Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Eylül '18

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Sonbahar-Kış 2018-19 Makyaj Trendleri

Sonbahar-Kış 2018-19 Makyaj Trendleri
 

Sonbahar'ın kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde plaj doğallığından sıyrılıp şehirli yeni bir "ben" yaratmak isteyenler için Sonbahar-Kış 2018-19 makyaj trendleri de büyük ölçüde ilham verici.

New York, Londra, Milano, Paris defilelerinde duru güzelliğin ve sadeliğin her zamanki gibi ön planda olması, renk ve ışık dokunuşları, stil sahibi kadınları harekete geçiriyor.

BOLD EYES

Eye liner çekilmiş, buğulu gözler her zamankinden daha abartılı. Max Mara ve Saint Laurent defilelerinde özellikle göz kapaklarından şakaklara yayılarak dumanlı bir görünüm kazandıran bu stil, Antonio Marras tarafından canlı renkler kullanılan abartılı gözlerle, Prada defilerlerinde ise parlak, grafik formlu, keskin hatları ile sezonda yer ediniyor.

SOFT CONTOURING

Yüz hatlarında doğallık ve "temiz" görünüm her zamanki ihtişamını korusada sonunda yüzler canlanmaya başlıyor. "Make up, no make-up efekti yerinin şık ve sofistike, yumuşak yüz kontürlerine bırakıyor. Önceki senelerde yüz hatlarını belirginleştirmek için tercih edilen toprak tonları ve terra cota yerini gül ve kayısı renklerine bırakarak çehrelerde doğal ışıltı yaratıyor.

31478-4-8-37041.jpg (327Ã?506)

31478-4-8-73331.jpg (349Ã?506)

MÜKEMMEL KAŞLAR

Çok kalın ve hacimli kaşlar, doğala dönüyor. Fakat vahşi görünümlü, düzensiz koyu kirpkiler bu görünümü dengeleyerek kendi içinde bir uyum ve düzen yakalamaya yardımcı oluyor.

PARLAK NATÜREL DUDAKLAR

Doğal "nude" tonların dudaklara giydirildiği bir sezon daha. Fakat küçük bir farkla! Mat görünüm yerini parlak dokunuşlara bırakıyor. Abartıdan uzak, fazla göze batmayan "glossy effect" özellikle dudak şeklinin ve hacminin ön planda olduğu bu sezonda dudaklara tatlı-sert bir görünüm kazandırıyor.

31478-4-8-ea340.jpg (329Ã?506)

PAINTBOX GÖZLER

Geçen sezonların "color block effect"i yerini canlı renklerle kullnılan gölgelere, kirpik ve kaş arasında kullanınlan natürel tonlara bırakıyor.

31478-4-8-a2c35.jpg (333Ã?506)

Seçim sizin!

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 41
Kayıt tarihi
: 16.07.18
 
 

İstituto Marangoni Milano Moda Tasarım mezunu. Sonrasında iki yıllık bir iş deneyiminin ardından, I..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster