Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
203
 

Sokak ortasında meydan dayağı

Sokak ortasında meydan dayağı
 

alıntıdır


Hafta sonu uyku saatlerim değişiyor. Geç kalkmayı her ne kadar sevmesem de bazen yorgunluğa yenik düşüyor bedenim. Hal böyle olunca Pazar akşamları da bir gün öncesinin kalıntısıyla erken yatamıyorum.

Evin içinde son gezintimi yaptıktan sonra yatağa geçip koyun saymaya başladım. Düşünecek bir şey yoktu kafamda bu kez. Bu hali seviyorum çünkü daha çabuk dalıyorum.

Birden dışarıdan gelen sesler yükseliyor. Saat 00:35 suları ve belli ki bir arbede yaşanıyor. Kalkıp kalkmamakta kararsızım. Sesler iyice yükseliyor. Perde aralığından bakıyorum.

Yalpalamasından alkollü olduğu anlaşılan bir adam beş – altı kişi tarafından kıyasıya dövülüyor. Araya girmeye çalışan kimse yok.

Adam kalkıyor yediği yumruklarla yeniden devriliyor. Yerdeyken aynı kişiler tarafından tekmeleniyor. Sorun nedir anlamıyorum tabii.

O an tek düşündüğüm onun verdiği mücadeleye karşı her seferinde aldığı darbeler ve fazlasıyla acımakta olan canı.

Kalbim yerinden çıkacak gibi perde kenarında kalmış, hiç tanımadığı  biri için dua etmekte. Olay polis gelmeden hararetini kaybediyor.

Adam herkes dağıldıktan sonra bir süre daha darp aldığı yerde yatıyor. Sonra kalkıp yalpalayarak, tekrar düşüp tekrar doğrularak yürümeye başlıyor.

Aklımda hep aynı cümle “güçsüze yüklenmek huyudur insanların” oluyor. Güçsüz olmaya gör, karşı koyamayacak duruma düşmeye gör, muhakkak çıkıyor hırsını alıp, seni yerle bir edecek birileri.

Çünkü o birileri hep bu zayıf anları kolluyor. Karşısındaki elden ayaktan düştüyse, o zaman hesaplaşma vakti doğuyor.

Böyle değimlidir? Gelin yıllarca kayınvalide den çeker, ama haksızlığa dur demek için elden ayaktan düşüp yatalak olmasını bekler. Gücü yerindeyken geçsen ya karşısına! Olmaz.

Hesaplaşma vakti en zayıf olduğun andır.

En zayıf anında da sana hesap soran biri varsa çevrende, bil ki en korkak olandır.

Böyle işte. Gecenin bir vakti, kan gövdeyi götürüyor. Yaşlı adam herkesin tanık olduğu sokak sahnesinde meydan dayağı yiyor.

 

25/12/2011 02:00

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

" korkak " ve " güçsüz olana gücü yetmek" ile ilgili yazın, yine tam isabet sevgili Merve. Dilerim, girmekte olduğumuz bu yeni yıl, ömrünün en iyi, en unutulmaz yıllarından biri olur. Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 31.12.2011 19:34
Cevap :
Bu güzel dilek ve tüm destekleriniz için size teşekkür borçluyum Cem Bey. İnşallah bu yıl hepimiz için hayırlı ve güzel olacak. İnanıyoruz, öyleyse olacak:)) mutlu yıllar  31.12.2011 22:00
 

Merve Hanım, konu güzel, anlatım daha da güzel. Mantık da öyle. hele yurdagül ablamın yorumuyla da kıyaslanınca yazdıklarınız çok daha bir anlam kazanıyor. sizi kutlarım: Tertemiz, bir çocuk kalbiniz var. bir insan içkili da olsa, ona sokakta dayak atmak, eziyet etmek insanlık dışı bitr eylemdir. içki içen kendine eder, başkalarına da zarar veriyorsa, onları rahatsız ediyorsa zabıtaya ya da polise bildirmek en iyisi. bu vesileyle yeni yılınızı en güzel dileklerimle kutlar, sağlık ve afiyetler dilerim. Şen ve esen kalın...

Dr Atanur Yıldız 
 31.12.2011 3:40
Cevap :
Atanur Bey çok teşekkür ediyorum fikirler sizinde belirttiğiniz gb hep birbirine paralel. kimse güçsüz, kimsesiz kalmasın dilerim. her üzüntü kısa süreli olsun hepimiz için. düşene el uzatmayı bilen bir toplum olmak dileğiyle.sevgi ve saygılar  31.12.2011 12:32
 

Okurken çok kötü hissettim kendimi. tesbitinde çok haklısın. Zayıf anını kolluyor insan karşısındakinin. Filmler dışında hiç böyle bir sahneye tanık olmadım. Ama filmlerde bile kötü hissediyorum kendimi. Yazık o adama. Sevgiler Merve hanımcım.

NURTEN DEMİREL 
 31.12.2011 0:44
Cevap :
keşke sadece filmlerde görsek yaşananları. ama maalesef o film sahneleri günümüze gerçek olarak yetişti. bir daha bunlara tanık olmamak dileğiyle Nurten Hanım  31.12.2011 12:27
 

Bunlar acı hayat enstantaneleri , her gün bir şey görüyoruz, her gün bir şey öğreniyoruz ve acılar çevremizde dört kola...

Erdal Ceyhan 
 30.12.2011 17:55
Cevap :
maalesef Hocam hoş olaylara tanık olmak varken ne yazık ki böyle kavgalara tanık oluyoruz.bu sene barışla huzurla gelsin inşallah  31.12.2011 12:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1817
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster