Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '16

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
215
 

Söke/Ağaçlı Mahalesi'nde okuma odası

Söke/Ağaçlı Mahalesi'nde okuma odası
 

Güneş dünyayı, kitap insanları aydınlatıyor...


Söke Şairler ve Yazarlar Derneği'nden  Söke'nin Ağaçlı Mahallesine  ziyaret.  

Aydın ili / Söke İlçesine bağlı Ağaçlı Mahallesi (köyü)’nde Balkon Cafe (  kahvesin ) de kitap okuyanlardan  çay parası  alınmıyor. Ağaçlı’da  Balkon Cafe adı ile son günlerde basında ve televizyonlarda bir haberle ilgi çekti. 16 Ocak 2016 cumartesi günü saat 15.30 sularında Söke Şairler ve yazarlar Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ziyaret edildi. Dernek Başkanı Tülay Sarayköylü, Başkan Yardımcısı Abdülkadir Güler, üyelerden O.Hasan Bıldırki, Metin Akdeniz ve Eray Dalkıran’la birlikte iki koca koli kitapla Ağeaçlı'taki Balkon Cafe’yi ziyaret edip, tebrik ve başarılar dilediler.  Ağaçlı halkından Komanda ( Mustafa Gürcan)’ da hazır bulundu. Balkon Cafe sahipleriyle  birlikte çay içip, sohbet ettiler. Balkon Cafe sahibi Haluk Yalçınöz memnuniyetini ifade ederek “hoş geldiniz” dedikten sonra şöyle dediler:

"  Biz Ağaçlı’da Cafemizde bir okuma odasını açtık. Okumaya çok değer veriyoruz. Bizden  kitap alıp okuyanlardan çay parasını almıyoruz. Bir de kitap toplama kampanyasını açtık. Bize yurdun birçok il ve ilçelerinden ve hatta tanınmış yazarlarımızdan birçok kitap geldi. Bu güne kadar odamıza 500 kadar kitap ulaştı. Bizleri internet ortamında da çok arayanlar oldu. Herkese ve sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlerde yapılacak bazı projelerimiz de vardır. Örneğin hafta da  bir gün köyümüzdeki bayanlara  kitap okuma günlerini yapmayı, ayda bir şiir günlerini hazırlamayı düşünüyoruz. Okumak için evlere kitapta veriyoruz. Bunlar için de hiç bir ücret düşünmüyoruz. Tabi Söke Şairler ve Yazarlar Derneği'nden, Sökelilerden ve de cümle vatandaşlarımızdan  kitap ve  ilgi bekliyoruz” dedi.

Ağaçlı  Mahallesinde Balkon Cafe güzel bir çabada bulunuyorlar. Okumak uygarlıktır, bizi aydınlığa götüren  bir erdemli davranıştır. Unutmalayım Yüce Tanrı'nın ilk emri İKRA'dır. Yani OKU 'dur..

Unrutmayalım ki Güneş dünyayı, kitapta insanları aydınlatıyor. 

***

Aydın / Söke İlçesine bağlı

 Ağaçlı Mahallesi Balkon Cafe  kurucuları   

Haluk  Yalçınöz

Balkon Cafe

Ağaçlı Mahallesi - Söke - AYDIN

cümle vatandaşlarımzdan

kitap bekliyorlar...

Katkılarınız için şemdiden

Teşekkürler...

Abdülkadir GÜLER

16 Ocak 2016-  Söke 

Şennur Köseli bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok keyifle okudum, içim ısındı. Ne güzel şeyler yapılıyor. Saygılar.

Güz Özlemi 
 20.01.2016 16:29
Cevap :
Merhaba efendim, Söke'ye bağlı Ağaçlı köyünde bir kahvede kitap okunuyor ve kitaplık açıldı.Biz de bu çorbada bir tutam tuzumuz olsun diye uğradık. Çok sevindiler. Okumaya yönelik güzel bir çabadır bu. Okumak medeniyettir. Yakın ilginize sonsuz teşekkürler.  20.01.2016 16:34
 

Okumak insan uygarlığının bilincini uyanık tutar. Çok sevindirici bir haber okudum. Emeğine sağlık.

Muharrem Soyek 
 18.01.2016 16:51
Cevap :
Merhaba Muharrem Bey, Evet Söke'de Ağaçlı Mahallesinde ( Köyü )'de bir okuma odasının açılması hepimizi sevindirmiştir.Aydın olmanın anahtarı okumaktır. Bu çorbada bizim de bir tutam tuzumuz oldu...İlginize teşekkürler.   19.01.2016 9:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2208
Toplam yorum
: 4820
Toplam mesaj
: 223
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 27.06.09
 
 

1946 Mardin ili, Kızıltepe ilçesi'nin Esenli köyünde doğmuştur. İlk ve ortaokulu Kızıltepe'de bit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster