Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
314
 

Son olaylar

Son olaylar
 

 Gazeteleri karıştırmanıza lüzum yok . Ben size son iki günün olaylarının ve olması mümkün olaylarının özetlerini vereyim de Türkiye’nin nereye doğru gittiğini bir güzel görün. İsteyen bir ders çıkarır, isteyen de… “Bana ne…sarhoş yıkıldığı yere kadar gitsin!” desin. Onu bunu bilmem ; yıkıla yıkıla gidiyoruz. Ama birileri alayu vala ile davul çala çala havalara uçuyorlar. Nereye gidiyorlarsa? Yazıktır?

- Öğretmenler başörtüsüyle derslere girebilecek. Atılanlar dönüyor.

- Antalya, Pınarbaşı Köyü’nün Rock’çı imamı ilk konserini verdi.

- Diyarbakır’da ilk Kürdistan tabelası asıldı.

- Bayramda yollar yine kan gölü : 70 ölü.

- Hakkını arayan hasta hastanenin “Kara Listesi”ne alınıyor.

- Erbil’deki Kürt Kongresi için dışardan 300 Gözlemci katılacak.

- -Irak’ta Bayram kana bulandı : 80 ölü.

- AKP “çözüm ve barış” masalı anlatırken, hainler ülkemizi bölmek için zirve topluyor, silah kuşanıyor, mevzi kazıyor, namlu doğrultuyor.” (Ortadoğu)

- Prof.Bal’ın yönettiği AGAM Raporunda hükümet ve muhalefet eleştirildi: “ Gezi&de stratejik hata yapıldı. Başbakan yanlış yönlendirildi.” Denildi.

- İktidar statlarda “Gezi” korkusu yaşıyor.

- Bakan takımları tehdit etti.

- Ayasofya’nın ibadete açılma zamanı geldi.

-“Meclis’te her an silah patlayabilir.”

- Rusya artık ABD’nin siyasi sömürgesi değildir.

……………………….
Daha söylenecek , yazılacak çok şey var da. Benim artık nefesim kesildi. Ve çok üzgünüm. Aslında bu gemi gitmiyor ama, sanki gidiyormuş gibi gösteriliyor ona yanıyorum. (12.Ağustos.2012. Pazartesi)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Benim artık nefesim kesildi",vurguladığınız gibi,güzel anılar yerine hep kötü anılar doluştu akıl ambarımıza Erdal bey.Yararlar sağlanacakken hep zararlar sağlanıyor bencil ve çıkarcı ellerden;durmadan suyunuz kuruyor ve rüzgârımız kesiliyor,bu da bıkkınlık veriyor,ama mücaddeleye devam...Gün ışığı israrından vzgeçmez sanırım;değerli öğretmanim selam ve saygılarımla sağlıcakla kalınız.

Abbas Oğuz 
 13.08.2013 11:43
Cevap :
Teşekkür ederim Abbas Bey. Her halde benimseyeceğimiz tek ilke: Akıllı olmak... Bu ülkeyi çağdaş ülkeler düzeyine kavuşturmak ve daha ileriye götürmektir. Öyleyse yapılacak ilk şey. O ülkelerin nerede olduğunu ve bu noktaya nasıl vardıklarını saptamaktır. Havalara bakarak ilerleyecek olursak, bir noktada önümüzdeki çukura düşeriz. Saygılar, selamlar.  13.08.2013 15:57
 

Erdal Bey, inancı uğruna başı örtülü öğretmenlerimiz Avrupa(Almanya hariç)ve Amerika gibi Hıristiyan kökenli memleketlerde, hemde onların kendi devlet okullarında başlarını açmadan eğitim verme özgürlüğüne sahiplerken kendi ülkelerinde bundan yıllarca mağdur edildiler. Çok çok geç kalınmış bir karar... Bir eğitimci olarak, ülkem adına utanıyorum... Gözü yaşlı bırakılmış, okumak ve çalışmak isteyen kızlarımızın gözü aydın! Saygılar.

İlknur Şimşek 
 12.08.2013 23:52
Cevap :
Bir bakıma doğru. Bütün kızlarımızı mutlaka okutmalıyız. Ama kafalarını kapatıp mı okutmalıyız? Bunu herkes kabullenebilecek mi? Eğitim kadrolarında ayrımlaşmalar, bölünmeler olmayacak mı? Bunları ilerde göreceğiz. Bana göre kafamızın üzerini örtmekle bir bakıma içini de maskelemiş oluyoruz. Kabul etmeyebilirsiniz, saygı duyarım. İyi günler dilerim efendim.  13.08.2013 16:02
 

Üzücü hocam,görebilenler,duyarlı olanlar,derin düşünenler için artık dayanılır gibi değil.Selam,sevgi,saygı ile.

Şennur Köseli 
 12.08.2013 20:18
Cevap :
Aldılar başlarını geriye doğru koşup gidiyorlar. Bazıları da onların bir iş yaptığını sanıyor. Kimbilir ,belki..!?  12.08.2013 23:49
 

Birileri durmadan bize müdahale ediyorlar ya biz de o birilerine müdahale edelim.

Kerim Korkut 
 12.08.2013 20:08
Cevap :
Hay dilini eşek arısı soksun Kerim Korkut.."Müdahale" ne demek! İnsana neyi anımsatıyor o !  12.08.2013 23:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 760
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster