Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
648
 

Solohan' a bayram hediyesi...

Solohan' a bayram hediyesi...
 

Sevgili blog dostları…

Solohan hakkında yazdığım her yazıdan sonra düşünüyorum, çok mu arkasında duruyorum destek oluyorum diye!.. Ama adam hiç rahat durmuyor sürekli yeni başarılar ediniyor, bu halde bana da yazmak düşüyor… Olayları sizlere duyurmak konusunda kendime engel olmak istemiyorum.

Yine ne yaptı bu Solohan, diyeceksiniz? Hemen söyleyeyim…

Kitabının DNR mağazalarında satışa sunulmasından kısa bir süre sonra yükselişe geçen Kemal Kara yani namı diğer Solohan, mizah dünyasına yeni bir kapı açıyor.

Bildiğiniz gibi bu kapı geleceğe açılıyor… Başbakan Magi’yi görmek isteyenler, “donum sende kalsın” şarkısının o ezgili sözlerini dinlemek isteyenler, bu kapıyı açmaya devam ediyor.

Kısa bir süre önce çok satanlarda 30’lı sıralarda yer edinen Kemal Kara’nın rahat durmayacağını ben biliyordum… Ki öyle de oldu. Hiç utanmadan, sıkılmadan ilk 11’e girdi… Birinci sıra için fena halde göz kırpıyor… Sizce aşağıda, kitapları binlerce satan mizah kalemleri Solohan’la baş edebilir mi?

Baştan sona doğru DNR kitapçılık sıralamasını veriyorum:


1-Barry Trotter ve Utanmaz Parodi Michael Gerber

2-Şimdiki Çocuklar Harika Aziz Nesin

3-Karikatürler Yiğit Özgür

4-Türkleri Anlama Kılavuzu Zeki Kayahan Çoşkun

5-Komikaze 8 - Kötü Kitap Erdil Yaşaroğlu

6-Ferrari'sini Satan Hergele Yalçın Peşken

7-Ye Türk'üm Ye Yalçın Peşken

8-Komikaze 7 - Kıllı Kitap Erdil Yaşaroğlu

9-Barry Trotter - Devenin Nalı Michael Gerber

10-Yeni Başlayanlar İçin Vösym Vedat Özdemiroğlu

11-Çılgın Günler Türkiye Kemal Kara

….

Kemal Kara’nın rakipleri olan başarılı isimleri gördükten sonra elbette eder, Solohan bu yazarların arasında zorlanır diyeceksiniz… Belki haklısınız. Ama Kemal Kara’nın kitabının başarılı olmasını istiyorsanız sizde bir şeyler yapmalısınız…

Mesela bu bayram kurban kesmek yerine zengin fakir-eş dost, tüm sevdiklerinize bayram hediyesi olarak Kemal Kara’nın Çılgın Günler Türkiye kitabını hediye edebilirsiniz, sünnettir!

Yok canım isteyen elbette kurbanını kessin… Ama bu teklifi de bir kenara atmayın… Düşünsenize, bayramlarda yüzleri asık yakınlarınızın bu bayram size kahkaha atarak baktığını…

Kıssadan hisse, haydi gülüşmek üzere…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Görünce tanırım herhalde ama hangi saatlerde orada olacaksınız yazarımızla. selamlar

Ezgi Umut 
 11.12.2007 23:15
Cevap :
Yazarımızın yerine refaket ediyorum.. Kendisi cumartesi imza günü yapacaktır muhtemelen, sizi de peşinize takılacak okursever'lerle birlikte, örgütlenmiş bir hareketle bekliyoruz... Sevgiler...  12.12.2007 18:51
 

Merhabalar bu yazıyı size mi yoksa Soluhan'a mı yoksa MB nin yaptığı gibi tüm blogçuların mesaj kutusuna mı göndereceğime karar veremedim. Bu nedenle size yazıyorum ki biri kendime biri de kardeşime olmak üzre iki adet Kemal Kara kitabı Beyoğlu D ve R dan üç aralık iki bin yedi salı günü saat 12 civarlarında satın alınmış olup okununca pek de hoşumuza gitmiş kalabalık otobü ste strese girmeden ve kapağı gösterip reklam da yaparak ve göbeklerimizi hoplatarak gülmüşüz olmaklığımız bakımından tüm MB okur yazarlarına hararetle öneririz. Arkadaşımız Soluhan'ı kutlarken sizin de Soluhan'ın hani ne denir ajansı olmanızı öneririm. yazınız olmasaydı kitaptan ne kadar haberimiz olacaktı ki?nOt: böyle vefalı blog arkadalıkları gözlerimizi de yaşartıyor: Kalınız sağlıcakla ve Soluhan kitaplarıyla.... Sevgiler. gerçekten çok hoştu keyifle okudum.

Ezgi Umut 
 11.12.2007 7:21
Cevap :
İnanın güzel duygularınız için söyleyecek pek söz bulamıyorum. Kemal Kara ile uzun yıllardır her anlamda yoldaş olmamız elbette ona destek olmamı gerektirmeli.. Ama siz blog arkadaşlarımız da bizlerin yanında oldukça daha çok başarılı adımlar atarız. Kemal Kara adına sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bu arada 12-15 aralık tarihlerinde caddebostan kültür merkezindeyiz. Yolunuz düşerse bekleriz.. sevgiler...  11.12.2007 17:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 222
Toplam mesaj
: 62
Ort. okunma sayısı
: 1256
Kayıt tarihi
: 17.05.07
 
 

Yaşamın öncelikle sevgiden ibaret olduğunu düşünüyorum. Bunun içindir ki, yaşamak için sev sevmek iç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster