Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
352
 

Soma'dan sonra Foça'ya, Milliyet Blog bayrağını diktik.

Soma'dan sonra Foça'ya, Milliyet Blog bayrağını diktik.
 

Foça. Resim: (Ferhat CELLEK)


 

         Az gittik, uz gittik, dereler tepeler açtık, bir peri masalı tadında, Milliyet Blog Logosunun bayrağını elden ele taşıyarak, fokların memleketi Foça kapılarına dayandık.

TANINMIŞ HİKAYECİ VE YAZAR TARIK DURSUN K, İMZA GÜNÜ İÇİN, MİLLİYET BLOG YAZARLARINA DESTEK VERDİ. KENDİSİNE  BLOGCUMUZ GÜL TUNA EŞLİK ETTİ.

 

                                                                  FOÇA DAN BİR GÜZELLİK.

         Kendimize yerlerden yer beğendik, en işlek merkezde postu serdik. “Acımadı ki” yi bir daha görücüye çıkardık.

         Başımızda ünlü hikayeci Tarık Dursun K olduğu halde, bandolu, mızıkalı resmigeçitler yaptık. Seslerimiz gökyüzüne yükselirken, tıklım tıklım sayfiyeciler önümüzde resmigeçit yaparken durakladılar,  sonra da dayanamayıp  sergilediğimiz kitaplarımıza eğildiler. Güzel bir maksat için orada bulunduğumuzu hissettikleri an, kendilerini kitaplarıyle birlikte ünlü hikayecimize teslim ettik. O da her satılan kitabın sahibine, resimli armağan gibi, bir minyatür resim işler gibi imzalayarak kitaplar sahiplerine ulaştırıldı.

         Böylesi dirlik ve güzellikler içinde, püfür püfür esen Foça’nın deniz kenarındaki Palmiye Kafede, Sema Öztürk’ü aradı gözlerimiz. Aniden çıkıveren bir rahatsızlık yüzünden bulunamadı sergimizde. Onun yokluğunu hissettik ve acil şifalar diledik.

         Orkestra çaldı, bizler dans ettik, alkışlandık. Bir bahar çıkarması gibi gönüllerimiz kitaplarla beraber ulvi bir gaye uğruna orada bulunmamızın gururunu yaşadık.

         Blog İdaremizin de böylesi yazıları haftalık bültenine çıkarmasıyle ahde vefanın örneğini gördük, gıpta ile hissetmenin  güzelliğini hissederek yalnız olmadığımızı anladık.

POSTU,  TAM DA BU GÜZELLİKLERİN ORTASINA SERDİK. BAKTIĞIMIZDA HEP BU MANZARA SABİT OLARAK BİZE BAKIYOR VE GÜÇ VERİYORDU.

         Bir elin nesi var, iki elin sesi, var dedik. Kitapların azar azar sergiden eksilmesini sevinçle seyrettik. Büyük vefa örneği göstererek, içinde kendi  çocukluk anısı ve  arka kapağında da sunuş yazısı olan büyük ustamız Tarık Dursun K.’ya bir daha şükranlarımızı sunduk. Ustamız, mini mini posterler hazırlatmış.  Bölgenin her tarafına astırmış imza gününü.

         Soma'dan gelen Selami Özdemir, Soma Çocuk Gelişim adına  ve onların yetkilisi olarak, ünlü hikayecimiz Tarık Dursun K' ya bir madenci figürü heykelciği takdim etyt.  Tıpkı Soma da  bir eşi Milliyet Blok adına verilen  madenci heykeli gibi.. Bu jest, hikayecimizi duygulandırdı.

         Selami Özdemir' in bu gelişinden öğrendik ki, Soma'ya gelen blog yazarlarının her birine sertifikaları verilecekmiş. Bu amaçla posta adreslerini tesbit etmekle meşguldu o gün Selami Bey.

        Sema Şener, Ay Şen, İlyas Bayram Feyzan Aksan, Şükran Okyay ve Gül Tuna vardı., Soma’dan sonra burada da kotarmanın hazzını birlikte yaşadık. Dr. Bernard yakalı Tarık Dursun K ise adeta gençleşmiş gibi diriydi o gün.

Mutluluğumuzu da siz Blog okuyucuları ile paylaşalım istedik. İyi de ettik.

 

https://www.facebook.com/ferhat.cellek/videos/10153563568771385/?pnref=story

https://www.facebook.com/muzaffer.cellek/videos/947224558652061/?pnref=story

NOT.: Bu mutlu güne ait , iki ayrı VİDEO ( yukarıda) Tıklayınız.

BÜYÜK HİKAYECİMİZ  TARIK DURSUN K,  MİLLİYET BLOG YAZARLARININ BİRER HİKAYE İLE KATILIP BASTIRDIĞI YARDIM AMAÇLI  "ACIMADI Kİ" İSİMLİ KİTAP İÇİN FOÇA PALMİYE KAFEDE BİR ARAYA GELDİ. İLGİ GÖREN  BU BULUŞMADA BLOGCULAR DA HAZIR BULUNDU. SOMA İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLEN  VE FOÇA DA  İKİNCİSİ SERGİLENEN İMZA GÜNÜNDE, SOMALILAR, MADENCİ HEYKELCİĞİNİ, SOMADAN GETİRİP  TARIK BEYE HEDİYE ETTİLER. RESİMDE TARIK DURSUN K, HEYKELCİĞİ İLE  YANINDAKİ DE, BLOGLARIMIZIN SESSİZ PERİSİ GÜL TUNA, ZERAFETİ VE GÜZELLİĞİ İLE İMZA GÜNÜNE RENK KATTI.

FOÇA NIN İKİ KİŞİLİK  " LEMONADE İZMİR ORKESTRASI, LATİN MÜZİKLERİ İLE İMZA GÜNÜNE GELİP RENK KATTI.  COŞTURMASINI BİLDİ.

BLOGLARIN A TAKIMI TAM KADRO İMZA GÜNÜNDE

BÜYÜK USTA TARIK DURSUN K 'YA, SOMA MADENCİLERİNİ,N  FİGÜRÜ OLAN HEYKEL TAKDİM EDİLİRKEN... BU BÜYÜK VEFAYA USTAMIZ TEŞEKKÜR EDEREK HEYKELİ ALDI

 

İŞTE ÇEKİRDEK KADRO. NE YAZIK Kİ, BU İŞLERİ BAŞTAN BERİ KOTARAN BU YÜZDEN DE SIHHATİNDEN OLAN SEMA ÖZTÜRK, MAZERETİ DOLAYISIYLE ARAMIZDA YOKTU.

FOTOĞRAF EDİTÖRÜMÜZ  FERHAT CELLEK' İN OBJEKTİFİNDEN İKİ NEFİS  F O Ç A  MANZARASI ( ÜST VE ALT RESİMLER )

 

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Harikaydı,elinize,emeğinize,yüreğinize sağlık.Teşekkürler,selam ve sevgilerimle.

Şennur Köseli 
 27.07.2015 13:44
Cevap :
Bloğun diğer ağır topları da olsaydı sizinle birlikte. Ne güzel olurdu. Sevgilerle kal. Selamlar.  27.07.2015 20:35
 

Eline, emeğine, yüreğine sağlık abiciğim. Hep birlikte bir amaç için çıktığımız bu yolda; vefanın, arkadaşlığın, dostluğun varlığını sizlerle birlikte yaşıyor olmak, çok güzel bir duygu. Yalnız acilen salsa kursuna gideceğim (ha ha bir o eksik kalmıştı.) sizin gibi profesyonel danscının yanında acemi kaldım :( En içten sevgilerim ve saygılarımla...

Ay Şen 
 27.07.2015 11:19
Cevap :
İlahi sevgili dost. Kurslara gerek yok. Bize gel sık sık. Hemen kolları sıvıyalım. Sizlerin olduğu yerde hem bereket var hem de güzellik. Teşekkürlerimle.  27.07.2015 12:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 889
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster