Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
167
 

Sol çıkış arıyor mu?

Kapitalizm Türk insanının genlerine yerleşmiştir. Padişahçılık bir türlü kurtulamadığımız müzmin bir hastalıktır. Hep bana, Rab bana demekten hiç çekinmeyiz. En katı dindarımızın bile emredildiği kadar zekat verdiği görülmemiştir. Oysa solun temel kuralı paylaşımcılıktır. Biz ise paylaşmayı hiç sevmeyiz. Gösterişi severiz.

Gösteriş olsun diye yedirir içiririz. Ramazan sofraları kurarız. Fukaraya sadaka veririz. Poşetlerle gıda ve giyecek dağıtırız. Bunları dağıtırken insanların birbirlerini ezmelerini seyrederiz. En garibanımız, en fukaramız bile seçimlerde sağdaki partilere oy vermiştir. Kırsal kesim ve varoşlar sağın oy deposudur.
Şimdi birileri sola çıkış arıyor. Sol bize hiç uğramadı ki. Bizde hiç solcu da olmadı. Belki söylemleri solcu olanlar olmuştur. Ama, yaşam stili solda olanımız hiç olmamıştır. Onun için sol inandırıcı olmamıştır. Sol masal gibidir. Sağcılar erdiler mürüvetine. Sol çıkamadı kerevetine.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tanrı'nın emirlerine dahi kayıtsız kalan insanların, solun temel kuralına uymasını da beklememek gerek, insanoğlu doğruluğu nerede yitirdi, doğru olan neydiki ??

Süheyla Çalışkan 
 23.10.2008 14:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster