Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
138
 

Sonbahar geldi bana

Sonbahar geldi bana
 

SONBAHARDAYIM...


Dökülüyorum. Sarı sarı yapraklar beni boğuyor. Engel olamıyorum. Sesleniyorum. Kimse beni duymuyor. Çaresizim.  Kıskıvrak ele avuca düştüm.

Cennetten öte cehennemi yaşıyorum. İşkencelere maruz kalıyorum. Bir sesimi duyuramıyorum kimseciklere. Etrafımı, masal dünyasından kareler olduğunu düşünüyorum. İçinden çıkılmaz şüphelere kapılıyor, mantığımın almadığı olaylara tanık oluyorum. Böyle neyin ortasındayım? Bilinmezlik, çaresizlik, acı… Giderek sonsuz uzun yolculuğa yaklaştığımı hissediyorum. Neler oluyor böyle? Elim kolum bu kadar mı bağlanmıştı? Bir türlü ipleri çözecek fikir üretemiyordum. Aklıma hiçbir şey gelmiyordu. Beynim durmuştu. Bu olumsuzluklara bir senaryo yazamıyordum. Hâlbuki öykü yazmayı öyle çok özlemiştim ki. Ne kadar yakın olsalar da, o kadar uzaklardı bana. İşin içinden çıkamıyordum. Aslında kendi kaderimi kendim yazıyordum. Kendi kendime küsüyordum. Beynime emredemiyordum. Sürekli kaçacak yer arıyordum. Kaçtığım yer hayal dünyam. Tek sığındığım liman. Uykuda rahatlıyordum. Çünkü her şeyi unutup, uykuya dalıyordum. Sebebini bildiğim bir şeyi umursamazlıktan geliyordum. Yazmak istemiyordum işte. Kendime yalan söylüyordum başlayacağım diye. Bir türlü buna fırsat vermiyordum. Kendimi kandırıyordum.

Kararsızdım. Bu eylemi gerçekleştirmek için çok geç kalmıştım. Savaş sonrası yenilgiler çok ağır gelmişti.  Eleştiriler beni en çok sarsan şey. Son bir sözüm var. Onu söylemek istiyorum. Bir sabah uykudan uyandığımda cümlelerimi satırlara dökeceğim. Son mesajım çok etkileyici olacak. Bu esaretten kurtulacağım. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 272
Kayıt tarihi
: 16.12.10
 
 

Merhabalar. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim. Ordu Yeni Haber gazete..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster