Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '10

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
1118
 

Sokak çocuklarının kendine yardım projesi (KEYAP)

Sokak çocuklarının kendine yardım projesi (KEYAP)
 

Sokak Kedisi Dergisi


KEYAP (Kendine Yardım Projesi) bünyesinde, Mart ayında ilk sayısı çıkan SOKAK KEDİSİ, sıradan bir dergi değil...

Bir sosyal sorumluluk dergisi...

Kurumda rehabilitasyon görmüş, sokağı ve maddeyi bırakmış, şimdi meslek sahibi olan, kimisi evli ve çocuklu gençlerin ortağı oldukları bir şirkete ait: KAYRA İletişim Medya Danışmanlık Pazarlama Hizmetleri. Kayra "iyilik" anlamına geliyor.

Derginin imtiyaz sahibi, sokak çocukları adına, eskiden sokakta yaşayan gençler olan Ferhat Şahin ve Uğur Eroğlu ve bir profesyonel olan Ahmet Aydın...

Bu projeye kayıtsız kalınmamalı, çünkü diğer projeler gibi amaç sadece sokak çocuklarına yardım değil; onları kendi işlerinin sahibi olmaya, kendi paralarını kazanmaya ve gelirinin de yine kendileri gibi ihtiyaç sahibi olanlara ulaşmasına yardımcı oluyor. Sokak çocuklarının ameliyatı, istihdamı ve barınması gibi...

Dergi 5 liraya satılıyor. Gelirin yarısı şirkete kalırken, diğer yarısı (eğer yardıma muhtaç biriyse) satan kişiye kalıyor. Yani, burslu okumaya çalışan ya da ailesini geçindirmeye çalışan bir genç de, gerçekten yardıma muhtaç olduğunu doğrularsa, bu satıştan kar elde edebiliyor.

Birinci sınıf kalitede kuşe kağıda basılmış ve tamamen profesyonelce hazırlanmış bu derginin grafikerliğini, yine eskiden sokakta yaşamış bir genç olan, şimdi ise şirket ortağı olan Uğur Eroğlu yapıyor.

Bu şekilde, sokakta yaşayan gençlere bir istihdam yaratılması amaçlanıyor. Zaten şu anda, Umut Çocuklarından 7 genç, sigortalı olarak şirket bünyesinde çalışmaktadır.

ŞİRKET HİZMETLERİ:

SOKAK KEDİSİ DERGİSİ: Abone olur, satın alır, reklam verebilirsiniz.

KAYRA MEDYA: Broşür, katalog ve benzeri işlerinizin tasarım, basım, tanıtım, eğitim, reklam filmleri yapım işlerinizi verebilirsiniz.

POSTA KEDİSİ: Broşür, el ilanı, dergi dağıtımı vb. işlerinizi verebilirsiniz.

PAZAR KEDİSİ: Pazarlarda sattığı ürünlerden alarak, sürdürülebilir bir iş yaşantısına destek olursunuz.

SOKAK KEDİSİ DERGİSİNE ABONE OLMAK İÇİN: 1 dergi fiyatı: 5 YTL.
Finansbank Bahçeşehir Şubesi İstanbul: 17349428

Destekleriniz sürdükçe, onlar gibi pek çok çocuk sokaklardan yada işsizlikten kurtulabilecek. Bu projeye ve gençlere olan inancım ve bir profesyonel olarak projenin sürdürülebilirliğine dair öngörüm, bu projeye yardım için teşviğimin temel sebebidir.

İletişim adresi: KAYRA İletişim Medya Danışmanlık Pazarlama Ltd. Şti. Enver Paşa cd. Sarmaşık Evleri Ceyhan Sk. Elit Çağ Sitesi, E 65/ 2 Esenkent-Bahçeşehir/ İstanbul.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1925
Kayıt tarihi
: 22.02.10
 
 

Klinik Psikolog Eda Erdener, 1998 yılı İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü Lisans, 2002 yılı İ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster