Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '08

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1903
 

Sömestri tatili başlangıcı 'öğrenci günü' olsun

Sömestri tatili başlangıcı 'öğrenci günü' olsun
 

Öğretim yılı ortası olan sömestri tatili başlangıcı, öğrencilere moral ve ikinci yarıyıla da teşvik amacıyla öğrenci günü ilan edilmelidir.

Öğretmenlere gün kutlaması yapılırken, onların var olma nedenleri öğrenciler kendilerinin de adam yerine koyulduklarının farkına varmalıdırlar.

Birinci yarıyılda değişik nedenlerle iyi başarı gösteremeyen öğrencilerin bir çokları karne dağıtımıyla veya öncesinde bunalıma girmekte hayati neticelerin söz konusu olduğu durumlar meydana gelmektedir.

Öğrenci günü dolayısı ile karne gününden birgün önce buna göre müfredatlar geliştirip okul genelinde hatta semtler ve içeler genelinde etkinlikler konferanslar düzenlenerek azim ve sebatın önemi başarının sırları ve her konunun başarılıp başrılmamasıyla yaşam - iş alternatiflerinin sonu olamayacağı v.s. konularda psikolojik destek verilmelidir. bu bağlamda başarılı öğrencilere ve standart seviyedekilere de durumları itibariyle ufuk açan konferanslar düzenlenmelidir.

Devamlı başarılı olanlara değil, başarması gerekenlere de başarıyı teşvik edici hediyeler sunulmalı aileleri de bu yolda teşvik edilmelidir.

Yarının büyükleri sağlıklı gençlik ve gelecek nesiller için her durumdaki çocukların yanında olunduğu ve yalnız olmadıkları duygusu verilmelidir.

Bakanlığın geniş katılımla ailelerin de katılım ve etkinliğinin olacağı, yaygın tanıtımla kamu oyunun benimsemesi sağlanarak tespiti duyurulmalı Bakanlığın mart ayında ilan ettiği öğretim yılının ilk haftanın son günü diğer ilgili benzer günlerin etkisi altında kalarak kabüllenilememiş durum arzetmektedir.

Haydi, Milli Eğitim Bakanlığı görev sizden başlıyor!.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

öğrenciler günü zaten var ama bilinmiyor 17 kasım öğrenciler günü olarak kabul edilmiş vikipedidende bakabilirsiniz doğruluğuna :)

melisa sener 
 03.09.2008 22:23
Cevap :
teşekkür ederim, ben bilmiyordum. Ancak anlamlı ve etkin bir gün veya dönem başı yada sonu gibi olması lazım. selam.  03.09.2008 23:10
 

''öğrenci günü'' bence de güzel bir fikir... Olmalı . sevgiyle

Arzu KARADAĞ 
 02.09.2008 20:11
Cevap :
Bence gerekli gibi, onayınız için teşekkürler.  02.09.2008 20:56
 

Her iyi buluş beraberinde alternatifini de getiriyor,sevgili kardeşim.Böyle bir dönemde ,öğrencilerin adrenalinleri yüksek oluyor.Karne heyecanı ve yıkılan hayalleri gibi etkenler onları bunalıma götürebilir.Böyle dönemin bir de öğrenci günü tayin edilmesi bence sakıncalı.Ama olkulların ilk açıldığı hafta olabilir.Hani bir hafta önceden satış merkezlerine özendirici okul gereçleri konuyorda fırsat bu diye kırtasiye çılgınlığı yaşanıyorya .En azından hediyelerde makbula geçer .Mesela bu malzemelere böyle bir günde indirim yapılabilir.Sadece katkı amaçlı .Sağduyulu asrkadaşım..

ütopik 
 02.09.2008 17:55
Cevap :
Ben moral açısından tatilgünü öncesindeki son gün başarısızlarada moral için okulca kitapve benzeri okul malzemeleri hedisi yapılarak ona yaşama ve okuma azmi verilmesi faydalı olur diye düşündüm. yorumunuz da elbet akla gelen konular arasında teşekkür ederim. selam.  02.09.2008 18:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 373
Toplam yorum
: 932
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1723
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster