Rum şehrini (İstanbul’u) tekbir ile fetheder.(Muhyiddin Arabi, “Futuhat-El Mekkiye”, 366. bab, c. 3, s. 327- 328)

… Rum şehrini, İstanbul olsa gerek sadece tekbirlerle fethedeceklerdir. İlk tekbirde surların üçte biri yıkılacak ikinci tekbirde surun üçte biri yıkılacak, üçüncü tekbirde surun kalan bölümü yıkılıp yerle bir olacaktır. Böylece bu şehri kılıçsız ve silah kullanmaksızın fethedeceklerdir. İşte bu doğrunun ta kendisidir ki zaferle kardeştir. (Muhyiddin Arabi, “Futuhat-El Mekkiye”, 366. bab, c. 3, s. 327- 328)

Hadislerde de anlatıldığı gibi 15 Temmuz’da Müslümanlar tekbirler ile silah kullanmadan İstanbul’u darbecilerin elinden kurtarıp fethetmiştir. Peygamberimiz ayrıca şuan ülkemizde arka arkaya yaşanan depremleri de aynı şekilde mucizevi biçimde anlatmıştır. İşte o mucizevi şekilde gerçekleşen hadislerden birkaçı daha;

Enes İbni Malik (Radıyellahu anhu) derki Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: “Deccal gelip Medine (İstanbul)’nin yakınına konaklar.   Sonra İstanbul üç kere sallanır. Her bir kafir ve münafık olan çıkıp deccalın yanına gelir.”(Buhari)

..Sonra MEDİNE (İSTANBUL) ŞEHRİ SAKİNLERİYLE BERABER ÜÇ DEFA SALLANACAK, BUNUN ÜZERİNE (MEDİNE’DE BULUNAN) MÜNAFIK ERKEKLER VE KADINLARDAN HİÇ KİMSE KALMAYIP HEPSİ ONUN YANINA GİDECEKLER ve böylece demirci körüğünün demirin kirini, pasını giderip attığı gibi Medine’de pisliği (yani habis insanları) dışına atacak ve O GÜNE KURTULUŞ GÜNÜ DENECEKTİR. (Mace Cilt 10, s. 331-335)

Ahir zamanda çok önemli bir dönemdeyiz. Her olay Mehdiyetin zuhuruna kilitleniyor, arka arkaya hayret verici olaylar yaşanıyor. Darbede Hz. Hızır görevliydi… Hz. Mehdi zuhur edene kadarda görevde olacak…

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/ , A9TV

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2164
Toplam yorum
: 456
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2334
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster