Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mart '11

 
Kategori
Köpek Bakımı
Okunma Sayısı
4052
 

Sokak Köpeklerine Uyuz tedavisi.

Sokak Köpeklerine Uyuz tedavisi.
 

Onlar derlerini söyleyemezler ,biz anlamalıyız...


İnsanların değer görmediği ülkemizde hayvan haklarından bahsetmeyi lüks ve gereksiz görenlere karşı, şöyle demek geliyor içimden; Bu dünya gezegeninde eko sistemde insanın dışında da canlılar var, onların da yaşam hakkı var, biz insan olmanın gerektirdiği sorumlulukla, diğer canlılara da sahip çıkmak, yeryüzünde huzur içinde yaşamanın yollarını bulmak zorundayız. 

İlacın adı "Efektin" pembe haplar, sosis ya da etin içine sarılarak sokak köpeğine yedirdiğinizde uyuz hastalığından, çektiği ıstıraptan, sıkıntıdan kurtuluyor hayvan. 

Aslında belediyeler köpeklere yalnızca göstermelik küpe takacaklarına, gerçekten ilgilenseler bu kadar gariban hayvan sokaklarda perişan kalmaz. 

Lutfen yalnızca köpeklere değil, kedilere, kuşlara, tüm diğer hayvanlara önem verelim, onlar da canlı, yaşama hakları var. 

Yemeklerin çöpe atılması yerine plastik bir tabakta sokağa bırakılabilir, bir kap su, bir lokma yiyecek istedikleri bu, bir de onları sevecek şefkatli bir el ile dünya onların olur, zor değil . 

Yardım edelim, aynı Var'dan var olmuşuz dünya kimseye kalmaz diyor Aşık Veysel, paylaşalım, sevelim, dürüst ve samimi olalım. 

Sağlıklı canlılar, eko sistemde huzur ve mutluluk yayarlar, içinde bulunduğumuz nefret, merhametsizlik ve kötülük sadece acı ve umutsuzluğu desteklemekten başka bir işe yaramıyor.... 

Bir adım !!! 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında sokağa onları atanlar insanlardır, bundan da sorumluluk duyan kişi sayısı galiba çok az. ET, tavuk türü yemeklerimizden kalanları atmayız, gazete kağıdının üzerine koyar, en yakın çöp kutusunun yanına bırakırım. Bir köpek, ya da iki kedi doyacak kadar bir şeyler çıkıyor genellikle. Yazın ise en çok gereksinim duydukları su. Antalya çok sıcak olur, sokaklarda bir damla su birikintisi bulunmaz. İki ayrı kaba su koyup arka bahçede kuşların ve hayvanların ulaşabilecekleri yere koymayı düşünüyorum. Bu düşünceli yazınızdan dolayı tebrik ederim. Böyle şeyleri arada bir hatırlatmakta büyük yarar var. Selam ve saygılarımla.

Güz Özlemi 
 29.03.2011 9:40
Cevap :
Gönlünüze,ellerinize sağlık duyarlı insanların çoğalması mutluluğun çoğalması demektir.Teşekkür ederim ...  30.03.2011 1:02
 

Doğaya ve onun bağrında barınanlara saygı sevgi ilgi göstermek zorunda. Zengin fakir, genç yaşlı her birey görevini yerine getirmeli. Sağlıklı bir yaşam sürebilmemiz için Doğayı korumalıyız. Bitkiler, hayvanlar insanlar aynı zincirin halkaları; eşit değer ve kıymette. Merhaba Tanju Hanım, yazınızın konusu vermek istediğiniz mesaj o kadar önemli ki...Yüce sizden razı olsun, sağolun yürekten teşekkürler. Dünyamızı cehenneme çevirenler...Doğayı katledenler...Kendi çıkarlarından başka bir şeyi sevmeyenlerin sayıları azalmadıkça...Bu dünyaya huzur gelmeyecektir. Yapılan hataların haksızlıkların bedelini hep birlikte ödemeye devam edeceğiz. Kurunun yanında yaş da yanacak. Elinize sağlık, selamlar. Not: Benim tüylü çocuklar size sevgilerini iletirler. Orti,Nano, Tiger,Karmen, Bilgi, Nobody, Mogli, Monki, Aslan, Shakira, Silvesterali ve dışardakiler- Yadiğar Damla ve arkadaşları...

Alev Meisel 
 28.03.2011 11:41
Cevap :
Çok teşekkür ederim.Tüylü çocuklarınıza gönül dolusu sevgilerimi gönderiyorum.  28.03.2011 22:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2001
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster